Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 128 + ETHM-1 - Kilka problemów

Ten Tego... 12 Mar 2017 01:23 6579 25
Optex
    Ten Tego...
    Level 9  
    Witajcie,
    Tym razem mam trochę dziwny problem, otóż skonfigurowałem połączenie Integra - ETHM - Router, przez co widzę panel do logowania ETHM-1 lokalnie poprzez 192.168.0.101:8085, jednak po wpisaniu portu i hasła wyrzuca mi następujący błąd: "Your browser is ignoring the <APPLET> tag! Install JAVA!", próbowałem wielu sposobów, jednak nic nie znalazłem, może ktoś z Was miał podobny problem?
    Pozdrawiam
  • Optex
    reweriko

Level 25  
    Przecież pisze ....Install JAVA!
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    może ktoś z Was miał podobny problem?

U mnie tak jest na wszystkich przeglądarkach (FF, GC, IE), na wszystkich kompach (3 x Win7 64bit / 2 x Win10 64bit) i na telefonach (Android / Windows) - nie pomagają żadne wersje Javy (32/64 bit) i żadne sposoby ich instalacji.

Na PC używam tylko GuardX.
    Ten Tego...
    Level 9  
    @reweriko
    Przepraszam, zapomniałem dopisać... Mam zainstalowaną najnowszą wersję Javy.
  • Optex
    jarek1
    Level 27  
    Spróbuj dodać adres strony do zaufanych witryn . Sprawdź jeszcze na porcie 80
    Ten Tego...
    Level 9  
    @jarek1
    Zmieniłem port na 80. Stronę dodałem do zaufanych witryn w chrome i wciąż nic.

Czy poprzez aplikację też nie da się sterować?

@xury
    To po co sprzedają moduły ETHM, skoro nie potrafią ich porządnie zrobić? :(
  • Helpful post
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    Czy poprzez aplikację też nie da się sterować?

Nie miałem okazji sprawdzić funkcjonalności sterowania przez www ale ZTCW to GuardX daje większe możliwości.
    Przez www masz dostęp do wirtualnego manipulatora i całe sterowanie/kontrola odbywa się przez ten manipulator, a w GuardX masz moduł wizualizacji mapy obiektu, moduł historii zdarzeń, moduł użytkowników i wirtualny manipulator.
    Ten Tego...
    Level 9  
    Koola wrote:
    Przez www masz dostęp do wirtualnego manipulatora i całe sterowanie/kontrola odbywa się przez ten manipulator, a w GuardX masz moduł wizualizacji mapy obiektu, moduł historii zdarzeń, moduł użytkowników i wirtualny manipulator.

Ja wiem, tylko problem w tym, że docelowo system jest na działce i chciałbym mieć możliwość WŁ/WYŁ z domu oddalonego o kilkaset kilometrów (a poprzez GuardX z tego co wiem to tylko kabelek), postaram się jeszcze skonfigurować aplikację, zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
  • Helpful post
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    To po co sprzedają moduły ETHM, skoro nie potrafią ich porządnie zrobić? :(

Nowe przeglądarki ze względów bezpieczeństwa "ignorują" Jave - pewnie gdybyś użył jakiejś starszej wersji FF/IE 32bit to by zadziałało.
    Satel zapewne z racji małego zainteresowania zdalną kontrolą przez www nie zmienił technologii i system "umarł".

Obecnie kontrola z komputera przez GuardX i telefonu przez (Integra Control / MobileKPD-2 Pro+) daje dużo większą funkcjonalność niż kontrola przez www. Co prawda przy kontroli przez www można to było robić z dowolnego komputera (bez instalowania dodatkowego softu) ale podawanie identyfikatorów/haseł na przypadkowych komputerach nie jest zbyt bezpieczne a na własnym komputerze można zainstalować GuardX i działać - dodatkowo w dobie smartfonów chyba większość użytkowników woli mieć dostęp z poziomu aplikacji mobilnej.
    Zastanawia mnie tylko czemu Satel nie udostępnia aplikacji na system Windows Mobile ;(

Dodano po 6 [minuty]:

Ten Tego... wrote:
    Ja wiem, tylko problem w tym, że docelowo system jest na działce i chciałbym mieć możliwość WŁ/WYŁ z domu oddalonego o kilkaset kilometrów (a poprzez GuardX z tego co wiem to tylko kabelek)

Jaki kabelek?
    Zarówno aplikacje komputerowe (GuardX / DloadX) jak i aplikacje mobilne (Integra Control / MobileKPD-2 Pro+) działają zdalnie - jak odpowiednio skonfigurujesz moduł ETHM i łącze (router) to zalogujesz się do systemu z dowolnego miejsca/urządzenia - np. z komputera w domu oddalonym o kilkaset kilometrów lub z telefonu stojąc na ulicy przed działką...
    Ten Tego...
    Level 9  
    Koola wrote:
    Zarówno aplikacje komputerowe (GuardX / DloadX) jak i aplikacje mobilne (Integra Control / MobileKPD-2 Pro+) działają zdalnie - jak odpowiednio skonfigurujesz moduł ETHM i łącze (router) to zalogujesz się do systemu z dowolnego miejsca/urządzenia - np. z komputera w domu oddalonym o kilkaset kilometrów lub z telefonu stojąc na ulicy przed działką...

