Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka lincoln v145, identyfikacja elementu.

11 Mar 2017 19:29 1014 3
 • Poziom 12  
  Witam. Dostałem okazyjnie spawarkę. Spawarka ze szrotu ktoś obciął przewód i główny wyłącznik. Po załączeniu spawarka żyje lecz nie spawa. Obcięte zostały przewody idące do jakiegoś elementu lecz nie wiem jakiego. Oznaczenia AC1 i AC2. Zaznaczam je na zdjęciu znalezionym w internecie. Może ktoś jest mi w stanie pomóc dokąd idą te przewody? Spawarka lincoln v145, identyfikacja elementu.
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  W linku masz schemat blokowy.
  Link
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Do wentylatora, a jest on tam ?
  zgredx napisał:
  żyje lecz nie spawa
  To co w końcu robi ? Tańczy, śpiewa, recytuje ? :D Opisz porządnie, jak się zachowuje. Znam te spawarki, naprawiłem kilkanaście.
 • Poziom 12  
  Włączy się, napięcie na wyjściu 9V.
  Schemat blokowy pomógł dziękuje. Jest to wyjście na wentylator którego u mnie nie ma.
  IGBT po stronie A i B sprawdzone, 5v i 15v obecne. Brak napięcia 12v na pinie nr 5 złącza JP1 (obecne 1,5V) co oznacza, że inwerter jest w trybie OFF.

  Spawarkę udało się naprawić. Przyczyną były zimne luty kilkunastu rezystorów oraz diód w obrębie IGBT, lutowanie nie było proste gdyż płyta pokryta jest lakierem. Po dwóch godzinach żmudnego lutowania spawarka działa. Profilaktycznie została przelutowana też reszta płyty i płyta sterująca. Bardzo pomocna okazała się instrukcja serwisowa dostępna w bazie dla modelu V145s.