Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 128 + ETHM-1 - Kilka problemów

Ten Tego... 12 Mar 2017 01:23 6015 25
Optex
    Ten Tego...
    Level 9  
    Witajcie,
    Tym razem mam trochę dziwny problem, otóż skonfigurowałem połączenie Integra - ETHM - Router, przez co widzę panel do logowania ETHM-1 lokalnie poprzez 192.168.0.101:8085, jednak po wpisaniu portu i hasła wyrzuca mi następujący błąd: "Your browser is ignoring the <APPLET> tag! Install JAVA!", próbowałem wielu sposobów, jednak nic nie znalazłem, może ktoś z Was miał podobny problem?
    Pozdrawiam
  • Optex
    reweriko

Level 25  
    Przecież pisze ....Install JAVA!
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    może ktoś z Was miał podobny problem?

U mnie tak jest na wszystkich przeglądarkach (FF, GC, IE), na wszystkich kompach (3 x Win7 64bit / 2 x Win10 64bit) i na telefonach (Android / Windows) - nie pomagają żadne wersje Javy (32/64 bit) i żadne sposoby ich instalacji.

Na PC używam tylko GuardX.
    Ten Tego...
    Level 9  
    @reweriko
    Przepraszam, zapomniałem dopisać... Mam zainstalowaną najnowszą wersję Javy.
    jarek1
    Level 27  
    Spróbuj dodać adres strony do zaufanych witryn . Sprawdź jeszcze na porcie 80
  • Optex
    Ten Tego...
    Level 9  
    @jarek1
    Zmieniłem port na 80. Stronę dodałem do zaufanych witryn w chrome i wciąż nic.

Czy poprzez aplikację też nie da się sterować?

@xury
    To po co sprzedają moduły ETHM, skoro nie potrafią ich porządnie zrobić? :(
  • Helpful post
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    Czy poprzez aplikację też nie da się sterować?

Nie miałem okazji sprawdzić funkcjonalności sterowania przez www ale ZTCW to GuardX daje większe możliwości.
    Przez www masz dostęp do wirtualnego manipulatora i całe sterowanie/kontrola odbywa się przez ten manipulator, a w GuardX masz moduł wizualizacji mapy obiektu, moduł historii zdarzeń, moduł użytkowników i wirtualny manipulator.
    Ten Tego...
    Level 9  
    Koola wrote:
    Przez www masz dostęp do wirtualnego manipulatora i całe sterowanie/kontrola odbywa się przez ten manipulator, a w GuardX masz moduł wizualizacji mapy obiektu, moduł historii zdarzeń, moduł użytkowników i wirtualny manipulator.

Ja wiem, tylko problem w tym, że docelowo system jest na działce i chciałbym mieć możliwość WŁ/WYŁ z domu oddalonego o kilkaset kilometrów (a poprzez GuardX z tego co wiem to tylko kabelek), postaram się jeszcze skonfigurować aplikację, zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
  • Helpful post
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    To po co sprzedają moduły ETHM, skoro nie potrafią ich porządnie zrobić? :(

Nowe przeglądarki ze względów bezpieczeństwa "ignorują" Jave - pewnie gdybyś użył jakiejś starszej wersji FF/IE 32bit to by zadziałało.
    Satel zapewne z racji małego zainteresowania zdalną kontrolą przez www nie zmienił technologii i system "umarł".

Obecnie kontrola z komputera przez GuardX i telefonu przez (Integra Control / MobileKPD-2 Pro+) daje dużo większą funkcjonalność niż kontrola przez www. Co prawda przy kontroli przez www można to było robić z dowolnego komputera (bez instalowania dodatkowego softu) ale podawanie identyfikatorów/haseł na przypadkowych komputerach nie jest zbyt bezpieczne a na własnym komputerze można zainstalować GuardX i działać - dodatkowo w dobie smartfonów chyba większość użytkowników woli mieć dostęp z poziomu aplikacji mobilnej.
    Zastanawia mnie tylko czemu Satel nie udostępnia aplikacji na system Windows Mobile ;(

Dodano po 6 [minuty]:

Ten Tego... wrote:
    Ja wiem, tylko problem w tym, że docelowo system jest na działce i chciałbym mieć możliwość WŁ/WYŁ z domu oddalonego o kilkaset kilometrów (a poprzez GuardX z tego co wiem to tylko kabelek)

Jaki kabelek?
    Zarówno aplikacje komputerowe (GuardX / DloadX) jak i aplikacje mobilne (Integra Control / MobileKPD-2 Pro+) działają zdalnie - jak odpowiednio skonfigurujesz moduł ETHM i łącze (router) to zalogujesz się do systemu z dowolnego miejsca/urządzenia - np. z komputera w domu oddalonym o kilkaset kilometrów lub z telefonu stojąc na ulicy przed działką...
    Ten Tego...
    Level 9  
    Koola wrote:
    Zarówno aplikacje komputerowe (GuardX / DloadX) jak i aplikacje mobilne (Integra Control / MobileKPD-2 Pro+) działają zdalnie - jak odpowiednio skonfigurujesz moduł ETHM i łącze (router) to zalogujesz się do systemu z dowolnego miejsca/urządzenia - np. z komputera w domu oddalonym o kilkaset kilometrów lub z telefonu stojąc na ulicy przed działką...

