Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung DW60H6050FS - Po wyjęciu naczyń, połowa niedomyta

12 Mar 2017 17:55 1545 34
  • Poziom 13  
    Witam forumowiczów. Kupiłem niedawno zmywarkę Samsung DW60H6050FS - pierwsza zmywarka w domu. Pan sprzedawca polecił...Oczywiście ogólna radość i próba. Zapakowaliśmy naczynia, jakiś garnek i patelnie, trochę talerzy, kubki... Słuchamy, cisza w domu, coś tam się leje, coś buczy. No super, ale do rzeczy. Po wyjęciu naczyń, połowa niedomyta!

Poukładane jak w instrukcji... Porażka, a drugie i trzecie zmywanie podobnie. Czy każda zmywarka tak nie domywa? Co mi z tego, że zużywa 7, czy 9 l wody, niech zużyje 15, lub 20, ale niech umyje! Są takie modele? Ciasno w niej-tak naprawdę niewiele tych naczyń się mieści. Są większe modele? Moja jest 60-tka, ale w domu jest nas 4-ro i małżonka trochę jednak gotuje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Jaką chemie stosujesz? Polecam Fairy... znaczy żona poleca :D
  • Moderator AGD i automatyka
    grzegorz041 napisał:
    Po wyjęciu naczyń, połowa niedomyta!

Płuczesz naczynia przed włożeniem?
  • Poziom 14  
    Ja używam zmywarki Bosh i jestem zadowolony. Ważne jest ułożenie wsadu do mycia, tak aby woda spływała. Nigdy nie płukałem po myciu.
  • Poziom 36  
    mrhari, napisałeś:
    Cytat:
    Płuczesz naczynia przed włożeniem?

W związku z tym mam pytanie, o co tu chodzi.
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Ryszard49 napisał:

Bo zmywarka to nie śmietnik.
    Dlatego należy opłukać talerze i sztućce z resztek jedzenia.
    Jest to szczególnie ważne w nowych zmywarkach które myją prawie bez wody. ;)
  • Poziom 36  
    mrhari, Jako specjalista AGD powinieneś to wiedzieć:
    Cytat:
    Błąd: Płuczesz naczynia zanim włożysz je do zmywarki

Nie rób tego! Detergent musi mieć gdzie pracować – a jeśli twoje naczynia nie mają zabrudzeń, enzymy w tabletkach będą tylko krążyć we wnętrzu zmywarki. Z czasem może to spowodować niszczenie naczyń. Usunięte z naczyń przed włożeniem ich do zmywarki powinny tylko być większe kawałki jedzenia.

To jest opinia firmy produkującej tabletki do zmywarek.
  • Pomocny post
    Ryszard49 napisał:
    To jest opinia firmy produkującej tabletki do zmywarek.

Ryszard49 napisał:
    Detergent musi mieć gdzie pracować – a jeśli twoje naczynia nie mają zabrudzeń, enzymy w tabletkach będą tylko krążyć we wnętrzu zmywarki

Tak, reklama. :)
    Samsung DW60H6050FS - Po wyjęciu naczyń, połowa niedomyta

Może autor tematu napisze na jakim programie mył naczynia?
  • Poziom 36  
    mrhari Trochę wiedzy nie zaszkodzi:
    Cytat:
    Co to są enzymy?
    Enzymy to katalizatory organiczne wytwarzane przez komórki. Są to zarówno białka proste jak
    i złożone, które katalizują przebieg reakcji metabolicznych. Zwane także biokatalizatorami.

Zapewniam że nie uszkodzą zmywarki.
  • Pomocny post
    Do czego kolega zmierza?
    Popisywanie sie umiejętnością cytowania różnych "mądrości" nie zbliża nas do rozwiązania problemu autora wątku.
  • Poziom 13  
    Najpierw nie płukałem. Teraz daję na program 8 minut, płukanie, a potem na godzinę mycie. Używam płyn Somat Gold.

