Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SMTP HmailServer - Port 587 - nie otrzymuje wysłanego maila.

11 Mar 2017 20:26 1080 6
  • Poziom 5  
    Witam, posiadam klienta Mozilla Thunderbird w którym skonfigurowałem połączenie z moim serwerem. Serwer (HmailServer) i klient (ThunderBird) na tym samym komputerze. Mam odblokowane porty IMAP (143) i SMTP (25, 587). Błyskawicznie otrzymuje maile do klienta (czyli, że serwer poczty przychodzącej IMAP działa). Problem się pojawia gdy chce wysłać z klienta na określony mail (czyli, że serwer poczty wychodzącej SMTP nie działa poprawnie). Ponieważ HmailServer wysyła domyślnie z portu 25, a ja chce z portu 587, więc musiałem skonfigurować ten program. Wygląda to tak:
    A tak wygląda połączenie z serwerem SMTP w TB:
    Nawet po wyłączeniu wszelkich firewalli nadal nie działa.
    Nie dostaje żadnej wiadomości od serwera na temat nieudanej próbie wysłania wiadomości.
    Dodam, że kiedyś korzystałem z portu 25 i nie było żadnych problemów z wysyłaniem poczty na email.
    Jakieś pomysły?
  • IT SerwisIT Serwis
  • Moderator - Sieci, Internet
    mRQwerTY napisał:
    Wygląda to tak:

Skonfigurowałeś przekaźnik SMTP, w dodatku na samego siebie, nie ma prawa zadziałać..

Co się dokładnie dzieje, bo z Twojego postu nie wnika (przed wykonaniem tej zmiany) - pojawia się jakiś błąd podczas komunikacji, jakiś e-mail zwrotny, cokolwiek? Jakie przekierowania wykonałeś, dodawałeś jakieś "niestandardowe" usługi w serwerze?
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 5  
    salmon napisał:
    Skonfigurowałeś przekaźnik SMTP, w dodatku na samego siebie, nie ma prawa zadziałać..

Napisz mi jak mam poprawnie to skonfigurować.
    salmon napisał:
    Co się dokładnie dzieje, bo z Twojego postu nie wnika (przed wykonaniem tej zmiany) - pojawia się jakiś błąd podczas komunikacji, jakiś e-mail zwrotny, cokolwiek?

No właśnie najdziwniejsze jest to że żadnego błędu nie dostaje. Po prostu w kliencie TB pojawia się w folderze wysłane wiadomość, którą wysłałem. A w gmailu (bo na ten adres email wysyłałem) brak nowej wiadomości w odebranych.

PS przed chwilą dostałem wiadomość z pustym tematem i pustym nadawcą. Dziwne :-?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    mRQwerTY napisał:
    No właśnie najdziwniejsze jest to że żadnego błędu nie dostaje. Po prostu w kliencie TB pojawia się w folderze wysłane wiadomość, którą wysłałem. A w gmailu (bo na ten adres email wysyłałem) brak nowej wiadomości w odebranych.

Na początek wywal całkiem ten relay - nie jest do niczego potrzebny, o ile możesz nawiązać na swoim łączu połączenie wychodzące na port 25/tcp.

mRQwerTY napisał:
    PS przed chwilą dostałem wiadomość z pustym tematem i pustym nadawcą. Dziwne

A to być może moja sprawka ;)
  • Poziom 5  
    salmon napisał:
    Jakie przekierowania wykonałeś, dodawałeś jakieś "niestandardowe" usługi w serwerze?

Raczej nie. Odblokowałem tylko port 587. No ale przecież działało jak był port 25.

Dostałem wiadomość z tematem Test poczty.
    Dodano po 5 [minuty]:
    salmon napisał:
    Na początek wywal całkiem ten relay - nie jest do niczego potrzebny, o ile możesz nawiązać na swoim łączu połączenie wychodzące na port 25/tcp.

Chodzi ci o SMTP Relayer? Chcesz abym przywrócił połączenie SMTP przez port 25?
  • Moderator - Sieci, Internet
    mRQwerTY napisał:
    Chodzi ci o SMTP Relayer?

Tak.
    Poza tym, nie znam co prawda tego serwera, ale powinien być jakiś podgląd stanu kolejki poczty, logi błędów, itp. Zajrzyj też tam.
  • Poziom 5  
    Problem rozwiązany :D.
    Nie jestem dobry z angielskiego i przez to nie wiedziałem co było źle, mianowicie w sekcji SMTP Relayer w polu Remote TCP/IP port wpisać 587 i tyle :D (nic więcej z sekcji Relayer). Dzięki salmon bo to ty napisałeś, że muszę usunąć relay.
    Temat zamknięty.