Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór wzmacniacza różnicowego

11 Mar 2017 20:39 345 1
 • Poziom 4  
  Dzień dobry,
  Mam za zadanie dobrać do określonego urządzenia wzmacniacz różnicowy. Chciałam się poradzić, jakimi kryteriami powinnam się kierować? Co jest najważniejsze w takim doborze? Zaznaczam, że projekt posiada niewiele odgórnych założeń. Posiadam jedynie informacje, że urządzenie ma pracować w zakresie temperatur 30-300 stopni C i będzie wyposażone w czujnik temperatury KTY84.
  Pozdrawiam
  ak95
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 43  
  ada95 napisał:
  Mam za zadanie dobrać do określonego urządzenia wzmacniacz różnicowy. Chciałam się poradzić, jakimi kryteriami powinnam się kierować? Co jest najważniejsze w takim doborze?
  Parametry podane w datasheet-ach nie są tam bez powodu, od czasu do czasu trafi się aplikacja wymagająca zwrócenia uwagi na parametry dotychczas pomijane jako mało istotne. Czasem jest ważna dokładność, czasem szybkość, innym razem odporność na zakłócenia, jeszcze innym napięcie zasilania albo zakresy napięć wejściowych i wyjściowych, albo energooszczędność. Pod każdym wymienionym hasłem kryje się kilka parametrów.

  Jeśli całe urządzenie, a nie tylko czujnik, ma pracować do 300 stopni C to musisz kupować specjalne wysokotemperaturowe wykonania elementów nie ma ich zbyt wiele więc nie bedziesz miał zbyt duzo do wyboru, do tego podłoża odporne na wysoką temperaturę oraz lutowanie całości specjalnymi wysokotempeaturowymi spoiwami, a mimo wszystko może się okazać że czas pracy półprzewodników skróci się do kilkudzesięciu- kilkuset godzin.