Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router do serwera domowego

12 Mar 2017 03:48 540 3
  • Poziom 15  
    Witam

Mam w planach zakup routera. Mój obecny D-Link DI-524 lubi sobie glitchować stronę ustawień oraz wyłącza wi-fi od czasu do czasu. Wymiana oprogramowania, resetowanie i cudowanie nie przyniosły rezultatu. Uznałem, że czas na coś nowego.

Główne kryteria przy wyborze nowego to:
    - Co najmniej standard N
    - Niezawodność w pracy z serwerem domowym (w planach mam wyprowadzkę i nie chcę zostawić routera który wymaga szczególnej troski)
    - Ładny wygląd, poważnie. Wiem, że to nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością, ale i tu musimy dojść do jakiegoś kompromisu.
    - Zaufany producent np. D-Link, Cisco, Asus.

Nie zwracamy uwagi na:
    - Zasięg (5 metrów wystarczy)
    - OpenWRT - nie jest to konieczne
    - USB - nie jest to konieczne
    - Producentów typu Asmax, Fritz, ZTE, Huawei i inne wynalazki chińskie.

W domu liczba klientów to 7, z czego 5 łączy się bezprzewodowo.

Zakładam budżet w okolicach 50zł. Mogą być urządzenia używane.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kolego za 50 zł to sobie możesz zafundować WR-740 jak ci starczy. Do serwera NAS kupuje się coś z Gigabitowym switchem. Na routery typu Fritz to cię nie stać bo to nie żaden wynalazek, podobnie jak Huaweie. Pomnóż budżet kilka razy to możesz pomyśleć np. o Asusach. Które a propos też są chińskie( Tajwan).
  • Poziom 15  
    matek451: Nie mam serwera NAS tylko osobny serwer w oparciu o Apache. Chcę kupić zwykły router a nie wymyślny z niepotrzebnymi funkcjami typu 5 odkręcanych anten. Jeszcze chciałbym dodać, że Fritz wygląda jak plastikowa popierdółka, dlatego nie ufam.

robertamel: tak samo jak wyżej.

EDIT: Temat zakończony. Zdecydowałem się na D-Link DIR-600. Nabyłem ten router za 30zł. Ma wszystko, czego można oczekiwać od routera. Wygląda schludnie i elegancko oraz wspiera OpenWRT.