Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

I7 6700 - wyłączone rdzenie lub procesory logiczne

zerr10 12 Mar 2017 22:07 405 7
  • #1 12 Mar 2017 22:07
    zerr10
    Poziom 4  

Witam
    Mam mały problem z i7 6700. Dla potrzeby gry uruchomiłem komputer z 1 rdzeniem w rozruchu, ale teraz gdy uruchomiłem z powrotem tak jak było na początku (czyli domyślnie), to tak jakby nie używał tych rdzeni. Tzn. przycina mi nawet emulator cemu 1.7.2. Dziwne bo nigdy mi się ten emulator nie zaciął a teraz cały czas crash.

Czy można jakoś w rejestrze ustawić domyślne wartości? Jeśli tak, to gdzie się to wpisuje?

Poprawiłem pisownię. RADU23

0 7
  • SterControl
  • #2 12 Mar 2017 22:21
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

W menadżerze zadań widać wszystkie wątki? Gdzie zmieniałeś ustawienia? W msconfig? Jak tak to po odznaczeniu pozycji liczba procesorów wszystko powinno wrócić do normy.... Dla pewności umieść zawartość którą zwróci komenda bcdedit /enum w wierszu polecenia.

0
  • SterControl
  • #3 12 Mar 2017 23:13
    zerr10
    Poziom 4  

sylweksylwina napisał:
    W menadżerze zadań widać wszystkie wątki? Gdzie zmieniałeś ustawienia? W msconfig? Jak tak to po odznaczeniu pozycji liczba procesorów wszystko powinno wrócić do normy.... Dla pewności umieść zawartość którą zwróci komenda bcdedit /enum w wierszu polecenia.

bcdedit /enum - wkleić to do cmd ?

Windows Boot Manager
    --------------------
    identifier {bootmgr}
    device partition=C:
    description Windows Boot Manager
    locale pl-PL
    inherit {globalsettings}
    default {current}
    resumeobject {94c7aaab-b0fe-11e6-8ca2-c020747b3b8c}
    displayorder {current}
    toolsdisplayorder {memdiag}
    timeout 30

Windows Boot Loader
    -------------------
    identifier {current}
    device partition=C:
    path \Windows\system32\winload.exe
    description Windows 10
    locale pl-PL
    inherit {bootloadersettings}
    recoverysequence {94c7aaad-b0fe-11e6-8ca2-c020747b3b8c}
    recoveryenabled Yes
    allowedinmemorysettings 0x15000075
    osdevice partition=C:
    systemroot \Windows
    resumeobject {94c7aaab-b0fe-11e6-8ca2-c020747b3b8c}
    nx OptIn
    bootmenupolicy Standard
    usefirmwarepcisettings No

wyszło coś takiego

0
  • #5 12 Mar 2017 23:16
    zerr10
    Poziom 4  

sylweksylwina napisał:
    Tak wkleić i zatwierdzić enterem.

i? wszystko ok ? dałem log

0
  • #6 12 Mar 2017 23:30
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Nie masz włączonego ograniczenia ilości rdzeni. Raczej nie tu jest problem. Wyślij zrzut ekranu z programu HWiNFO w trybie sensor only.

0
  • #7 13 Mar 2017 15:53
    zerr10
    Poziom 4  

sylweksylwina napisał:
    Nie masz włączonego ograniczenia ilości rdzeni. Raczej nie tu jest problem. Wyślij zrzut ekranu z programu HWiNFO w trybie sensor only.

chyba wszystko ok bo w menadżerze zadań pokazuje te procesory w zasobach, okazało się że wszystkie problemy wynikły z najnowszych sterowników AMD znowu..... Boże nosz ile można RX 460 To jest moja ostatnia karta tej firmy mam już tego dość, człowiek później się zastanawia od czego to może być że aplikacja ci się zacina w tym wypadku emulator cemu normalnie jedna gra działała ale ale inna już nie lol ja ne wiem po co oni tak grzebią w tym kodzie... teraz tak już spieprzyli sprawę że w emulatorze mogłem sobie tylko popatrzeć na logo gry i tak bez końca k....
    nie no następna karta to NVIDIA w dodatku nie naprawiają tych błędów dopiero jak wróciłem do starszych sterowników to gry znowu z emulatora chodzą żenada te amd , GEforce GTX już nie długo.... mam dosyć tych błędów amd oni się chyba jakieś żarty z ludzi robią wiecznie problemy z ich kartami na forach emulatora jest tona podobnych błędów i założę się że to użytkownicy amd.

0
  • #8 13 Mar 2017 20:01
    310artur
    Poziom 43  

Wyłącz automatyczne aktualizacje sterownika grafiki. Nie chce cie martwić ale Nvidia też tak robi. Jak masz geforce experience to wpycha ci co 2 tygodnie nowy sterownik z automatu, bywa że wepchną ci trefny i na drugi dzień znów wepchną poprawkę... A tak na dobrą sprawę lepsze jest wrogiem dobrego. Jak wszystko działa to sterownik jest OK i tyle. Coś się podzieje to sobie ręcznie wgrasz nowszy/inny. I jak ktoś ma coś na prawdę świeżego (karta z najnowszej serii i gry/programy nowe) to może ten nowy sterownik coś daje. Ale up idzie do wszystkich - mając GT630 dostawałem update który usprawniał funkcje najnowszych gier no to podziękowałem za "wsparcie" i mam spokój. Win10 co prawda i tak sam raz po raz pobiera nowszy ale to co parę miesięcy a nie dni i jak na razie problemów to nie sprawiło.

0