Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 Grand Picasso - rozszyfrowanie pinów centralnego zamka kierowcy

puxa 11 Mar 2017 17:34 1347 5
  • #1 11 Mar 2017 17:34
    puxa
    Poziom 8  

Witam, samochód z 2007 centralny zamek nie zamyka mi z pilota drzwi kierowcy, muszę domykać kluczykiem. KTS w centralce pokazał błąd komunikacji modułu przód. Centralny zamek w drzwiach Valeo 24087158, proszę o rozszyfrowanie 6 pinów lub schemat wyprowadzeń. Próbowałem sam rozszyfrować, ale nie dałem rady rozebrać zamka.

Link do google grafiki z moim zamkiem

https://www.google.pl/search?q=Valeo+24087158...31AKFPAkSf5M:&imgrc=z9NBgcZTu9Ty1M:[url=]Link[/url]

Pozdrawiam Maciej.

0 5
  • #2 11 Mar 2017 20:41
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Już błądzisz! Skoro masz błąd komunikacji to napewnie nie jest on tam gdzie szukasz. Szukaj przerwy pomiędzy sterownikiem w drzwiach a BSI a nie między zamkiem a sterownikiem w drzwiach bądź masz uszkodzone BSI lub sterownik w drzwiach.

0
  • #3 11 Mar 2017 21:39
    puxa
    Poziom 8  

Nie ma sterownika w drzwiach, przeglądałem całą wiązkę. Nie jestem pewny co do treści błędu, mniej więcej tak brzmiał, pisałem z głowy. Z zamka Valeo 6 przewodów biegnie bezpośrednio do centralki, po drodze nie ma żadnych sterowników. Chcę sprawdzić zamek na stole, ale nie znam jego pinoutu i boję się podłączać napięcie na czuja. Gdybym miał schemat, byłbym w stanie to zrobić i sprawdzić jego działanie. W ostateczności przerzucę prawy zamek na lewą stronę, jeśli zadziała to znaczy, że lewy jest zepsuty, jeśli nie zadziała, to znaczy, że jest problem z wiązką między zamkiem a centralką. Znalazłem schemat "central locking" z citroena xsara, także 6 pinów, ale przewody innego koloru.

0
  • #4 11 Mar 2017 22:42
    milejow
    Poziom 42  

puxa napisał:
    także 6 pinów, ale przewody innego koloru.

Tam nie są ważne kolory tylko numery na kablach.

1
  • #5 11 Mar 2017 22:46
    puxa
    Poziom 8  

Rzeczywiście jest przy silniku szyby, ale sprawdzałem multimetrem (piszczałką przejście) wtyczkę przy zamku i wtyczkę na zgięciu wiązki między słupkiem a drzwiami i każdy kolor piszczał, więc twierdzę, że przewody od zamka nie biegną do sterownika przy silniku szyby.

0
  • #6 29 Mar 2017 20:50
    puxa
    Poziom 8  

Rozwiązałem problem. Przełożyłem sprawny zamek z prawych drzwi do lewych i zadziałał, więc zacząłem szukać nowego zamka na internecie. Znalazłem do Peugeota 207 2010 r - taki sam, lecz linki trochę innej długości, ale na szczęście wszystko pasuje i działa prawidłowo. Temat do zamknięcia.

0