Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie ze stroną internetową

m5000 12 Mar 2017 18:36 276 5
  • #1 12 Mar 2017 18:36
    m5000
    Poziom 8  

Cześć!

Mam Neostradę. Nie mogę się połączyć ze stroną http://www.johntillersoftware.com/

Problem polega na tym, że mam znajomych w Europie Zachodniej i USA i oni twierdzą, że strona działa i mogą się z nią połączyć. To tak trochę wyglada jakby Orange blokował niektóre adresy IP i może stąd problem z połączeniem...

Sprawdziłem tu: http://johntillersoftware.com.ourssite.com/ i IP tej strony to chyba: 206.166.251.147

Nie mam zielonego pojęcia co zrobić? Czy kontakt z pomocą Orange coś da? Czy jest w ogóle jakas możliwość połaczenia z tą stroną? Nie wiem, może trzeba jakoś skonfigurować przeglądarkę (Firefox)?

Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Pzdr

0 5
  • #2 12 Mar 2017 18:48
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

m5000 napisał:

Problem polega na tym, że mam znajomych w Europie Zachodniej i USA i oni twierdzą, że strona działa i mogą się z nią połączyć. To tak trochę wyglada jakby Orange blokował niektóre adresy IP i może stąd problem z połączeniem...

U mnie strona na Play-u działa. Nie sądzę aby Orange cokolwiek blokowało. Prawdopodobne jest to że administrator serwera z tą stroną zablokował jakiś adres lub pulę adresów IP z których następowały jakieś ataki lub duży ruch. Sprawdzałeś czy każde urządzenie w twojej sieci nie ma dostępu do tej strony? Próbowałeś dostępu przez inne łącze lub jakieś proxy?

0
  • #3 12 Mar 2017 19:55
    m5000
    Poziom 8  

Ani przez komp. stacjonarny, ani przez komórkę ani przez laptop nie mogę się połączyć.

A co z tym Proxy? Można to jakoś skonfigurować w Firefoxie?

0
  • #4 12 Mar 2017 19:58
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

W komórce masz dostęp przez 3G/LTE? Sprawdzałeś?

0
  • #5 12 Mar 2017 20:00
    VooVoo
    Poziom 33  

Zmień adresy DNS i sprawdź ponownie.

0
  • #6 12 Mar 2017 22:51
    m5000
    Poziom 8  

1. Ani przez 3G ani przez LTE ne da się połączyć za pomocą komórki.

2. Nie wiem, jak się zmienia adresy DNS...

0
  Szukaj w 5mln produktów