Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LC3564B-70 - Jak odczytac ta pamiec ulotna sram ?

ciechann 12 Mar 2017 15:52 744 17
  • #1 12 Mar 2017 15:52
    ciechann
    Poziom 12  

Witam

Potrzebuje wyciagnac zawartosc z pamieci sram jak w tytule lc3564, jest moze jakis programator ktory obsluguje te pamieci ulotne, elnec ktory posiadam ma opcje testu i nic wiecej .

• #2 12 Mar 2017 16:20
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Jeśli jest to pamięć RAM, to jej zawartość jest ważna tylko w urządzeniu, w którym pracuje i jest zasilana. Po wyłączeniu zasilania zawartości już nie ma. :)

• #3 12 Mar 2017 16:21
    jmnlabs
    Poziom 18  

Jak sam napisałes to jest pamięć ULOTNA, więc jak chcesz ją odczytać po wyłączeniu zasilania?

• #4 13 Mar 2017 13:35
    ciechann
    Poziom 12  

Jak zawsze wnioski z krysztalowej kuli wyciagaja koledzy, byle by tylko durne usmieszki powklejac ... , kosc ma podtrzymanie pamieci, tj zapieta do niej jest bateria/akumulator. Dali rade ogarnac temat zasilania juz ... ???
    Rozumiem ze wasz pomysl to wyciagniecie kosci i wrzucenie na jakis programator, ja bym preferowal dobrac sie do niej na plycie. Jak juz napisalem na wstepie, elnecki ktore posiadam nie maja opcji odczytu, tylko test

To teraz jak macie jakies pomysly jak wyssac zawartosc tej kosci to dajcie znac. Moze znacie tez jakis EPROM ktorym moglbym ten SRAM ?

• Pomocny post
    #5 13 Mar 2017 13:57
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    z kolegi pierwszego postu nie wynikalo nic o obecnosci baterii podtrzymujacej wiec o co koledze chodzi ?
    Odczytanie w ukladzie wiaze sie ze sporymi problemami, szyny maga byc czyms obciazone wiec moga byc zaklucenia, mozna podpiac programator za pomoca "nasadki" ale kolega niczym takim nie dysponuje. Z drugiej strony, odczytanie jej jest super proste: adres, WE i dane gotowe, wystarcza jakiekolwiek bufory, taki uklad montuje sie w 30min.
    Pozdrawiam

• #6 13 Mar 2017 14:09
    ciechann
    Poziom 12  

Jak dla mnie logiczne wydawalo sie ze skoro chce cos odczytac, to nie pusta zawartosc i skoro napisalem ze pamiec ulotna to tozsame jest z tym iz chcac ja odczytac musi miec ta zawartosc podtrzymana, inaczej nie mamy czego odczytac, ale faktycznie nie dopisalem wiec mea kulpa.

Jak sie montuje w 30min, to poprosze o pomoc w takim razie z tym ukladzikiem i adresem ...

dziekuje

• #7 13 Mar 2017 14:22
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    Nie wiem jakie jest kolegi doswiadczenie ale przykladowo uklad 8255 sterowany z portu LPT czy mikrokontrolera, PortA to data, PortB i czesc C to Address reszta C to piny kontrolne WE itp. reszte (OE, CE) ustawiamy na sztywno od masy lub Ucc, no potrzebny jest tez klips do zalozenia na SRAM'a i podpiecia do 8255. Lub zamiast 8255 3x '373 czy podobny rejest.
    O jaki adres koledze chodzi ?
    Pozdrawiam

• #8 13 Mar 2017 14:36
    ciechann
    Poziom 12  

Niestety nie mam zadnego doswiadczenia, dlatego pytalem o programator, zazwyczaj robi on cala robote za mnie. Wiesz moze czy jest jakis eprom ktory moglbym podstawic za ten sram ?

dziekuje i pozdrawiam

• Pomocny post
    #9 14 Mar 2017 08:13
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    AT28C64 wyglada ze podejdzie wprost ale to eeprom wiec sposob zapisu bedzie nieco inny - timing wiec nie wiem jak sobie poradzi oryginalny procesor, co do eprom'ow to w obudowie soic ich nie widzialem (chyba ze masz TSOP tym bardziej :) )
    W sumie dowolny programator EPROM powinien ja odczytac, transmisja standardowa, piny podobnie. Musisz znalezc programator pamieci eprom rownoleglych (chyba tak sie to po polsku nazywa).
    Pozdrawiam

• #10 14 Mar 2017 13:08
    ciechann
    Poziom 12  

PDIP, dzieki za podpowiedzi.

• #11 14 Mar 2017 13:32
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    skoro PDIP to 2764 powinien podejsc tylko sprawdz czy OE i CE sa tak samo.
    Pozdrawiam

• #12 14 Mar 2017 14:47
    ciechann
    Poziom 12  

Victoria ;) odczytany, zawartosc zmieniona, nadpisana, no i dziala, takze narazie nie uzywalem innych kosci udalo mi sie uzyc oryginalny sram. Dzieki za wszelka pomoc kolego !!

• #13 15 Mar 2017 08:10
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    a jak to zrobiles ?
    Pozdrawiam

• #14 18 Mar 2017 23:55
    ciechann
    Poziom 12  

zapialem na stale baterie do masy i zasilania, wrzucilem w programator, znalazlem pokrewny uklad ktory uzywa tych samych nozek do programowania i poszlo.

• #15 19 Mar 2017 10:55
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    Czyli wylutowales ? a tak sie zapierales.
    Pozdrawiam

• #16 19 Mar 2017 11:03
    ciechann
    Poziom 12  

nic nie wylutowywalem, uklad byl w podstawce, upieralem sie zeby go nie wyjmowac z tej prostej przyczyny ze strace jego zawratosc, a na niej mi zalezalo ;)

pozdrawiam

• #17 19 Mar 2017 14:33
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    OK to juz wszystko jasne ale napisales przedtem ze na kosci jest zapieta bateria podtrzymujaca to do czego ona byla przylutowana ? jak nie do tej kosci ?
    Brawo ze sie udalo
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME