Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka lincoln v145, identyfikacja elementu.

zgredx 11 Mar 2017 19:29 654 3
  • #1 11 Mar 2017 19:29
    zgredx
    Poziom 12  

Witam. Dostałem okazyjnie spawarkę. Spawarka ze szrotu ktoś obciął przewód i główny wyłącznik. Po załączeniu spawarka żyje lecz nie spawa. Obcięte zostały przewody idące do jakiegoś elementu lecz nie wiem jakiego. Oznaczenia AC1 i AC2. Zaznaczam je na zdjęciu znalezionym w internecie. Może ktoś jest mi w stanie pomóc dokąd idą te przewody? Spawarka lincoln v145, identyfikacja elementu.

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Mar 2017 04:31
    janren
    Poziom 25  

W linku masz schemat blokowy.
    Link

0
  • Pomocny post
    #3 12 Mar 2017 04:38
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

Do wentylatora, a jest on tam ?

zgredx napisał:
    żyje lecz nie spawa
    To co w końcu robi ? Tańczy, śpiewa, recytuje ? :D Opisz porządnie, jak się zachowuje. Znam te spawarki, naprawiłem kilkanaście.

0
  • #4 12 Mar 2017 13:35
    zgredx
    Poziom 12  

Włączy się, napięcie na wyjściu 9V.
    Schemat blokowy pomógł dziękuje. Jest to wyjście na wentylator którego u mnie nie ma.
    IGBT po stronie A i B sprawdzone, 5v i 15v obecne. Brak napięcia 12v na pinie nr 5 złącza JP1 (obecne 1,5V) co oznacza, że inwerter jest w trybie OFF.

Spawarkę udało się naprawić. Przyczyną były zimne luty kilkunastu rezystorów oraz diód w obrębie IGBT, lutowanie nie było proste gdyż płyta pokryta jest lakierem. Po dwóch godzinach żmudnego lutowania spawarka działa. Profilaktycznie została przelutowana też reszta płyty i płyta sterująca. Bardzo pomocna okazała się instrukcja serwisowa dostępna w bazie dla modelu V145s.

0