Oo, a tego to nie wiedziałem, dzięki za podpowiedź.

Czym różni się Integra Control od MobileKPD-2 Pro+?
    sosarek

Level 43  
    Ten Tego... wrote:

Funkcjonalnością.
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:

Do tego co Ty potrzebujesz (zazbrojenie / rozbrojenie) obie są OK.
    MobileKPD chyba już nie jest wspierany przez Satela - już nawet został usunięty z ich strony a ostatnia wersja na Google Play ma ponad rok.
    Ten Tego...
    Level 9  
    Dzięki na odpowiedzi.
    Jeszcze jeden problem...
    Kilka dni temu konfigurowałem centralkę z komputera, wczoraj robiłem reset do ust. fabrycznych komputera i teraz mam problem.
    Podczas łączenia centrali z DloadX (przez kabel) wyskakuje mi błąd:

Ktoś wie co zrobić żeby centrala zapamiętała że to jest komputer, z którego będzie programowana?
    Dodam tylko że jest to najnowsza wersja DloadX

///Udało się, na przyszłość:
    Komunikacja -> Konfiguracja Komunikacji -> Przepisujemy IDENT. Integra, GuardX, DloadX.
  • Helpful post
    Koola
    Level 10  
    Ten Tego... wrote:
    Ktoś wie co zrobić żeby centrala zapamiętała że to jest komputer, z którego będzie programowana?

Skoro zrobiłeś reset komputera/programu to zapewne zresetowałeś też zapisany identyfikator - sprawdź jaki masz ustawiony identyfikator centralki i ustaw taki w programie DloadX.
    Ten Tego...
    Level 9  
    Jeszcze jedno pytanko.
    Jak w najnowszej wersji DLOADX połączyć centralę z PC poprzez LAN za pomocą ETHM-1?
    Gdzie należy wpisać ip itd?

Wpisałem dane centrali (oraz importowałem poprzednie ustawienia) w Komunikacja -> Konfiguracja Komunikacji i mam...
    Łączę z serwerem: 192.168.0.101:7090
    Nie uzyskano połączenia.
    Rozłączono.

lub

Łączę z serwerem: 192.168.0.101:7090
    Nawiązuje połączenie
    Moduł: ETHM-1 V1.07
    Centrala zakończyła połączenie

Rozłączono.

itp...

W GuardX podobnie, Downloading wyłączony. Co robić?
    sosarek

Level 43  
    Lokalnie czy zdalnie?
    Ten Tego...
    Level 9  
    Lokalnie, mam podł. kable z routera do pc i Ethm-1 więc wszystko oparte o jeden router
    Ten Tego...
    Level 9  
    Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Helpful post
    Rob888
    Level 18  
    Ten Tego... wrote:
    Witajcie,
    Tym razem mam trochę dziwny problem, otóż skonfigurowałem połączenie Integra - ETHM - Router, przez co widzę panel do logowania ETHM-1 lokalnie poprzez 192.168.0.101:8085, jednak po wpisaniu portu i hasła wyrzuca mi następujący błąd: "Your browser is ignoring the <APPLET> tag! Install JAVA!", próbowałem wielu sposobów, jednak nic nie znalazłem, może ktoś z Was miał podobny problem?
    Pozdrawiam

Modułu ETHM1 poprzez przeglądarkę wymagają starej wersji JAVA w
    wersji 7.
    Związane to jest z tym że kiedy były projektowane obowiązywała stara wersja JAVY a w nowszych wersjach nie ma możliwości zmiany poziomu zabezpieczeń na niższy dlatego wyrzuca błąd połączenia lub automatycznie blokuje przeglądarka połączenie ze względów bezpieczeństwa. Dodawanie wyjątków do najnowszej wersji Javy i inne sztuczki nie pomagają. Pomaga jedynie odinstalowania Javy i zainstalowanie jej starej wersji niższej niż 8 która trzeba mieć lub ściągnąć z internetu. Wtedy wszystko śmiga. Sprawdzone prze zemnie na wielu komputerach i systemach operacyjnych.

Quote:
    Jak kontrolować czas i sposób uruchamiania niezaufanych aplikacji lub apletów w przeglądarce internetowej?
    Artykuł dotyczy:

Wersje oprogramowania Java: 7.0, 8.0

W wersji Java 7u10 wprowadzono możliwość zarządzania czasem i sposobem uruchamiania niezaufanych aplikacji Java (tj. aplikacji, które są cyfrowo podpisane przez nieznanego wydawcę albo są wyposażone w certyfikat, który nie został wydany przez zaufaną jednostkę certyfikującą), jeśli takie zostały dołączone do strony internetowej. Ustawiając poziom zabezpieczeń (w panelu Java Control Panel), określa się, czy:

Użytkownik zostanie powiadomiony, zanim niezaufana aplikacja Java zostanie uruchomiona (ŚREDNI lub WYSOKI), albo
    Niezaufane aplikacje będą blokowane i nie będą uruchamiane (BARDZO WYSOKI).

