Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gramfon amp laptop - Laptop nie widzi żadnego sygnału z amplitunera

khostar 12 Mar 2017 20:25 453 5
 • #1 12 Mar 2017 20:25
  khostar
  Poziom 9  

  Moim celem jest zgrywanie płyt winylowych na laptop. Gramofon mam podpięty do amplitunera Sony FE-570 przez chinch do phono. Z Tape1 (out) wyprowadzony chinch do Line In do zewnętrznej karty muzycznej USB. Korzystam z programu Audacity. Mam ustawiony Amp na phono i tak próbuję zgrywać (próbowałem też ustawić amp na tape1). Niestety laptop nie widzi żadnego sygnału. Czy wszystko jest dobrze podłączone? Czy może być jakaś wina w ustawieniach laptopa? (szukałem na forum ale żaden post nie daje odpowiedzi/rozwiązania)

  Podłączenie gramfon amp laptop - Laptop nie widzi żadnego sygnału z amplitunera

  0 5
 • #2 12 Mar 2017 20:49
  Christophorus
  Poziom 42  

  Jeżeli amplituner nie posiada tzw. przedwzmacniacza gramofonowego RIAA to może być potrzebny zewnętrzny taki przedwzmacniacz.

  0
 • #3 12 Mar 2017 21:34
  baniaczek
  Poziom 16  

  Witam. Problemów może być kilka. Jeśli sygnał z gramofonu pojawia się w głośnikach, to wspomniany powyżej wzmacniacz spełnia swoje zadanie i sygnał jest na właściwym poziomie. Chodzi tu o to z jaką wkładką jest gramofon? Czy z magnetyczną, czy piezoelektryczną. Jeśli gramofon nie ma elektroniki w środku na drodze wkładka, a wyjście, to ważne.
  Dawno nie miałem do czynienia z takimi sprzętami, ale mi się wydaje, że sygnał na wyjściach "tape" z amplitunera powinien się pojawić się na "input"- wejście magnetofonu, z którego można nagrywać na taśmę. Na gnieździe "out" będzie sygnał z magnetofonu do wzmocnienia przez amplituner. Być może się mylę, bo jak wspomniałem z 15 lat nie używam tych sprzętów w dodatku w takich konfiguracjach, ale wydaje mi się, że tak właśnie powinieneś połączyć.

  0
 • #4 12 Mar 2017 21:42
  khostar
  Poziom 9  

  Ten przedwzmacniacz ma wzmacniać sygnał z gramofonu do amplitunera? Jeśli tak to mam dobrej jakości gramofon Numark tt500 z wkładką Shure M44 7, normalnie z niego słucham płyt na codzień. Jedyną wzmiankę jaką znalazłem o tym Sony FE-570 jest w pliku

  Podłączenie gramfon amp laptop - Laptop nie widzi żadnego sygnału z amplitunera

  0
 • #5 12 Mar 2017 23:26
  baniaczek
  Poziom 16  

  Na tym amplitunerze słuchasz płyt? No to wzmacniacz jest w porządku. Zresztą w danych technicznych jest napisane.....musi być ok. Przełącz się na "tape in". Wydaje mi się, że tam powinien być sygnał aktywny. Przełącznik wyboru wejść w amplitunerze masz dobrze ustawiony. Tak ma być.

  0
 • #6 12 Mar 2017 23:46
  HD-VIDEO
  Poziom 38  

  Amplituner: źródło na Phono ; dźwięk będzie słyszalny na głośnikach/słuchawkach, Potencjometr Volume na wpływa na poziom sygnału na RECOUT

  Amplituner: gniazdo RECOUT do wejścia karty Line In

  0