Dodano po 1 [minuty]:

mrhari napisał:
    Ryszard49 napisał:

Bo zmywarka to nie śmietnik.
    Dlatego należy opłukać talerze i sztućce z resztek jedzenia.
    Jest to szczególnie ważne w nowych zmywarkach które myją prawie bez wody. ;)
    Kurcze,jak mam opłukać naczynia w zlewie,to już je umyje!!!
  • Poziom 36  
    Wybierz program "AUTO" zmywanie automatyczne.
    Używam tabletek Somat Gold, płynu nigdy nie próbowałem.
  • Poziom 27  
    Ja zawsze używam programu 70stC i jeszcze nic brudnego nie wyjąłem. Nigdy nie płuczę przed zmywaniem tylko zrzucam resztki do kosza.
  • Pomocny post
    grzegorz041 napisał:
    Teraz daję na program 8 minut, płukanie, a potem na godzinę mycie.

Nie o takie płukanie chodzi.
    Zrzuć resztki do kosza, talerze opłucz pod bieżącą wodą z sosów a noże z lepkich resztek masła i włącz normalny długi program.
  • Poziom 13  
    Porażka, płukanie i mycie przed załadowaniem???!! Są takie zmywarki, że wrzucam i myje? Do pralki przecież nie przepłukuje najpierw, a pierze.
  • Poziom 36  
    grzegorz041 zrób tak jak napisałem w poście #12. Być może przyczyną jest niewłaściwe dozowanie płynu. Jeżeli to nie pomoże przejdź na tabletki.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    grzegorz041 napisał:
    Porażka, płukanie i mycie przed załadowaniem???!! Są takie zmywarki, że wrzucam i myje?

Niema, stałych, trwałych resztek zawsze musisz się pozbyć z naczyń, zmywarka nie trawi jak organizm, tylko zmywa naczynia pod ciśnieniem. Jak chcesz aby zmywarka długo służyła i nie wymagała serwisu to najlepiej spłukiwać naczynia przed włożeniem do niej.
    grzegorz041 napisał:
    Do pralki przecież nie przepłukuje najpierw, a pierze.

A pieniądze, lub inne przedmioty w kieszeniach zostają? czy wyjmujesz do prania?
  • Poziom 36  
    wiesiekba, dziwię się że jako specjalista AGD głosisz takie teorie. Detergenty stosowane w środkach zmywających potrafią rozpuścić nawet niewielkie odpryski kostne. Zresztą jak już pisałem środki zmywające oparte są na enzymach. Więc nie zachodzi potrzeba spłukiwania naczyń przed włożeniem ich do zmywarki. Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego doboru programu. Używam jednego "Automatic". Zdarzyło mi się że tabletka się nie rozpuściła, ale przyczyną była zawieszka zapachowa zawieszona w niewłaściwym miejscu, przez co blokowała klapkę dozownika tabletki.
    Przeczytałem instrukcje obsługi tej zmywarki i radzę to zrobić autorowi tematu. Szczególnie rozdział :
    Korzystanie z detergentu i układu zmiękczania wody.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ryszard49 napisał:
    wiesiekba, dziwię się że jako specjalista AGD głosisz takie teorie

Jako specjalista AGD widziałem nieraz skutki niedziałania tych enzymów. Zmywarka zarośnięta tłuszczem zaczyna odmawiać pracy. Resztki niestrawione zatykają otwory natrysków. Gdzie są te enzymy? bo jakoś nie zdążyły przez kilka myć strawić owych resztek.
    Może zmywarka dostała za dużo do zjedzenia? :)
  • Poziom 13  
    To ja jednak dziękuję bardzo za takie zmywarki....Dziś wieczorem jest na allegroszu....Tak to znajomi zachwalali, a to porażka!!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    grzegorz041 napisał:
    To ja jednak dziękuję bardzo za takie zmywarki....Dziś wieczorem jest na allegroszu....Tak to znajomi zachwalali, a to porażka!!

