Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo 1.9 TDI 90KM 1996 - Kopcenie, nierówna praca silnika

12 Mar 2017 21:36 1080 7
  • Poziom 3  
    Witam, problem polega na tym , że po dłuższym postoju po odpaleniu Seata kopci na niebiesko przez jakiś czas . Rozwiązaniem jest dodanie gazu i problem po chwili ustaje . Gdy odpali ma nierówne obroty przez kilka sekund . Problem jest po nagrzaniu świec jak i po odpaleniu bez podgrzewania świec (powyżej 5st). Gdzie może tkwić problem? Walczę z tym już od 1.5 ,miesiąca .
  • Poziom 6  
    Witam
    Piszesz niebieski kolor co może świadczyć że olej przedostaje się w jakimś stopniu do komory spalania. Po jakimś czasie ustaje bo olej zostaje rozprowadzony po silniku i jego zakamarkach i się nim doszczelnia. Od razu mówię: tak, to jest możliwe. Nie mówię że to na pewno to ale może warto to wziąć pod uwagę. Samochód ma swoje lata i swoje przebiegi. Może to być też wina układu wtryskowego (lejące wtryski) tyle że wtedy kopcił by na czarno.

Ja bym zaczął od sprawdzenia kąta wtrysku oraz dawek na pompie przy pomocy komputera i specjalistycznego programu.
  • Poziom 3  
    Czujnik nowy . Bylem u elektromechanika . Mowi ze kat skacze i ze moze vyc to spowodowane zuzytym paskiem rozrzadu

Dodano po 9 [godziny] 18 [minuty]:

Dzisiaj jest u nas - 3 podgrzalem dwa razy swiece odpalil ale trzeba bylo chwile krecic kopcenie o woliele miejsze niz w temp dodatnich
  • Poziom 6  
    Mi to dalej nic nie mówi. Fajnie by było jak byś wstawił zdjęcie albo nagranie z VAG'a jaki jest kąt wtrysku obecnie i jaka dawka jest ustawiona teraz.
  • Poziom 3  
    Bede mogl nagrac dopiero jak dojdzie do mnie adapter z obd 2 na obd 1 . Pozdr
  • Moderator Samochody
    Nie kąt "z waga", bo to bzdura, tylko trzeba wpierw sprawdzić sławetny klin na wale korbowym - czy dolne kółko się nie poluzowało, a potem doprowadzić resztę do kultury - czyli wtryskiwacze, bo mogą być już na skraju żywota i podgrzewanie świec - bo również mogą być już poprzepalane. Potem dopiero można sobie gdybać co dalej.
  • Poziom 3  
    Jezeli wtryski byly by do regeneracji nie kopcilby caly czas ?