Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silne buczenie mikrofonu - brak uziemienia

otoshi 12 Mar 2017 16:34 1725 5
 • #1
  otoshi
  Level 2  
  Kupiłem sobie zestaw słuchawkowy z mikrofonem firmy Esperanza. Jeden z tanszych kompletów, ale miałem je już wcześniej i przez jakieś 4 lata działał bez zarzutów i byłem z nich zadowolony, więc kiedy zaczął mi w końcu szwankować postanowiłem, że znowu kupię ten sam model.

  Niestety po podłączeniu mikrofonu okazało się, że strasznie on buczy. Do tego stopnia, że nie słychać co mówię. Przy kombinowaniu dlaczego nie działa doszedłem do tego, że podczas dotykania obudowy komputera buczenie słabnie. Myślę więc, że ma to coś wspólnego z tym, ze mój komputer nie jest uziemiony. Podłączyłem słuchawki do innego komputera, który uziemiony jest i buczenie mikrofonu znacząco osłabło.

  I teraz, kurde zastanawia mnie czemu tak się dzieje. Skoro stare słuchawki i mikrofon tego samego modelu działają bez zarzutu, to czemu nowe nie nadają się do używania i nagle upominają się o uziemienie? Jeszcze wcześniej miałem kilka innych mikrofonów podłączonych do tego komputera, tańszych i droższych i żadne z nich nie sprawiały kłopotów z powodu nieuziemionego komputera.

  No więc czemu tak się teraz dzieje? Nowe słuchawki są felerne czy coś jeszcze innego szwankuje u mnie? Próbowałem różnych rozwiązań, ale żadne nie poskutkowało.
 • #3
  otoshi
  Level 2  
  No wiem że musi, ale jednak nie jest... ale to nie o tym mowa teraz.

  W ustawieniach nic nie zdziałam. Buczenie zagłusza mowę, a wzmocnienie mikrofonu tylko zwiększa buczenie. Nawet odszumianie nagrania w zewnętrznym programie nic nie zdziała.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  310artur
  Level 43  
  Skoro na innym PC też buczą (a jest uziemiony) to coś jest nie tak z nimi. Reklamuj i tyle. Raczej problemu nie będzie. A jak to takie jak moje za 25PLN to kup drugie i już - tych używaj jako słuchawek - fajnie grają przy telefonie jak masz w miarę jakiś ;) Też mam drugi zestaw esperanzy już teraz "sonata".