Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przewody wychodzące ze ściany - co to za przewody?

enigma 12 Mar 2017 21:52 921 4
    enigma
    Level 12  
    Hej all.

Mam nietypowe pytanie. Przerabiałem u siebie podczas remontu w bloku (lata 80) rozdziałkę z 3 starych bezpieczników na esy. Do mojego mieszkania dochodzą 4y przewody - 3F i 1N i to jeszcze w alu. Co mi się udało ładnie rozdzieliłem na pojedyncze esy ale jak to w starym budownictwie bywa czasem gniazdka są ze światłem ale mniejsza o to. Do starej rozdzielni dochodziły jeszcze dwa miedziane 4mm przewody w osobnym peszlu. Brak na nich zasilania, nie dochodzą też do rozdzielni na klatce. Idą sobie gdzieś w ścianę i tyle. Co to może być? Ew jak to sprawdzić. Dołożone gdzieś kiedyś podczas modernizacji uziemienie? Ew do kogo się zwracać z pytaniem co to może być energetyka? administracja budynku? Fota w załączeniu. Proszę nie komentować "druciarstwa" już zostało to poprawione i poukładane.
    Przewody wychodzące ze ściany - co to za przewody?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    stomat
    Level 36  
    Zapytać administrację budynku.
    enigma
    Level 12  
    W ADM szukali chwilę ale gdzieś wyszperali że to prawdopodobnie pozostałość bo starej instalacji 1F montowanej podczas budowy bloku. Powinno to być odcięte podczas modernizacji na 3F. Czyli zaizolować i zostawić.

THX