Oo, a tego to nie wiedziałem, dzięki za podpowiedź.

Czym różni się Integra Control od MobileKPD-2 Pro+?
    sosarek

Level 43  
    Ten Tego... wrote:

Funkcjonalnością.
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:

Do tego co Ty potrzebujesz (zazbrojenie / rozbrojenie) obie są OK.
    MobileKPD chyba już nie jest wspierany przez Satela - już nawet został usunięty z ich strony a ostatnia wersja na Google Play ma ponad rok.
    Ten Tego...
    Level 9  
    Dzięki na odpowiedzi.
    Jeszcze jeden problem...
    Kilka dni temu konfigurowałem centralkę z komputera, wczoraj robiłem reset do ust. fabrycznych komputera i teraz mam problem.
    Podczas łączenia centrali z DloadX (przez kabel) wyskakuje mi błąd:

Ktoś wie co zrobić żeby centrala zapamiętała że to jest komputer, z którego będzie programowana?
    Dodam tylko że jest to najnowsza wersja DloadX

///Udało się, na przyszłość:
    Komunikacja -> Konfiguracja Komunikacji -> Przepisujemy IDENT. Integra, GuardX, DloadX.
  • Helpful post
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    Ktoś wie co zrobić żeby centrala zapamiętała że to jest komputer, z którego będzie programowana?

Skoro zrobiłeś reset komputera/programu to zapewne zresetowałeś też zapisany identyfikator - sprawdź jaki masz ustawiony identyfikator centralki i ustaw taki w programie DloadX.
    Ten Tego...
    Level 9  
    Jeszcze jedno pytanko.
    Jak w najnowszej wersji DLOADX połączyć centralę z PC poprzez LAN za pomocą ETHM-1?
    Gdzie należy wpisać ip itd?

Wpisałem dane centrali (oraz importowałem poprzednie ustawienia) w Komunikacja -> Konfiguracja Komunikacji i mam...
    Łączę z serwerem: 192.168.0.101:7090
    Nie uzyskano połączenia.
    Rozłączono.

lub

Łączę z serwerem: 192.168.0.101:7090
    Nawiązuje połączenie
    Moduł: ETHM-1 V1.07
    Centrala zakończyła połączenie

Rozłączono.

itp...

W GuardX podobnie, Downloading wyłączony. Co robić?
    sosarek

Level 43  
    Lokalnie czy zdalnie?
    Ten Tego...
    Level 9  
    Lokalnie, mam podł. kable z routera do pc i Ethm-1 więc wszystko oparte o jeden router
    Ten Tego...
    Level 9  
    Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Helpful post
    Rob888
    Level 18  
    Ten Tego... wrote:
    Witajcie,
    Tym razem mam trochę dziwny problem, otóż skonfigurowałem połączenie Integra - ETHM - Router, przez co widzę panel do logowania ETHM-1 lokalnie poprzez 192.168.0.101:8085, jednak po wpisaniu portu i hasła wyrzuca mi następujący błąd: "Your browser is ignoring the <APPLET> tag! Install JAVA!", próbowałem wielu sposobów, jednak nic nie znalazłem, może ktoś z Was miał podobny problem?
    Pozdrawiam

Modułu ETHM1 poprzez przeglądarkę wymagają starej wersji JAVA w
    wersji 7.
    Związane to jest z tym że kiedy były projektowane obowiązywała stara wersja JAVY a w nowszych wersjach nie ma możliwości zmiany poziomu zabezpieczeń na niższy dlatego wyrzuca błąd połączenia lub automatycznie blokuje przeglądarka połączenie ze względów bezpieczeństwa. Dodawanie wyjątków do najnowszej wersji Javy i inne sztuczki nie pomagają. Pomaga jedynie odinstalowania Javy i zainstalowanie jej starej wersji niższej niż 8 która trzeba mieć lub ściągnąć z internetu. Wtedy wszystko śmiga. Sprawdzone prze zemnie na wielu komputerach i systemach operacyjnych.

Quote:
    Jak kontrolować czas i sposób uruchamiania niezaufanych aplikacji lub apletów w przeglądarce internetowej?
    Artykuł dotyczy:

Wersje oprogramowania Java: 7.0, 8.0

W wersji Java 7u10 wprowadzono możliwość zarządzania czasem i sposobem uruchamiania niezaufanych aplikacji Java (tj. aplikacji, które są cyfrowo podpisane przez nieznanego wydawcę albo są wyposażone w certyfikat, który nie został wydany przez zaufaną jednostkę certyfikującą), jeśli takie zostały dołączone do strony internetowej. Ustawiając poziom zabezpieczeń (w panelu Java Control Panel), określa się, czy:

Użytkownik zostanie powiadomiony, zanim niezaufana aplikacja Java zostanie uruchomiona (ŚREDNI lub WYSOKI), albo
    Niezaufane aplikacje będą blokowane i nie będą uruchamiane (BARDZO WYSOKI).

