Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drastycznie spada pojemność akumulatorów - co mogę zrobić?

11 Mar 2017 17:52 813 13
  • Poziom 9  
    Używam wózka inwalidzkiego FOREST z dwoma akumulatorami żelowymi 12V i 73Ah. Niestety, ich pojemność drastycznie spada. Sprawność jednego akumulatora wynosiła 75%, natomiast drugiego 60%, po miesiącu użytkowania 60% i 40%, baterie były ładowane po każdej jeździe. Baterie były rozładowywane do dwóch czerwonych diod - takie zalecenie serwisu. Prawy silnik jest słabszy od lewego, mowa o mocy. Każde baterie, które były zakupione w firmie VERMEIREN siadały w przeciągu 3 - 4 miesięcy.
  • Specjalista od telefonów
    Trzeba firmę zmienić. Albo kupować akumulatory do dużych obciążeń a nie do alarmów i podobnych urządzeń.
  • Poziom 32  
    Jakiej ładowarki kolega używa?
    dariusz2021 napisał:
    Baterie były rozładowywane do dwóch czerwonych diod - takie zalecenie serwisu.
    Może kolega podać jakie wtedy jest napięcie na akumulatorach.
  • Poziom 29  
    Akumulatory są w technologii AGM czy Gel? AGM nie nadają się do takiego trybu pracy. Głębokie rozładowanie powoduje bardzo szybkie zasiarczenie i ograniczenie pojemności.
  • Poziom 9  
    Nie mam pojęcia :) wiem że są żelowe (trakcyjne). W 2007 miałem takie baterie ŻELOWY AGM 12V 80Ah. Które służyły mi przez 4 lata. W 2014 roku wybrałem je ponownie po 3 miesiącach padły a serwis stwierdził że zostały zajeżdżone :) to tak na marginesie.
  • Poziom 29  
    Wielu myli AGM z Gel nazywając je potocznie żelowymi, a różnice między nimi są znaczące, jak w rozładowaniu tak i w ładowaniu. Akumulatory w technologii Gel może w tak którym czasie wykończyć nie odpowiednia ładowarka, powodująca wzrost napięcia ponad maksymalnie dozwolony 14,1V. Natomiast AGM VRLA do pełnego doładowania wymaga 15,6V.
  • Poziom 43  
    dariusz2021 napisał:
    Używam wózka inwalidzkiego FOREST z dwoma akumulatorami żelowymi 12V i 73Ah.
    dariusz2021 napisał:
    Prostownik przeznaczony do ładowania akumulatorów żelowych 24V 8Ah.
    Pięknie, szkoda słów...Niech sobie Kolega zakupi ,,ładowarkę" od skutera elektrycznego, dostosowaną do takich akumulatorów.
  • Poziom 9  
    W zeszłym roku cztery razy wysyłaliśmy wózek do serwisu. Stwierdzili że prostownik jest ok, silniki też ok, a później okazuje się że nie sprawdzili napędów bo się nie wyrabiają. Mało tego naciągnęli mnie na szczotki za 137 zł :) stwierdzili że podlegają wymianie , a sztoki były wydarte o 3 milimetry. Czy to prawda że podczas ładowania akumulatorów nie wolno przerywać cykli ładowania? Bo się niszczą? A jeśli elektrycy wyłączą nam prąd? nigdy nie przerywaliśmy ładowania. Pytam z ciekawości czy to jest prawda czy jakiś kolejny mit??? Proszę mi powiedzieć jakie kupić baterie do 2000 zł??? :)
  • Poziom 35  
    Akumulatory produkcji amerykańskiej stosowane w wózkach inwalidzkich maja żywotność około 10 lat W użyciu w zależnośi od typu wózka w tym który jest w użyciu występuje typ Mk M22KNFSLDG W sprawie zakupu odpowiednich akumulatorów zwróć się do profesjonalnej hurtowni mającej swą siedzibę w Gdańsku.Polecane przez nią akumulatory mają żywotność 5 do 6 lat i są zamontowane w wózku i pracują bez problemu. Hurtownia zwie się EMU I możesz się z nia skontaktowac przez inyernet.
  • Poziom 29  
    Nie wiem jaką masz ładowarkę ani jakie masz akumulatory.