Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 6310i - telefon ma inny IMEI niż z tyłu obudowy - co z tym zrobić?

11 Mar 2017 17:39 1311 30
  • Poziom 13  
    Kupiłem na serwisie aukcyjnym od firmy telefon NOKIA 6310I w stanie bym powiedział, bardzo dobrym i z 3 mies. gwarancją. Obudowa wg mnie na 99% jest oryginalna. Otrzymałem na życzenie fakturę VAT marża. Niestety telefon do mnie dotarł "zablokowany" tj. wymagający podania kodu zabezpieczającego. Sprzedawca wskazał mi stronkę, gdzie mogę taki kod po wpisaniu IMEI uzyskać ale niestety nr IMEI z telefonu jest inny niż ten na obudowie a sama naklejka jest nieco krzywo przyklejona - mógłbym powiedzieć, że była odklejona i trochę niezręcznie przyklejona.

Co mam o tym myśleć?
  • Poziom 24  
    Zwróć telefon i zwrot kasy skoro sprzedaje ci bubla
  • Poziom 32  
    Pierwsza3 napisał:
    Do telefonu jakoś nie mam zastrzeżeń.
    Czy aby na pewno?
    Pierwsza3 napisał:
    niestety nr IMEI z telefonu jest inny niż ten na obudowie a sama naklejka jest nieco krzywo przyklejona - mógłbym powiedzieć, że była odklejona i trochę niezręcznie przyklejona.
  • Poziom 13  
    Bardziej mnie interesuje kwestia czy ten telefon nie był kradziony i czy w środku nie siedzi jakiś śmieć. Może warto udać się do najbliższego serwisu żeby sprawdzili? Czy może nie mam się czego obawiać, po prostu telefon był naprawiany i w środku siedzi płyta główna od innego egzemplarza?
  • Poziom 24  
    Raczej w środku siedzą bebechy po x upadkach i karobacjach, a że obudowa wyglądała przysłowiowo "jak psu z pyska wyjęta" to zmienili na inną.
    Po wpisaniu kombinacji *#06# stwierdzasz, że IMEI się różni?
    Kradzieży nie można wykluczyć, a sprawdzić to się da chyba jedynie na policji, czy takowy IMEI nie został zgłoszony.
    Mimo wszystko, w moim przypadku, jeżeli dostałbym taki telefon i miał jakie kolwiek podejrzenia, to z automatu idzie zwrot. Wolę nie ryzykować.
  • Poziom 16  
    Wygeneruj kod ten z telefonu po wpisaniu *#06# a nie ten z naklejki.
  • Poziom 13  
    Tak, po wpisaniu kombinacji *#06# stwierdzam, że IMEI jest inny niż na etykiecie z tyłu obudowy pod baterią.

Skoro kupiłem używany od firmy na fakturę VAT marża, mam możliwość odstąpienia od umowy.
  • Poziom 24  
    Pierwsza3 napisał:
    Kupiłem na serwisie aukcyjnym

Od kogo byś nie kupił, masz 14 dni na zwrot od momentu odbioru.
  • Poziom 33  
    humbel napisał:

Od kogo byś nie kupił, masz 14 dni na zwrot od momentu odbioru

Nie dotyczy kupowania od osób prywatnych - fizycznych.
  • Poziom 13  
    Jak wziąłeś fakture na firme na ten telefon to nie wiem czy sprzedawca przyjmie Ci to w z tytyułu 14 dniowego zwrotu, nie musi Ci tego przyjmować, możesz mu to reklamować chyba jednynie. Daj znać czy przyjeli zwrot z faktury. Tak to jest jak sie kupuje igiełke 6310i na A. za 200zł.
  • Admin grupy GSM
    Pierwsza3 napisał:
    więc mogę odstąpić od umowy.

Kupiłeś towar używany więc od umowy nie możesz odstąpić.

Udaj się do najbliższego serwisu gsm gdzie usuniesz na poczekaniu ten kod zabezpieczający i ciesz się dobrym telefonem.
    Płyta główna została wymieniona i dlatego ma inny imei to raz a dwa to kto w tych czasach kradnie 6310 i komu? :)
  • Admin grupy GSM
    W tym artykule jakoś pokrętnie jest opisane i nie bardzo wiadomo czy chodzi o sklep stacjonarny czy zakup na odległość. Najlepiej zapytaj sprzedawcę czy przyjmie zwrot i będzie wszystko jasne.
    Jeżeli kupiony towar posiada ukryte wady to być może jest powód do zwrotu, ale wymieniona płyta takim powodem być nie może gdyż traktowana jest jako część zamienna.
  • Poziom 20  
    tino2003 napisał:
    Pierwsza3 napisał:
    więc mogę odstąpić od umowy.

Kupiłeś towar używany więc od umowy nie możesz odstąpić.

