Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG G2 Mini po wymianie wyświetlacza grzeje się po założeniu obudowy

12 Mar 2017 12:03 867 2
  • Poziom 43  
    Telefon po zanurzeniu w wodzie nie odpalał żonie przez kilka dni. Kupiła nowy. Telefon z dwiema szramami na wyświetlaczu działał po załadowaniu i tak działał długo, używałem go 4 miesiące. Działał ciągle, aż w końcu uszkodziłem do reszty digitizer sprawne tylko 70% powierzchni (potężne uderzenie po którym też bateria słabo trzymała). Kupiłem nowy digitizer i po wymianie prawdopodobnie pęknął mi LCD, albo szrama na szkle poszła za daleko (dokładniejszy rzut oka ukazał mikropęknięcie). LCD był z oleju do tokarek również pomiędzy szybkami, 97% odkleiło się podczas wymiany ot tak ... Co tu dużo mówić zamówiłem cały wyświetlacz, bo LCD miał też parę uszkodzonych pikseli. Po złożeniu chciałem sprawdzić czy wyświetlacz działa (po samym digitizerze touch działał LCD nie) .

PROBLEM I: Pod klapą w miejscu naprzeciw łączeń digitizera i LCD do PCB coś się grzeje. Po odpaleniu pokazuje się ekran startowy i tylko pionowe linie po czym ekran gaśnie ale telefon pracuje dalej. Po niepełnym domknięciu dolnej części obudowy tylnej nieopodal anteny LTE 1118 telefon działa normalnie - jeszcze nie wstawiałem SIM Card.

Telefon pracuje w ciężkich warunkach, w atmosferze chłodziwa do tokarek. Które mam wszędzie - olej ten jest jak WD40 + kwas. Więc podejrzewam coś przeżarł w środku od czego ta słaba bateria i straszna temperatura.
    PROBLEM II: jak to uszczelnić żeby Touch trzymał się LCD.

Dodano po 11 [godziny] 9 [minuty]:

Wpiąłem sim, telefon rozpaczliwie szuka sieci w końcu pokazuje [X] i na tym się kończy. Zwarcie w antenie? Z tego co wiem w.cz. nie lubi pracować bez anten. Tu odwrotnie.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Czy elementy na taśmie zaznaczone na zdjęciu zostały zaklejone izolacją przed złożeniem telefonu?
    LG G2 Mini po wymianie wyświetlacza grzeje się po założeniu obudowy
  • Poziom 43  
    Dziękuje, pomogło. Ekranik zaczął działać, Touch i ekran jest OK. Nie byłoby tego tematu gdybym zrobił tak jak było - czyli z izolatorem. Myślałem że robi tylko za wsparcie taśmy i przy teście jest niepotrzebny. Głupie pytanie, czym mogę przykleić przy braku oryginalnych części ekran do telefonu? Taśma dwustronna? Zależy mi na szybkich wymianach ekranów w przyszłości - na pewno nie będzie to ostatnia...