Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WIN102PL - nie pobiera wody

12 Mar 2017 20:07 1335 3
  • Poziom 2  
    Po uruchomieniu pralka nabrała niewystarczającą ilość wody, wypełniając bęben do połowy po czym się wyłączyła (wszystkie diody zgasły). Pralkę wyjęto z kontaktu i po 10 minutach diody na programatorze znów działały, a pralka wypompowała wodę. Przy próbie uruchomienia próbie pralka wydawała dźwięk tykania zamiast ruszyć. Nie pobierając wody.

Poprawiłem położenie węża oraz oczyściłem rurę doprowadzającą wodę do pralki. Pralka po uruchomieniu pobiera wodę przez ćwierć sekundy i następuje blokada drzwiczek. Po upuszczeniu wody po 2 minutach drzwiczki się otwierają.
    Wideo ilustrujące:
    https://www.youtube.com/watch?v=VpC_GIes8BQ&feature=youtu.be
    Prosze o pomoc w zindentyfikowaniu usterki. Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 18  
    Ciężko tak na odległość coś zdiagnozować. Może uszkodzeniu uległ elektrozawór. Wypnij go i podłącz bezpośrednio do sieci. Przekonasz się czy jest sprawny (u mnie ostatnio padł znajdujący się wewnątrz zaworu gumowy grzybek, który otwiera i zamyka wodę). Na szczęście te grzybki są takie same we wszystkich elektrozaworach i można je wymienić w 5 minut.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 30  
    Rezystancję cewek elektrozaworu należy oczywiście sprawdzić, ale też koniecznie trzeba sprawdzić hydrostat ( drożność przewodu gumowego i łączenie styków - miernik na konektory sygnałowe po zdjęciu przewodów i dmuchnąć w przewodzik powinno pstryknąć i zewrzeć styki ), zamek drzwi , całość odpływu łącznie z wężem spustowym, pompą i łącznikiem gumowym pompy z zespołem piorącym. Nie wykluczyłbym też szczotek silnika.
  • Specjalista AGD
    Zacznij od sprawdzenia silnika.