Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drastycznie spada pojemność akumulatorów - co mogę zrobić?

dariusz2021 11 Mar 2017 17:52 957 13
Optex
 • #1
  dariusz2021
  Level 9  
  Używam wózka inwalidzkiego FOREST z dwoma akumulatorami żelowymi 12V i 73Ah. Niestety, ich pojemność drastycznie spada. Sprawność jednego akumulatora wynosiła 75%, natomiast drugiego 60%, po miesiącu użytkowania 60% i 40%, baterie były ładowane po każdej jeździe. Baterie były rozładowywane do dwóch czerwonych diod - takie zalecenie serwisu. Prawy silnik jest słabszy od lewego, mowa o mocy. Każde baterie, które były zakupione w firmie VERMEIREN siadały w przeciągu 3 - 4 miesięcy.
 • Optex
 • #2
  W.Wojtek
  Phones specialist
  Trzeba firmę zmienić. Albo kupować akumulatory do dużych obciążeń a nie do alarmów i podobnych urządzeń.
 • #4
  rafbid
  Level 33  
  Jakiej ładowarki kolega używa?
  dariusz2021 wrote:
  Baterie były rozładowywane do dwóch czerwonych diod - takie zalecenie serwisu.
  Może kolega podać jakie wtedy jest napięcie na akumulatorach.
 • Optex
 • #6
  Wlodek22
  Level 30  
  Akumulatory są w technologii AGM czy Gel? AGM nie nadają się do takiego trybu pracy. Głębokie rozładowanie powoduje bardzo szybkie zasiarczenie i ograniczenie pojemności.
 • #7
  dariusz2021
  Level 9  
  Nie mam pojęcia :) wiem że są żelowe (trakcyjne). W 2007 miałem takie baterie ŻELOWY AGM 12V 80Ah. Które służyły mi przez 4 lata. W 2014 roku wybrałem je ponownie po 3 miesiącach padły a serwis stwierdził że zostały zajeżdżone :) to tak na marginesie.
 • #8
  Wlodek22
  Level 30  
  Wielu myli AGM z Gel nazywając je potocznie żelowymi, a różnice między nimi są znaczące, jak w rozładowaniu tak i w ładowaniu. Akumulatory w technologii Gel może w tak którym czasie wykończyć nie odpowiednia ładowarka, powodująca wzrost napięcia ponad maksymalnie dozwolony 14,1V. Natomiast AGM VRLA do pełnego doładowania wymaga 15,6V.
 • #9
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  dariusz2021 wrote:
  Używam wózka inwalidzkiego FOREST z dwoma akumulatorami żelowymi 12V i 73Ah.
  dariusz2021 wrote:
  Prostownik przeznaczony do ładowania akumulatorów żelowych 24V 8Ah.
  Pięknie, szkoda słów...Niech sobie Kolega zakupi ,,ładowarkę" od skutera elektrycznego, dostosowaną do takich akumulatorów.
 • #10
  dariusz2021
  Level 9  
  W zeszłym roku cztery razy wysyłaliśmy wózek do serwisu. Stwierdzili że prostownik jest ok, silniki też ok, a później okazuje się że nie sprawdzili napędów bo się nie wyrabiają. Mało tego naciągnęli mnie na szczotki za 137 zł :) stwierdzili że podlegają wymianie , a sztoki były wydarte o 3 milimetry. Czy to prawda że podczas ładowania akumulatorów nie wolno przerywać cykli ładowania? Bo się niszczą? A jeśli elektrycy wyłączą nam prąd? nigdy nie przerywaliśmy ładowania. Pytam z ciekawości czy to jest prawda czy jakiś kolejny mit??? Proszę mi powiedzieć jakie kupić baterie do 2000 zł??? :)
 • #11
  kierbedz4
  Level 36  
  Akumulatory produkcji amerykańskiej stosowane w wózkach inwalidzkich maja żywotność około 10 lat W użyciu w zależnośi od typu wózka w tym który jest w użyciu występuje typ Mk M22KNFSLDG W sprawie zakupu odpowiednich akumulatorów zwróć się do profesjonalnej hurtowni mającej swą siedzibę w Gdańsku.Polecane przez nią akumulatory mają żywotność 5 do 6 lat i są zamontowane w wózku i pracują bez problemu. Hurtownia zwie się EMU I możesz się z nia skontaktowac przez inyernet.
 • #13
  Wlodek22
  Level 30  
  Nie wiem jaką masz ładowarkę ani jakie masz akumulatory.