Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drastycznie spada pojemność akumulatorów - co mogę zrobić?

dariusz2021 11 Mar 2017 17:52 906 13
 • #1
  dariusz2021
  Level 9  
  Używam wózka inwalidzkiego FOREST z dwoma akumulatorami żelowymi 12V i 73Ah. Niestety, ich pojemność drastycznie spada. Sprawność jednego akumulatora wynosiła 75%, natomiast drugiego 60%, po miesiącu użytkowania 60% i 40%, baterie były ładowane po każdej jeździe. Baterie były rozładowywane do dwóch czerwonych diod - takie zalecenie serwisu. Prawy silnik jest słabszy od lewego, mowa o mocy. Każde baterie, które były zakupione w firmie VERMEIREN siadały w przeciągu 3 - 4 miesięcy.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  W.Wojtek
  Phones specialist
  Trzeba firmę zmienić. Albo kupować akumulatory do dużych obciążeń a nie do alarmów i podobnych urządzeń.
 • #4
  rafbid
  Level 33  
  Jakiej ładowarki kolega używa?
  dariusz2021 wrote:
  Baterie były rozładowywane do dwóch czerwonych diod - takie zalecenie serwisu.
  Może kolega podać jakie wtedy jest napięcie na akumulatorach.
 • #6
  Wlodek22
  Level 30  
  Akumulatory są w technologii AGM czy Gel? AGM nie nadają się do takiego trybu pracy. Głębokie rozładowanie powoduje bardzo szybkie zasiarczenie i ograniczenie pojemności.
 • #7
  dariusz2021
  Level 9  
  Nie mam pojęcia :) wiem że są żelowe (trakcyjne). W 2007 miałem takie baterie ŻELOWY AGM 12V 80Ah. Które służyły mi przez 4 lata. W 2014 roku wybrałem je ponownie po 3 miesiącach padły a serwis stwierdził że zostały zajeżdżone :) to tak na marginesie.
 • #8
  Wlodek22
  Level 30  
  Wielu myli AGM z Gel nazywając je potocznie żelowymi, a różnice między nimi są znaczące, jak w rozładowaniu tak i w ładowaniu. Akumulatory w technologii Gel może w tak którym czasie wykończyć nie odpowiednia ładowarka, powodująca wzrost napięcia ponad maksymalnie dozwolony 14,1V. Natomiast AGM VRLA do pełnego doładowania wymaga 15,6V.
 • #9
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  dariusz2021 wrote:
  Używam wózka inwalidzkiego FOREST z dwoma akumulatorami żelowymi 12V i 73Ah.
  dariusz2021 wrote:
  Prostownik przeznaczony do ładowania akumulatorów żelowych 24V 8Ah.
  Pięknie, szkoda słów...Niech sobie Kolega zakupi ,,ładowarkę" od skutera elektrycznego, dostosowaną do takich akumulatorów.
 • #10
  dariusz2021
  Level 9  
  W zeszłym roku cztery razy wysyłaliśmy wózek do serwisu. Stwierdzili że prostownik jest ok, silniki też ok, a później okazuje się że nie sprawdzili napędów bo się nie wyrabiają. Mało tego naciągnęli mnie na szczotki za 137 zł :) stwierdzili że podlegają wymianie , a sztoki były wydarte o 3 milimetry. Czy to prawda że podczas ładowania akumulatorów nie wolno przerywać cykli ładowania? Bo się niszczą? A jeśli elektrycy wyłączą nam prąd? nigdy nie przerywaliśmy ładowania. Pytam z ciekawości czy to jest prawda czy jakiś kolejny mit??? Proszę mi powiedzieć jakie kupić baterie do 2000 zł??? :)
 • #11
  kierbedz4
  Level 36  
  Akumulatory produkcji amerykańskiej stosowane w wózkach inwalidzkich maja żywotność około 10 lat W użyciu w zależnośi od typu wózka w tym który jest w użyciu występuje typ Mk M22KNFSLDG W sprawie zakupu odpowiednich akumulatorów zwróć się do profesjonalnej hurtowni mającej swą siedzibę w Gdańsku.Polecane przez nią akumulatory mają żywotność 5 do 6 lat i są zamontowane w wózku i pracują bez problemu. Hurtownia zwie się EMU I możesz się z nia skontaktowac przez inyernet.
 • #13
  Wlodek22
  Level 30  
  Nie wiem jaką masz ładowarkę ani jakie masz akumulatory.