Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analiza schematu elektryki - skutera.

7936 12 Mar 2017 18:30 2211 3
  • #1 12 Mar 2017 18:30
    7936
    Poziom 18  

Proszę o pomoc przy sprawdzeniu poprawności schematu ,możliwie najprostszej wersji instalacji elektrycznej do skutera 4t.
    Oryginalny schemat pochodzi od skutera kingway fonnero 4t z wersją prądnicy dwu przewodowej . Wyciąłem z schematu wszystko co wydawało mi się nie potrzebne ,w celu pozyskania tylko części odpowiedzialnej za odpalanie silnika,ładowanie .

Po co tak.
    Szukałem wszędzie gdzie można było możliwie najprostszego schematu elektryki, by odpalić silnik bez całego skutera,niestety jakoś nie mogłem poradzić sobie z zrozumieniem tego co jest ogólnie dostępne, i postanowiłem sam wyczyścić schemat z tego co nie potrzebne.

Analiza schematu elektryki - skutera.

Dodano po 1 [minuty]:

I jeszcze pytanie.

Co to jest odcięcie gaźnika ? Ja myślę że raczej nie będzie to automatyczne ssanie.

0 3
  • #2 13 Mar 2017 22:32
    paweld69
    Poziom 24  

Schemat, brakuje bezpiecznika na +, reszta ok.

7936 napisał:
    Co to jest odcięcie gaźnika ? Ja myślę że raczej nie będzie to automatyczne ssanie.
    Masz rację to ssanie. Bez regulatora ssanie dostanie wyższe napięcie niż normalnie, ale że to element termiczny powinno działać.

1
  • #3 14 Mar 2017 19:00
    7936
    Poziom 18  

Witam. Dziękuje za odpowiedź. Też zauważyłem że brakuje bezpiecznika.Lecz to akurat mały szczegół,który można uzupełnić w praktyce. Skoro tajemnicza nazwa (odcięcie gaźnika) to moduł automatycznego ssania . To dziwnie to nazwano . Regulator jest na schemacie, wiec nie dostanie więcej niż regulator pozwoli.

1
  • #4 15 Mar 2017 21:47
    paweld69
    Poziom 24  

7936 napisał:
    Skoro tajemnicza nazwa (odcięcie gaźnika) to moduł automatycznego ssania
    To tłumaczenia importerów z technicznego języka chińskiego więc takie "kwiatki językowe" czasem się pojawiają.
    7936 napisał:
    Regulator jest na schemacie, wiec nie dostanie więcej niż regulator pozwoli.
    Tak masz rację ja nie zauważyłem.

0