Zaczynając od wersji Java 7 Update 51, aplety, które nie są zgodne z najnowszymi praktykami w zakresie zabezpieczeń, mogą nadal być autoryzowane do uruchamiania; w tym celu należy umieścić ich witryny na liście Exception Site List (Lista wyjątków witryn).

Zaczynając od wersji Java 8 Update 20, poziom ustawienia zabezpieczeń „Medium” (Średni) został usunięty z panelu Java Control Panel. Dostępne są tylko poziomy „High” (Wysoki) i „Very High” (Bardzo wysoki).

Lista wyjątków witryn umożliwia użytkownikom zezwalanie na uruchamianie apletów — które byłyby dozwolone poprzez wybór poziomu Medium — na podstawie konkretnych witryn, tym samym minimalizując ryzyko użycia mniej restrykcyjnych ustawień.
    https://www.java.com/pl/download/help/jcp_security.xml

Ten Tego... wrote:
    Jeszcze jedno pytanko.
    W GuardX podobnie, Downloading wyłączony. Co robić?

Wpisać poprawnie w ustawieniach połączenia wszystkie identyfikatory centrali wszystkie klucze GUARDX i klucze DLOADX i koniecznie połączyć moduł ETHM1 z gniazdkiem portu RS centrali najlepiej fabrycznym:
    RJ/PIN5
    http://www.satel.pl/pl/product/334/RJ/PIN5,Ka...NTEGRA-z-gniazdem-RJ-i-modulu-z-gniazdem-PIN5
    bo te robione ręcznie rzadko działają zawsze coś nie styka lub źle jest połączone.
  • Helpful post
    adam.ap
    Level 12  
    Witam
    U mnie ETHM-1 Plus już przy pierwszym uruchomieniu zadziałał na WIN10 Home, Internet Explorer 11 i najnowsza Java 8u131. Ale na innych przeglądarkach taki sam komunikat "Your browser is ignoring the <APPLET> tag! Install JAVA!
    Ten Tego...
    Level 9  
    adam.ap wrote:
    U mnie ETHM-1 Plus już przy pierwszym uruchomieniu zadziałał na WIN10 Home, Internet Explorer 11 i najnowsza Java 8u131.

Bardzo dziękuję, wszystko działa jak należy. Miałem nadzieję że ta strona kryje więcej funkcji, a nie tylko manipulator, ale nie jest źle. Już miałem sprzedać komuś ETHM-1, ale jednak zostawię go sobie :)

Orientujecie się czy potrzebny jest publiczny adres IP żeby móc zdalnie sterować alarmem z każdego miejsca na ziemi, czy można to zrobić bez publicznego adresu ip?

Jeszcze taki mały problem...
    Generalnie mogę się połączyć z telefonu, poprzez stronę WWW oraz poprzez sieć lokalną z GuardX, ale już z DloadX nie ma szans.
    Podczas próby połączenia z DloadX wyskakuje błąd:
    Code:
    Łączę z serwerem: 192.168.0.104:7090

Nawiązuje połączenie
    Moduł: ETHM-1 V1.07
    Centrala zakończyła połączenie

Rozłączono.

Kabelek 5pin - 5 pin mam oryginalny, podłączony.
    Downloading wyłączony.
    Macie jakieś propozycje na rozwiązanie tego problemu?

Dodatkowo:
    W integrze mam ustawione sterowanie 8# i jedno wyjście przypisane (BI), jak wejdę w aplikację Integra Control (android) i wpiszę 8# to wyskakuje komunikat: Nie ma wyjść do sterowania.
    Co robić?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    mayer2005
    Level 17  
    Ten Tego... wrote:

Orientujecie się czy potrzebny jest publiczny adres IP żeby móc zdalnie sterować alarmem z każdego miejsca na ziemi, czy można to zrobić bez publicznego adresu ip?
    ETHM Plus z najnowszym firmware nie potrzebuje publicznego IP

Ten Tego... wrote:

Dodatkowo:
    W integrze mam ustawione sterowanie 8# i jedno wyjście przypisane (BI), jak wejdę w aplikację Integra Control (android) i wpiszę 8# to wyskakuje komunikat: Nie ma wyjść do sterowania.
    Co robić?
    W zakładce Struktura-Sprzęt-Manipulatory-ETHM-GuardX/Mobil KPD zaznaczyć opcję "szybkie sterowanie"
    Ten Tego...
    Level 9  
    mayer2005 wrote:

ETHM-1 Plus / ETHM-2 Plus czy wszystkie *Plus?
    mayer2005
    Level 17  
    Ten Tego... wrote:
    mayer2005 wrote:

ETHM-1 Plus / ETHM-2 Plus czy wszystkie *Plus?
    "dwójki" z plusem nie ma.
    Ten Tego...
    Level 9  
    mayer2005 wrote:
    "dwójki" z plusem nie ma.

Aaa, wybacz. Nie orientuję się w modelach modułu ETHM.
    Dzięki za pomoc. :)