Jak myjesz naczynia w zlewozmywaku to nie ściągasz z nich resztek?
    Jakiś dziwny jesteś :)
  • Poziom 36  
    [wiesiekba, napisał
    Cytat:
    Jako specjalista AGD widziałem nieraz skutki niedziałania tych enzymów. Zmywarka zarośnięta tłuszczem zaczyna odmawiać pracy. Resztki niestrawione zatykają otwory natrysków. Gdzie są te enzymy? bo jakoś nie zdążyły przez kilka myć strawić owych resztek.
    Może zmywarka dostała za dużo do zjedzenia? :)

Widać że były stosowane lub też nie, nieodpowiednie detergenty. Tak dla przypomnienia każda zmywarka ma 3 stopniowy filtr, tak że żadne resztki nie mają prawa przedostać się do wewnętrznego obiegu wody. Osadzanie tłuszczu potwierdza stosowanie niewłaściwych środków myjących.
    Odsyłam na stronę 38 instrukcji użytkowania:
    Czyszczenie i konserwacja.
    Czyszczenie filtrów.
    Układ filtrowania.
  • Pomocny post
    Ryszard49 napisał:
    Tak dla przypomnienia każda zmywarka ma 3 stopniowy filtr, tak że żadne resztki nie mają prawa przedostać się do wewnętrznego obiegu wody.

No widzi kolega, one te resztki mają te przepisy głęboko w d..ie i się przedostają.
    Uprze się taka resztka no i co jej zrobisz, instrukcję obsługi przeczytasz?
    Widzę że kolega @Ryszard49 jest z tych co to nie znam się to się wypowiem.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    mrhari napisał:
    Ryszard49 napisał:
    Tak dla przypomnienia każda zmywarka ma 3 stopniowy filtr, tak że żadne resztki nie mają prawa przedostać się do wewnętrznego obiegu wody.

No widzi kolega, one te resztki mają te przepisy głęboko w d..ie i się przedostają.
    Uprze się taka resztka no i co jej zrobisz, instrukcję obsługi przeczytasz?
    Widzę że kolega @Ryszard49 jest z tych co to nie znam się to się wypowiem.

Jedyny użytkownik lub teoretyk co przeczytał prawdopodobnie całą instrukcję.
    A życie pokazuje swoje.
  • Poziom 36  
    Panowie mam 2 zmywarki jedna to Bosch, druga AEG. Eksploatuje zgodnie z instrukcją i na filtrach nie ma żadnego osadu. Raz w miesiącu stosuję płyn do czyszczenia zmywarek, sól i nabłyszczacz uzupełniane na bieżąco według potrzeb.
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ryszard49 napisał:
    wiesiekba, dziwię się że jako specjalista AGD głosisz takie teorie. Detergenty stosowane w środkach zmywających potrafią rozpuścić nawet niewielkie odpryski kostne.

Kolego, przyglądałeś się kiedyś takim filtrom pod szkłem powiększającym? Zapchane, zawalone od spodu, zaklejone otworki mimo że enzymy próbowały się dopchać do tych resztek żarcia i nie dały rady. Wkładanie do zmywarki naczyń z papką poobiednią to jak wchodzenie na jasny dywan w zabłoconych butach. Korona z głowy spadnie jak przepłuczemy czy co?
  • Poziom 36  
    machefi Tu muszę Ciebie zaskoczyć. Raz w miesiącu zgodnie z zaleceniami producenta zmywarkę czyszczę preparatami do tego przeznaczonymi. Również zgodnie z zaleceniem producenta czyszczę filtr. Dwa pierwsze filtry są czyste, jedynie na ostatnim osadza se niewielka ilość osadu włóknistego, którego nie rozpuszczają enzymy i fosforany. Na filtrze (tym na dole w kształcie serca) nie osadza się żadne zabrudzenie. Producent też nie zaleca płukania naczyń przed włożeniem ich do zmywarki, wiadomo dlaczego.
  • Poziom 13  
    Wyrzucimy wszystkie filtry i problem z głowy.
  • Poziom 36  
    grzegorz041, widać jako jedyny masz problem z obsługą zmywarki.