Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Szukam cichej pompy hydroforowej - zamiennik grudziądzkiej

jalop 12 Mar 2017 13:14 1917 9
  • #1 12 Mar 2017 13:14
    jalop
    Poziom 24  

Witam,

Mam zamontowaną w domu zestaw hydroforowy pompa Ska 4.02 + zbiornik ocynk 300l. Całość zamontowaną w kotłowni, jednakże nad nią mam kuchnię i za ścianą sypialnię.Hydrofor generuje bardzo duży hałas, pomimo instalacji z plastiku i podłożeniu gumy tłumiącej. Nie ma co ukrywać, pompa z Grudziądza jest bardzo głośna. Szukam jakiegoś zamiennika, pod tym warunkiem, że musi to być pompa samozasysająca, gdyż na samym końcu studni zawór zwrotny w koszu nie trzyma słupa wody, stąd mam zawór zamontowany przed pompą i przed zbiornikiem. Dostęp do uszkodzonego zaworu niemożliwy. Rura 5/4'' bez osłony na głębokości 22 metrów. Dostęp do tej studni jest utrudniony, gdyż znajduje się ona w altanie.

Znalazłem kilka, niby samozasysających pomp:
    1. Grundfos JP-5 bądź JP-6.
    2. Pompa wilo Jet wj 202
    3. OMNIGENA Pompa MH 2500/230V INOX

Moje pytanie, czy którakolwiek z tych pompa, po wcześniejszym zalaniu będzie w stanie zassać w moim przypadku wodę? Przypomnę, że ska 4.02 nie ma żadnego problemu.

Jest jeszcze jedno wyjście. Myslałem, aby w kotłowni, gdzie stoi pompa wykopać studzienkę i tam ją wpuścić, a następnie przykryć pokrywą z wełny i na zewnątrz budynku wyprowadzić wentylację. Tylko, czy wibrację nie przeniosą się na fundamenty? I czy te wyciszenie w ogóle coś da?

0 9
  • #2 12 Mar 2017 17:36
    jerry1960
    Poziom 34  

Lepszej niż SK raczej nie znajdziesz. Jeżeli zależy ci na wygłuszeniu to obuduj ja płytą np OSB z przyklejona wełna mineralną.

0
  • #4 12 Mar 2017 18:47
    stanislaw1954
    Poziom 41  

jalop napisał:
    A co sądzisz, aby wykopać w kotłowni studzienkę i tam umieścić pompę?
    Jeśli warunki na to pozwalają , to na pewno zyskałbyś trochę spokoju- ciszy.

1
  • #5 12 Mar 2017 20:38
    wiesiekmisiek
    Poziom 25  

Wyrzuć tą pompę , do studni wpuść pompę głębinową , zasilanie do niej z presostatu umieszczonego na zbiorniku hydroforu i daję słowo, że stojąc nawet przy tym zbiorniku usłyszysz tylko szum wody a już nad stropem cisza będzie totalna.

0
  • #6 12 Mar 2017 20:43
    stanislaw1954
    Poziom 41  

wiesiekmisiek napisał:
    Wyrzuć tą pompę , do studni wpuść pompę głębinową , zasilanie do niej z presostatu umieszczonego na zbiorniku hydroforu i daję słowo, że stojąc nawet przy tym zbiorniku usłyszysz tylko szum wody a już nad stropem cisza będzie totalna.
    Tylko jeszcze nie wymyślono pompy, która zmieściłaby się do rury 5/4"

0
  • #7 12 Mar 2017 20:58
    wiesiekmisiek
    Poziom 25  

Czytając post zrozumiałem, że rura 5/4 cala jest na zasilaniu hydroforu a nie średnicą studni.

0
  • #8 12 Mar 2017 21:01
    stanislaw1954
    Poziom 41  

wiesiekmisiek napisał:
    Czytając post zrozumiałem, że rura 5/4 cala jest na zasilaniu hydroforu a nie średnicą studni.
    jalop napisał:
    Rura 5/4'' bez osłony na głębokości 22 metrów.

0
  • #9 12 Mar 2017 22:35
    jalop
    Poziom 24  

5/4'' tyle wychodzi z ziemi i takie jest zasilanie pompy. Stąd nie mam możliwości, aby cokolwiek włożyć, do tej rury, jedynie, co mogę podłączyć pompę samozasysającą. Nie wiem nawet, czy pierwotnie był tam zawór zwrotny - studnia robiona w roku 1987, mam gdzieś nawet rachunek na 16 ówczesnych tysięcy.

Czy znacie jakąś cichą pompę, która spełni moje oczekiwania?
    Jako cichą, mam na myśli, taką która pracuje ciszej od grudziądzkiej.

0