Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie silnika 3f + przed suchobiegiem + wyłącznik + stycznik. Zadziała?

PATAFIAN_PATAFIAN 12 Mar 2017 19:28 2244 4
 • #1 12 Mar 2017 19:28
  PATAFIAN_PATAFIAN
  Warunkowo odblokowany

  Witam serdecznie.
  Otóż od pewnego czasu szykuję się do posadowienia w domku letniskowym zbiornika hydroforowego razem z pompą oraz silnikiem trójfazowym o mocy 3kW 1460obr z którym całe życie współpracuje pompa. Jako, że do domku linia biegnie przez las to często w deszcze, wiatry itp. zaczyna brakować jakiejś fazy. Nie zdarza się to często ale już 2 silniki przewinąłem z tego powodu więc nie chce mi się przewijać 3 zwłaszcza, że ten o którym mowa nie był przewijany nigdy(stary polski tamel).
  Zabezpieczenie silnika 3f + przed suchobiegiem + wyłącznik + stycznik. Zadziała?
  Czy takowe rozwiązanie będzie działać prawidłowo??
  Na chwilkę obecną hydroquard jest narysowany na schemacie lecz w studni nigdy wody nie zabrakło więc na chwilkę obecną mogę go nie stosować(pominąć).
  Na schemacie kolor czarny to zasilanie silnika L1, L2, L3 oraz masa/uziemienie) zaś kolorem czerwonym zasilanie styku czujnika zaniku faz, cewki stycznika, wyłącznika ciśnieniowego oraz w przyszłości(lub wcale) zabezpieczenia przed suchobiegiem przy czym powyższe połączone szeregowo.

  1 4
 • Sklep HeluKabel
 • #2 12 Mar 2017 19:43
  Arturo2005
  Poziom 33  

  Przede wszystkim zasil układ sterowania za zabezpieczeniem a nie jak teraz, z przed.

  1
 • Sklep HeluKabel
 • #4 13 Mar 2017 08:53
  PATAFIAN_PATAFIAN
  Warunkowo odblokowany

  Dziękuję panowie za odpowiedzi.
  Jeszcze takie pytanie, czy stycznik taki jak na zdjęciu 20 amper bedzie odpowiedni (nie zamały) dla silnika 3kw??
  Zabezpieczenie silnika wystarczy C10 (10 amper?) czy trzeba dac co najmniej C16?
  A może na stycznik dac oddzielny obwód tak aby nie załączał sie przy każdym załączeniu wyłącznika hydroforowego tylko był załaczony cały czas(tak długo jak długo są 3 fazy)? Myśle, że wydłużyłoby to żywotność stycznika.

  0
 • #5 04 Kwi 2017 22:32
  skolud
  Poziom 2  

  Jest na rynku sprytny i stosunkowo niedrogi sterownik DPC-10A, działający w oparciu o czujnik ciśnienia. Przede wszystkim służy jako wyłącznik ciśnieniowy z możliwością bardzo precyzyjnego ustawienia ciśnienia włącz/wyłącz oraz z dodatkowym opóźnieniem czasowym (przeciwdziała uderzeniom hydraulicznym w układzie i zbyt częstym włączaniem pompy w przypadku braku zbiornika hydroforowego). Jednocześnie możesz ustawić na nim wskazanie ciśnienia pracy, poniżej którego praca układu wskazuje na wystąpieniu suchobiegu + programujesz czas przez jaki ta sytuacja musi wystąpić, aby sterownik wyłączył pompę.

  W standardzie ten sterownik jest oferowany z gniazdem i wtyczką do łatwego podłączenia pompy jednofazowej, ale są też dostępne wersje z gołym okablowaniem i możliwością podpięcia urządzenia przez stycznik i sterowania pompą 3 faz przy założeniu, że obciążenie styku nie przekracza 12A. Takie wersje stosowane są często w układach urządzeń przemysłowych. Najlepiej zapytaj przedstawiciela producenta.
  Zabezpieczenie silnika 3f + przed suchobiegiem + wyłącznik + stycznik. Zadziała?

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo