Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Acer Aspire E1 570 nie reaguje na przycisk Power

piotr4509 17 Mar 2017 19:01 4860 67
 • #61
  piotr4509
  Level 9  
  Stani12 wrote:
  dla kolegi piotra4509 (sorry piotr) może to być dość trudne chociaż zalanie może być pod KBC.

  Dzięki że mi pomagacie. Myślę że sobie poradzę z podniesieniem pinu od niedawna jestem posiadaczem stacji lutowniczej i szkła pow. z podświetleniem do kompletu brakuje mi tylko stacji na gorące powietrze. Czyściłem KB 9012 choć nie przecze że pod nim może być dalej zanieczyszczenie, jak wiecie piny są bardzo gęsto.
 • Helpful post
  #62
  Stani12
  Level 28  
  Myślę, że wiesz o co chodziło koledze boro. Jeśli podniesiesz pin i napięcie na rezystorze się podniesie to znaczy, że KBC obciąża linię. Jeśli nie to przywarcie jest na płycie.
  Program do bdv wysłałem.
 • #63
  piotr4509
  Level 9  
  Przepraszam za pytanie. Czy zamiast podnosić pin 87 mogę wylutować R292 (lepsze dojście) chyba że sygnał oprucz pinu 87 jeszcze gdzieś dochodzi. Przepraszam żle Cię zrozumiałem zabieram się do podniesienia pinu.
 • #64
  boro1234567
  IT specialist
  piotr4509 wrote:
  Przepraszam za pytanie. Czy zamiast podnosić pin 87 mogę wylutować R292 (lepsze dojście) chyba że sygnał oprucz pinu 87 jeszcze gdzieś dochodzi.
  Wylutowanie rezystora nic nie da.
 • #65
  piotr4509
  Level 9  
  Uff wrzuciliście mnie na głęboką wodę, ale udało się. Napięcie na R292 wzrosło do 4,99V, to znaczy że KB 9012 ma zwarcie?. Proszę powiedzcie mi czy toucz pad będzie w ogóle działał z podniesionym pinem, czy wlutować z powrotem pin a wyjąć taśmę ze złącza JTP2, czy ewentualny podniesiony pin nie będzie miał wpływu na działanie klawiatury. Jak pisałem wcześniej laptop nie jest mój a co zrobi właściciel nie wiem. Laptop poza toucz padem normalnie funkcjonuje. Laptop Acer Aspire E1 570 nie reaguje na przycisk Power
 • Helpful post
  #66
  boro1234567
  IT specialist
  piotr4509 wrote:
  Proszę powiedzcie mi czy toucz pad będzie w ogóle działał z podniesionym pinem

  Nie.
  piotr4509 wrote:
  czy wlutować z powrotem pin a wyjąć taśmę ze złącza JTP2, czy ewentualny podniesiony pin nie będzie miał wpływu na działanie klawiatury.[/url]

  Wlutuj pin, wypnij taśmę.
 • #67
  Stani12
  Level 28  
  Bez hotaira tego nie zrobisz. Linie TP_DATA i TP_CLK to nie są zwykłe wymuszania stanów. W czasie pracy na touchpadzie tam są przebiegi (pęczki impulsów) do komunikacji pomiędzy touchpadem i KBC.
 • #68
  piotr4509
  Level 9  
  Masz rację, bez hotaira to nie możliwe, choć muszę przyznać miałem małe doświadczenie. Na płycie komputera stacjonarnego zwarciu uległ układ RTL 8111E po uderzeniu pioruna w sieć telekomunikacyjną,a że nie miałem nic do stracenia gdyż płytę dostałem na części, pomyślałem że spróbuję wylutować układ opalarką. Wiem to nieprofesjonalne i nie polecam tego sposobu bo można narobić wiele szkód, to nie chot air z regulowaną mocą i nawiewem z cienką dyszą. Poskładałem 4-warstwy folii aluminiowej, wyciąłem kwadrat wielkości układu i podgrzewałem. Układ wyjąłem, ścieżki nie uległy uszkodzeniu wyczyściłem je kalafonią i siateczką miedzianą na ew. zwarcia. Podłączyłem do płyty potrzebne akcesoria, załączyłem i ku mojemu źdźiwieniu płyta ożyła i do dzisiaj chodzi. Układu nie wlutowywłem mógłbym go przegrzać, może kiedyś spróbuję jak zakupie hot air. Założyłem kartę sieciową . Ot taka przygoda.
  W laptopie tego sposobu bym nie zastosował ani nie polecam, nawet jeśli byłby mój. Jeżeli ktokolwiek kiedyś spróbuje tego sposobu zrobi to "WYŁĄCZNIE NA SWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ"
  Laptop został zdiagnozowany z Waszą pomocą a co zrobi właściciel to już jego decyzja.
  Jest sprawny w 80% bez touch pada.
  Podziękowanie dla kolegów z forum i pomoc w diagnozie mniej zaawansowanym.
  Pozdrawiam brać lutującą. Piotr