Niby na jakiej podstawie? Kupił od firmy, więc ma prawo oddać, to czy rzecz byłą nowa czy używana niema najmniejszego znaczenia.
    Zwrot nie obowiązuje tylko pomiędzy osobami fizycznymi (kupno od prywatnej osoby) lub pryz zakupie na firmę.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kontrola policyjna (małą szansa, ale jednak istnieje) i wtedy trzeba się tłumaczyć panu niebieskiemu czemu nr są niezgodne.
  • Poziom 13  
    Mogę się mylić ale już jakiś czas temu badałem ten temat i wg mnie, tak jak pisze Fredw - nie ma znaczenia czy towar jest używany czy nowy, można go zwrócić jeśli kupuje osoba prywatna od firmy w ramach odstąpienia. Na 100% można oddać towar kupiony na przecenie, jako wybrakowany, outlet itp. i tak samo jak nowy podlega on gwarancji 2lata, mimo że wielu sprzedawców pisze w treści krótszą gwarancję.

Myślę, że obejdzie się bez niebieskich, nie ma problemu. Mnie martwi, że ten telefon ma kiepską jakość dźwięku, jest głośno ale kiepsko, słyszeć takie "budzenie"/"bzyczenie" w głośniku jak słychać, gdy przyłoży się telefon do głośnika radia itp. Dlatego mam wątpliwość, czy to jest oryginał, gdyż wydaje mi się, że jakość rozmów powinna być w takim telefonie dobra. Jakiś czas temu rozmawiałem przez taki telefon bardzo zużyty i wydaje mi się (mogą już nie pamiętać przez upływ czasu), że jakość rozmów była sporo lepsza, była dobra, OK, nie pamiętam żeby była kiepska jak w tym egzemplarzu.
  • Poziom 20  
    Właśnie miałem zrobić edycję, bo zapomniałem o ważnym fakcie.
    Zwrot dotyczy TYLKO zakupów zdalnych, więc jeśli zakupu dokonaliśmy po prostu w sklepie (ot np. w budce w centrum handlowym) to zwrot 14 dniowy nie obowiązuje.

Tutaj mamy kupno na serwisie aukcyjnym (alle... zapewne?), więc zwrot jak najbardziej obowiązuje.
  • Poziom 35  
    Pierwsza3 napisał:
    Mnie martwi, że ten telefon ma kiepską jakość dźwięku,

Pierwsza3 napisał:
    jakość rozmów powinna być w takim telefonie dobra

Nawet bardzo dobra. Masz wadliwy egzemplarz.
    Pierwsza3 napisał:
    słyszeć takie "budzenie"/"bzyczenie" w głośniku jak słychać, gdy przyłoży się telefon do głośnika radia i

Bzyczenie w radiu to normalne zjawisko. Dotyczy wszystkich telefonów.
  • Poziom 13  
    "Buczenie"/"bzyczenie" w głośniku jak po przyłożeniu telefonu do radia - nie wiem od czego to zależy, ale niektóre telefony ten sam model, po prostu inny egzemplarz, buczy a inny nie. Kiedyś testowałem mamy nokię 3510i i w końcu pożegnałem ten telefon, przez słaba jakość rozmów.
  • Poziom 21  
    Cześć.
    Czy na fakturze masz wpisany nr IMEI z płyty głównej? Jak tak to w razie czego nie odpowiesz za paserke. Zobacz jak wyświetla się pasek zasięgu (ile ma kresek) w trakcie rozmowy. W tych telefonach często pada końcówka mocy i objawia się to "pływaniem" zasięgu i to zniekształca dźwięk. Wymiana głośnika nie pomoże. Podejdź do jakiegoś dobrego serwisu niech go otworzą i zobaczą czy płyta jest czysta i nie pływa w topniku. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Pierwsza3 napisał:
    "Buczenie"/"bzyczenie" w głośniku jak po przyłożeniu telefonu do radia - nie wiem od czego to zależy, ale niektóre telefony ten sam model, po prostu inny egzemplarz, buczy a inny nie.

Oczywiście mam na myśli buczenie słyszalne z głośnika radia, podczas połączenia telefonicznego.
  • Poziom 13  
    Adamcyn napisał:

Oczywiście mam na myśli buczenie słyszalne z głośnika radia, podczas połączenia telefonicznego.

A ja mam na myśli buczenie słyszalne z głośniczka telefonu i tak właśnie jest z tą nokią i tak samo kiedyś tarą mamy 3510i.
  • Poziom 13  
    Sam używam Motorola moto G 2-gen i czasami ale tylko czasami coś takiego też słychać. Po prostu w głośniku od słuchania rozmówcy słychać ciche bzyczenie/buczenie takie samo jak przykładając telefon do głośnika od radia tylko po prostu cichsze.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Buczenie o którym piszecie często był powodowane wymianą głośnika słuchawki na nie odpowiedni (o innych parametrach technicznych) np. głośnik z 3510i pomimo, że pasuje do 6310i nie będzie prawidłowo pracował - będzie zniekształcał dźwięk.