Zaczynając od wersji Java 7 Update 51, aplety, które nie są zgodne z najnowszymi praktykami w zakresie zabezpieczeń, mogą nadal być autoryzowane do uruchamiania; w tym celu należy umieścić ich witryny na liście Exception Site List (Lista wyjątków witryn).

Zaczynając od wersji Java 8 Update 20, poziom ustawienia zabezpieczeń „Medium” (Średni) został usunięty z panelu Java Control Panel. Dostępne są tylko poziomy „High” (Wysoki) i „Very High” (Bardzo wysoki).

Lista wyjątków witryn umożliwia użytkownikom zezwalanie na uruchamianie apletów — które byłyby dozwolone poprzez wybór poziomu Medium — na podstawie konkretnych witryn, tym samym minimalizując ryzyko użycia mniej restrykcyjnych ustawień.
    https://www.java.com/pl/download/help/jcp_security.xml

Ten Tego... wrote:
    Jeszcze jedno pytanko.
    W GuardX podobnie, Downloading wyłączony. Co robić?

Wpisać poprawnie w ustawieniach połączenia wszystkie identyfikatory centrali wszystkie klucze GUARDX i klucze DLOADX i koniecznie połączyć moduł ETHM1 z gniazdkiem portu RS centrali najlepiej fabrycznym:
    RJ/PIN5
    http://www.satel.pl/pl/product/334/RJ/PIN5,Ka...NTEGRA-z-gniazdem-RJ-i-modulu-z-gniazdem-PIN5
    bo te robione ręcznie rzadko działają zawsze coś nie styka lub źle jest połączone.
  • Helpful post
    adam.ap
    Level 12  
    Witam
    U mnie ETHM-1 Plus już przy pierwszym uruchomieniu zadziałał na WIN10 Home, Internet Explorer 11 i najnowsza Java 8u131. Ale na innych przeglądarkach taki sam komunikat "Your browser is ignoring the <APPLET> tag! Install JAVA!
    Ten Tego...
    Level 9  
    adam.ap wrote:
    U mnie ETHM-1 Plus już przy pierwszym uruchomieniu zadziałał na WIN10 Home, Internet Explorer 11 i najnowsza Java 8u131.

Bardzo dziękuję, wszystko działa jak należy. Miałem nadzieję że ta strona kryje więcej funkcji, a nie tylko manipulator, ale nie jest źle. Już miałem sprzedać komuś ETHM-1, ale jednak zostawię go sobie :)

Orientujecie się czy potrzebny jest publiczny adres IP żeby móc zdalnie sterować alarmem z każdego miejsca na ziemi, czy można to zrobić bez publicznego adresu ip?

Jeszcze taki mały problem...
    Generalnie mogę się połączyć z telefonu, poprzez stronę WWW oraz poprzez sieć lokalną z GuardX, ale już z DloadX nie ma szans.
    Podczas próby połączenia z DloadX wyskakuje błąd:
    Code:
    Łączę z serwerem: 192.168.0.104:7090

Nawiązuje połączenie
    Moduł: ETHM-1 V1.07
    Centrala zakończyła połączenie

Rozłączono.

Kabelek 5pin - 5 pin mam oryginalny, podłączony.
    Downloading wyłączony.
    Macie jakieś propozycje na rozwiązanie tego problemu?

Dodatkowo:
    W integrze mam ustawione sterowanie 8# i jedno wyjście przypisane (BI), jak wejdę w aplikację Integra Control (android) i wpiszę 8# to wyskakuje komunikat: Nie ma wyjść do sterowania.
    Co robić?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    mayer2005
    Level 17  
    Ten Tego... wrote:

Orientujecie się czy potrzebny jest publiczny adres IP żeby móc zdalnie sterować alarmem z każdego miejsca na ziemi, czy można to zrobić bez publicznego adresu ip?
    ETHM Plus z najnowszym firmware nie potrzebuje publicznego IP

Ten Tego... wrote:

Dodatkowo:
    W integrze mam ustawione sterowanie 8# i jedno wyjście przypisane (BI), jak wejdę w aplikację Integra Control (android) i wpiszę 8# to wyskakuje komunikat: Nie ma wyjść do sterowania.
    Co robić?
    W zakładce Struktura-Sprzęt-Manipulatory-ETHM-GuardX/Mobil KPD zaznaczyć opcję "szybkie sterowanie"
    Ten Tego...
    Level 9  
    mayer2005 wrote:

ETHM-1 Plus / ETHM-2 Plus czy wszystkie *Plus?
    mayer2005
    Level 17  
    Ten Tego... wrote:
    mayer2005 wrote:

ETHM-1 Plus / ETHM-2 Plus czy wszystkie *Plus?
    "dwójki" z plusem nie ma.
    Ten Tego...
    Level 9  
    mayer2005 wrote:
    "dwójki" z plusem nie ma.

Aaa, wybacz. Nie orientuję się w modelach modułu ETHM.
    Dzięki za pomoc. :)