Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie gramfon amp laptop - Laptop nie widzi żadnego sygnału z amplitunera

khostar 12 Mar 2017 20:25 666 5
 • #1
  khostar
  Level 10  
  Moim celem jest zgrywanie płyt winylowych na laptop. Gramofon mam podpięty do amplitunera Sony FE-570 przez chinch do phono. Z Tape1 (out) wyprowadzony chinch do Line In do zewnętrznej karty muzycznej USB. Korzystam z programu Audacity. Mam ustawiony Amp na phono i tak próbuję zgrywać (próbowałem też ustawić amp na tape1). Niestety laptop nie widzi żadnego sygnału. Czy wszystko jest dobrze podłączone? Czy może być jakaś wina w ustawieniach laptopa? (szukałem na forum ale żaden post nie daje odpowiedzi/rozwiązania)

  Podłączenie gramfon amp laptop - Laptop nie widzi żadnego sygnału z amplitunera
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  baniaczek
  Level 16  
  Witam. Problemów może być kilka. Jeśli sygnał z gramofonu pojawia się w głośnikach, to wspomniany powyżej wzmacniacz spełnia swoje zadanie i sygnał jest na właściwym poziomie. Chodzi tu o to z jaką wkładką jest gramofon? Czy z magnetyczną, czy piezoelektryczną. Jeśli gramofon nie ma elektroniki w środku na drodze wkładka, a wyjście, to ważne.
  Dawno nie miałem do czynienia z takimi sprzętami, ale mi się wydaje, że sygnał na wyjściach "tape" z amplitunera powinien się pojawić się na "input"- wejście magnetofonu, z którego można nagrywać na taśmę. Na gnieździe "out" będzie sygnał z magnetofonu do wzmocnienia przez amplituner. Być może się mylę, bo jak wspomniałem z 15 lat nie używam tych sprzętów w dodatku w takich konfiguracjach, ale wydaje mi się, że tak właśnie powinieneś połączyć.
 • #4
  khostar
  Level 10  
  Ten przedwzmacniacz ma wzmacniać sygnał z gramofonu do amplitunera? Jeśli tak to mam dobrej jakości gramofon Numark tt500 z wkładką Shure M44 7, normalnie z niego słucham płyt na codzień. Jedyną wzmiankę jaką znalazłem o tym Sony FE-570 jest w pliku

  Podłączenie gramfon amp laptop - Laptop nie widzi żadnego sygnału z amplitunera
 • #5
  baniaczek
  Level 16  
  Na tym amplitunerze słuchasz płyt? No to wzmacniacz jest w porządku. Zresztą w danych technicznych jest napisane.....musi być ok. Przełącz się na "tape in". Wydaje mi się, że tam powinien być sygnał aktywny. Przełącznik wyboru wejść w amplitunerze masz dobrze ustawiony. Tak ma być.
 • #6
  HD-VIDEO
  Level 42  
  Amplituner: źródło na Phono ; dźwięk będzie słyszalny na głośnikach/słuchawkach, Potencjometr Volume na wpływa na poziom sygnału na RECOUT

  Amplituner: gniazdo RECOUT do wejścia karty Line In