Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo z50 - Samoistne wyłączanie się laptopa

11 Mar 2017 19:36 432 7
  • Poziom 5  
    Witam. Od niedawna dręczy mnie problem samoistnego wyłączania się systemu laptopa. Ogólnie sytuacja wygląda tak, że laptop po losowym okresie czasu wymusza zamknięcie systemu (od razu następuje fioletowy ekran i okrąg a obok niego wyłączanie - Windows 8.1) bez żadnego powiadomienia, nie mylmy z prostym wyłączeniem tzn bum, czarny ekran, tylko tak jak to opisałem. Laptop posiada gwarancje i już raz był odsyłany z tym samym problemem, lecz według serwisu nic nie było popsute, jedynie system został przywrócony z partycji recovery (po tym problem ustąpił na pewien okres czasu) ponowne przywrócenie jest już niemożliwe ponieważ usunięto już tą partycje od ostatniej odsyłki. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną ponieważ chciałbym to rozwiązać bez kłopotliwego serwisu.
    Specyfikacja:
    i5 5500u
    8gb GB ddrDDR3
    gt820m 2gb GB
    Temperatury w normie 50stopni
    Pozdrawiam! :)
  • Poziom 17  
    ściągnij program blue screen viev i napisz jaki jest kod ostatniego błędu powinien wyglądać np. tak 0x00000124
  • Spec od monitorów
    Dokładna nazwa modelu:

Lenovo Z50- ? ( ?? ) / ** to co w nawiasie
    np. Lenovo IdeaPad Z50-70 (59427656)

cpu i5-5500u jakoś nie spotykałem w Lenovo?!
    - i7-5500U tak

Z tego co "widzę" jedyna możliwośc to np. użycie płyty Live CD z Linuxem i przetestowanie na ... podobną możliwość wyłączania ?!
    - wtedy albo system
    -albo hardware: płyta , dysk, RAM
  • Poziom 5  
    Lenovo z50-70
    Model:20354
    Z tego programu nie mogę nic odczytać, podając ścieżkę tych zrzutów którą znalazłem w ustawieniach zaawansowanych -> uruchamianie i odzyskiwanie. Podkreślam że to nie jest bluescreen ze smutną buźką lecz zwykłe wymuszenie zamknięcia systemu
  • Poziom 17  
    Vastray napisał:
    Lenovo z50-70
    Model:20354
    Z tego programu nie mogę nic odczytać, podając ścieżkę tych zrzutów którą znalazłem w ustawieniach zaawansowanych -> uruchamianie i odzyskiwanie. Podkreślam że to nie jest bluescreen ze smutną buźką lecz zwykłe wymuszenie zamknięcia systemu

O w takim razie przepraszam źle cię zrozumiałem.
  • Poziom 5  
    i5 4210u sorry ;)
    Linux Live Cd mogę też wypalić w ostatecznośći na pendrive i sprawdzić
  • Spec od monitorów
    Masz model na płycie NM-A273 rev.1.0

Wypal pendriva i przetestuj, to w tej chwili jedyna możliwość sprawdzenia.
    Masz wszak gwarancję!
  • Poziom 5  
    Na Ubuntu zachowuję się dość normalnie :D ale jeszcze przetestuje jutro i dam znać! :)