Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria ładuje się przez kilka sekund i przestaje.

12 Mar 2017 09:29 7536 5
 • Poziom 2  
  Witam, posiadam laptopa MSI. Jest to laptop 5 letni. Wymieniłem w nim baterię kilka miesięcy temu. Problemem jest to, że bateria ładuje się czasem do 43% czasem do innej wartości. Czekałem aż bateria się rozładuje i od zera zacząłem ładować ale dalej to samo. Dzisiaj to już nawet przestaje ładować po paru sekundach. Jeśli rozłączę i podłącze od nowa kabel to ponownie parę sekund ładuje i przestaje. Windows 7, na dolnym rogu tam gdzie mamy ikonkę baterii, widać jak przy baterii jest wtyczka i jest napisane (podłączony, ładuję). Przez te parę sekund ładowania na tej ikonce widać rosnący poziom baterii a potem właśnie przestaje się zapełniać ale nadal jest napisane, że ładuje. Zdarza się, że nagle podładuje parę procent i przestaje. Zainstalowałem program BatteryCare. Prędkość ładowania 22,2 W, napięcie 11472 mV. Macie jakiś pomysł jak spróbować to naprawić bez kupowania nowego zasilacza i baterii ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 8  
  Niestety najprawdopodobniej uszkodzeniu uległa bateria (ogniwa albo jest jakiś problem z jej elektroniką), kupowałeś zamiennik czy oryginał baterii ?
 • Poziom 38  
  Angerman54 napisał:
  Wymieniłem w nim baterię kilka miesięcy temu.

  Jeśli masz gwarancje to reklamuj bo samemu niewiele zrobisz. Zapewne padła jedna para ogniw lub nawet jedno ogniwo 18650 i elektronika odcina zasilanie. Jeśli nie masz to zapewne trzeba wymienić tylko uszkodzone ogniwo i bateria będzie działać.
 • Poziom 28  
  Wymienić uszkodzone ogniwo - bzdury. Powiedz mi jak chcesz dopasować takie ogniwo względem pozostałych ? Wymienione jedno ogniwo będzie się różnić względem pozostałych pojemnością oraz rezystancją wewnętrzną. Takie ogniwo będzie się chciało ładować gdy pozostałe osiągną już maksimum naładowania albo ono się naładuje do maksimum gdy reszta jeszcze będzie się ładować. Analogicznie przy rozładowywaniu.
 • Poziom 38  
  Do wymiany ogniwa w warunkach domowych potrzebna jest ładowarka modelarska, która mierzy pojemność ogniwa. Ogniwo najlepiej wymieniać na takie o zbliżonych parametrach najłatwiej dobrać używane. Nikt nie obiecuje, że bateria będzie działać jeszcze 2 lata ale kilka miesięcy powinna pociągnąć.
 • Poziom 10  
  Witam.
  Chciałbym podłączyć się do tematu ponieważ mam podobny problem. Bateria od mojego laptopa Toshiba Satellite C66D przestała działać już dawno temu i postanowiłem wymienić ogniwa. Bateria ma 3 pary ogniw i tylko jedno jest sprawne. Zakupiłem 6 ogniw Sony o parametrach jak najbardziej zbliżonych do tych oryginalnych, połączyłem je w pakiety tak jak to był fabrycznie i wszystko złożyłem. Po włożeniu baterii do laptopa i podłączeniu ładowarki pomarańczowa dioda ładowania świeci przez kilka sekund i gaśnie. Laptop na tak "naładowanej" baterii rusza na sekundę i się wyłącza, kiedy włączam go na baterii i ładowarce wtedy normalnie się włącza ale po odłączeniu napięcia z ładowarki od razu się wyłącza. Bateria nie jest też wykrywana przez system. Jest jakiś sposób na zainicjowanie baterii w takim przypadku albo reset elektroniki ? czy może nie ma żadnego sposobu na usunięcie tej usterki?