Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo C70 1999 - Skrzynia AISIN aw50-42, przeciąganie, brak mocy na R

11 Mar 2017 15:58 1041 5
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem ze skrzynią biegów w Volvo C70 1999. Skrzynia to 4-biegowy Aisin 50-42. Problem jest następujący:

Skrzynia przeciąga biegi, zauważyłem to przy zmianie biegu z 2 na 3. Wtedy auto mimo dodawania gazu trzyma obroty na poziomie 2500 i długo nie zmienia biegu, prosi się o zmianę biegu lecz dochodzi do tego po jakiś 7-8sekundach. Kolejny problem to wsteczny, skrzynia nie ma siły podjechać pod małe wzniesienie, przy wbitym R jedzie kilka metrów, napotyka wzniesienie, wtedy staje, dodaje gazu, obroty rosną a auto stoi. Na płaskiej drodze po wbiciu D czy R auto toczy się jak trzeba, nic w skrzyni nie chrupie.
    Dodam że te dziwne problemy zaczęły się po wizycie w...warsztacie który grzebał przy przegubach i półosi. Poleciał im olej i niby go z powrotem wlano. Stan oleju w skrzyni, w normie - mierzone na odpalonym silniku w pozycji P. Olej wcześniej wymieniany 25tys km temu, dalej ma kolor malinowy. Co to może być?
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Bardzo często przyczyną ślizgania się lub ucieczki biegu wstecznego to zacinanie się zaworu manualnego w płycie zaworowej.
  • Poziom 2  
    Auto oddam do speców od ASB, bo ja niestety jestem zielony. Do sprawdzenia tej usterki jest potrzebne wyjmowanie całej skrzyni z auta?

Najbliższy zakład zajmujący się ASB mam 60km od siebie. Próba przyjazdu autem do zakładu z tą wadą skrzyni może ją jeszcze dobić czy lepiej zorganizować lawetę?
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Skrzyni nie trzeba wyjmować, płyta zaworowa jest z przodu pod aluminiową pokrywą. Można spokojnie jechać nic się nie stanie.
  • Poziom 2  
    romuald-f napisał:
    Skrzyni nie trzeba wyjmować, płyta zaworowa jest z przodu pod aluminiową pokrywą. Można spokojnie jechać nic się nie stanie.

O ile wyjadę tyłem pod górkę z garażu...
    Jaki może być szacunkowy koszt naprawy gdyby się Twoja wersja sprawdziła? Boję się że zostanę naciągniety na naprawę całej skrzyni - tylko w teorii;)
    Czy po takiej naprawie wymienia się olej w skrzyni?
  • Poziom 2  
    Dzwoniłem do firmy od skrzyń, w moim województwie (zachpom). Opisałem problem i powiedziano mi że to nie płyta zaworowa tylko że skoro nie ma mocy jechać na wstecznym to skrzynia nie trzyma ciśnienia i jest do remontu...co Pan Romuald powie na taką diagnozę? Wręcz powiedziano mi że na 100% to nie płyta zaworowa. Ja wiem że to wróżenie z fusów. Jutro do nich będę dzwonił celem ustalenia dokładnej wizyty w warsztacie.