Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS1800 problem przy dużych wydrukach

23 Lip 2005 08:07 1233 10
  • Poziom 10  
    Kupiłem urzywaną Kyocere FS-1800 ma ona wydrukowane 27tyś stron. Po wydrukowaniu w ciągu około 200 stron zaczyna mazać strony. Gdy ostygnie (po zostawieniu na noc) można drukować od nowa. Stwierdziłem, że drukarka jest walnięta, więc zadzwoniłem do serwisu gdzie drukarke kupiłem, po czym dostałem drugą z przebiegiem 150tyś po wymianie bębna, lecz zachowuje sie identycznie. I tu moje pytanie czego to może być wina, a może ten typ tak ma, czy mam dalej próbowac wymienić drukarke ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Moderowany przez kosmita:

zmieniłem temat

• Poziom 15  
    Co znaczy mazać strony?
    Rozmazuje wydruk?
    Jeżeli tak to można spróbować wykonać czyszczenie bebna z menu drukarki. (Menu>others>service>drum).
    P.S.
    A może jakiś skan kolega pokaże?
    150tys. to niewiele jak na te drukarki.
  • Poziom 10  
    Skan wrzuce w poniedziałek. Robiłem już czyszczenie bębna. Chodzi mi o to, że w oprucz wydruku, który jest dobry zostawia w tle ślady np. litery z poprzednich stron.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

marszal22 napisał:
    Kupiłem urzywaną Kyocere FS-1800 ma ona wydrukowane 27tyś stron. Po wydrukowaniu w ciągu około 200 stron zaczyna mazać strony. Gdy ostygnie (po zostawieniu na noc) można drukować od nowa. Stwierdziłem, że drukarka jest walnięta, więc zadzwoniłem do serwisu gdzie drukarke kupiłem, po czym dostałem drugą z przebiegiem 150tyś po wymianie bębna, lecz zachowuje się identycznie.

27 tys. jak na taka drukarke to prawie zaden przebieg :) ......drukarka potrafi drukowac nawet do 60 tys miesiecznie :) ....i na pewno nie jest prawidlowym objawem kiedy zaczyna "mazac" po ok.200 kartkach....z cala pewnoscia z drukarka jest cos nie tak :!: ....i uwazam ze dobrze zrobiles, ze oddales ja do serwisu :!:

Cytat:
    I tu moje pytanie czego to może być wina, a może ten typ tak ma, czy mam dalej próbowac wymienić drukarke ?

Nie....ten typ tak nie ma....zareczam ;) ....czy w serwisie ci wymieniono cala drukarke?...czy tylko sam beben? ....objawow takiego zachowania....tzn. slady liter z poprzednich stron....moze byc kilka....od zlego ladowania bebna....poprzez uszkodzone walki w piecu (np.brudne)....nawet do zlego tonera....osobiscie bym stawial na problem z piecem lub zly toner....a juz na pewno bym naciskal na serwis zeby to usuneli....i jak bedziesz odbieral drukarke ponownie....to popros o wykonanie testu w twojej obecnosci....szanujacy sie serwis....na pewno nie odmowi ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    forteca napisał:
    Witam

Nie....ten typ tak nie ma....zareczam ;) ....czy w serwisie ci wymieniono cala drukarke?...czy tylko sam beben? ....objawow takiego zachowania....tzn. slady liter z poprzednich stron....moze byc kilka....od zlego ladowania bebna....poprzez uszkodzone walki w piecu (np.brudne)....nawet do zlego tonera....osobiscie bym stawial na problem z piecem lub zly toner....a juz na pewno bym naciskal na serwis zeby to usuneli....i jak bedziesz odbieral drukarke ponownie....to popros o wykonanie testu w twojej obecnosci....szanujacy się serwis....na pewno nie odmowi ;)

Pozdrawiam

Serwis mi przysłał drugą sztuke i mam obecnie 2 i obydwie się tak zachowują.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Co nie zmienia faktu...ze nie jest to typowe zachowanie tych drukarek....i uwazam ,ze otrzymales niesprawne urzadzenia

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    forteca napisał:
    Witam

Co nie zmienia faktu...ze nie jest to typowe zachowanie tych drukarek....i uwazam ,ze otrzymales niesprawne urzadzenia

Pozdrawiam

Dziękuje bardzo za pomoc, odesłałem już drukarki do serwisu i czekam na wymiane. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie toneru do tej drukarki, czy kupowac oryginalne kasety? Czy może kupować toner w butelce na allegro i dosypywać do kasety ? Sorry za off top.
  • Poziom 15  
    forteca napisał:
    Witam

Pozdrawiam

Tylko co jest przyczyną tego że wydruk powtarza się dopiero po wydrukowaniu 200 stron a nie 2 -10, dlaczego właśnie nie wcześniej???
    marszal22 napisał:

Dziękuje bardzo za pomoc, odesłałem już drukarki do serwisu i czekam na wymiane. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie toneru do tej drukarki, czy kupowac oryginalne kasety? Czy może kupować toner w butelce na allegro i dosypywać do kasety ? Sorry za off top.

Polecam zdecydowanie orginał!!! Wychodzi drożej ok 80zł Ale masz gwarancje pewnych wydruków!! Nieorginały potrafią brudzić kartki!!!
  • Pomocny post
    Specjalista KYOCERA
    Witam

tomi_n napisał:

Tylko co jest przyczyną tego że wydruk powtarza się dopiero po wydrukowaniu 200 stron a nie 2 -10, dlaczego właśnie nie wcześniej???

Mysle, ze chodzi tu mniej wiecej o okolo 200 kartek....i rownie dobrze moze to byc po 300 lub 250 jesli puszczac je bedziemy z odpowiednimi przerwami miedzy nimi....probblem moim zdaniem ma zwiazek z temperatura pracy.....temperatura moze miec wplyw na prace walkow pieca lub na toner.....albo cos jest nie tak z walkami.....np.zuzyta powierzchnia....i walki nie osiagaja wlasciwej do utrwalania tonera na papierze.....lub co w tym wypadku tez moze miec miejsce....uzyto nieoryginalnego tonera....ktory....ale to juz chyba jest jasne co robi z nim temperatura? ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dostałem kolejna drukarke tym razem jednak działa. W piętek wydrukowała w ciągu pond 1000 stron i wydruki były idealne. Mam jeszcze kilka pytań czy orjentujecie sie gdzie na terenie Warszawy można dostać oryginalną kasete w przystepnej cenie. Oraz, co zrobić żeby po włączeniu opcji postscript drukowały się polskie znaki ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam!
    Dowiedziałem się że w drukarce którą reklamowałeś padł modół developera, więc faktycznie powtarzał wydruk ale nie zadany tylko to co nanosił cyklicznie developer.
    Dlatego właśnie należy wrzucać do tematu na forum wydruk z którym są problemy :)