Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 Grand Picasso - rozszyfrowanie pinów centralnego zamka kierowcy

11 Mar 2017 17:34 2082 5
 • Poziom 8  
  Witam, samochód z 2007 centralny zamek nie zamyka mi z pilota drzwi kierowcy, muszę domykać kluczykiem. KTS w centralce pokazał błąd komunikacji modułu przód. Centralny zamek w drzwiach Valeo 24087158, proszę o rozszyfrowanie 6 pinów lub schemat wyprowadzeń. Próbowałem sam rozszyfrować, ale nie dałem rady rozebrać zamka.

  Link do google grafiki z moim zamkiem

  https://www.google.pl/search?q=Valeo+24087158...31AKFPAkSf5M:&imgrc=z9NBgcZTu9Ty1M:[url=]Link[/url]

  Pozdrawiam Maciej.
 • Poziom 38  
  Już błądzisz! Skoro masz błąd komunikacji to napewnie nie jest on tam gdzie szukasz. Szukaj przerwy pomiędzy sterownikiem w drzwiach a BSI a nie między zamkiem a sterownikiem w drzwiach bądź masz uszkodzone BSI lub sterownik w drzwiach.
 • Poziom 8  
  Nie ma sterownika w drzwiach, przeglądałem całą wiązkę. Nie jestem pewny co do treści błędu, mniej więcej tak brzmiał, pisałem z głowy. Z zamka Valeo 6 przewodów biegnie bezpośrednio do centralki, po drodze nie ma żadnych sterowników. Chcę sprawdzić zamek na stole, ale nie znam jego pinoutu i boję się podłączać napięcie na czuja. Gdybym miał schemat, byłbym w stanie to zrobić i sprawdzić jego działanie. W ostateczności przerzucę prawy zamek na lewą stronę, jeśli zadziała to znaczy, że lewy jest zepsuty, jeśli nie zadziała, to znaczy, że jest problem z wiązką między zamkiem a centralką. Znalazłem schemat "central locking" z citroena xsara, także 6 pinów, ale przewody innego koloru.
 • Poziom 43  
  puxa napisał:
  także 6 pinów, ale przewody innego koloru.

  Tam nie są ważne kolory tylko numery na kablach.
 • Poziom 8  
  Rzeczywiście jest przy silniku szyby, ale sprawdzałem multimetrem (piszczałką przejście) wtyczkę przy zamku i wtyczkę na zgięciu wiązki między słupkiem a drzwiami i każdy kolor piszczał, więc twierdzę, że przewody od zamka nie biegną do sterownika przy silniku szyby.
 • Poziom 8  
  Rozwiązałem problem. Przełożyłem sprawny zamek z prawych drzwi do lewych i zadziałał, więc zacząłem szukać nowego zamka na internecie. Znalazłem do Peugeota 207 2010 r - taki sam, lecz linki trochę innej długości, ale na szczęście wszystko pasuje i działa prawidłowo. Temat do zamknięcia.