Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nokia N8 - Po włożeniu sim wyrzuca z aplikacji, wiesza się, bez sim działa ok.

kuba5051 13 Mar 2017 01:19 1044 7
    kuba5051
    Level 6  
    Tydzień temu kupiłem na OLX Nokie N8 ( nowa, salonowy zestaw Orange w zaplombowanym pudełku ) Rarytas...:)
    Już od początku miałem problem z wejściem do internetu, mimo iż tel łączy się z wifi oraz mam wykupiony pakiet internetu.
    Po wejściu przykładowo na google.pl, wyszukaniu czegoś w przeglądarce jest ok lecz gdy próbuje wejść na byle jaką stronę po paru sekundach wyrzuca mnie do głównego menu ( tak samo jest z wi fi jak i z danymi pakietowymi ).
    Następnie po wgraniu mapy do nawigacji i jej uruchomieniu również po paru sekundach wywala mnie z powrotem do menu. Poza tym zdarzają się "zawiechy" to znaczy tel nie reaguje na dotyk i dopiero po dłuższej chwili się "budzi".

Po kilku dniach zauważyłem że gdy telefonu używam bez karty Sim żaden z tych problemów nie występuje , Internet śmiga aż miło, nawigacja również działa jak należy a i cały system ani razu w ciągu kilku godzin nie łapie żadnych zawieszek i sprawuje się jak należy.

Dodam też ,że próbowałem z wgraniem nowego softu w serwisie (z tym, że w serwisie nie został wgrany najnowszy symbian belle tylko Anna ) a więc poza pozbyciem się brandowanego softu Orange nic się nie zmieniło...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, rady i wskazówki. Może miał ktoś kiedyś podobny problem ( niekoniecznie w n8 ) bo ja już nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić, pozostaje mi co najwyżej przeflashować nokie nowszym softem ale szczerze mówiąc wątpię czy coś to pomoże...

Z góry dziękuje za wszystkie odp. :please:
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Sprawdź jak telefon zachowuje się z innymi kartami sim.
    venummasa
    Level 19  
    kuba5051 wrote:
    Tydzień temu kupiłem na OLX Nokie N8 ( nowa, salonowy zestaw Orange w zaplombowanym pudełku ) :please:

Imei w telefonie zgodny z tym z pudełka i product code?
    Na pudełku jest napisane Orange ?
    Ciężko o okazje, łatwiej trafić na jakąś lipę w dzisiejszych czasach (nie mówię że tak jest, ale ludzie potrafią ładnie chińczyka odpicować a tam to już nie wiadomo co siedzi w środku)
    A na OLX tego najwięcej
    kuba5051
    Level 6  
    Imei zgodny z imei na pudełku, pudełko od orange, z tyłu tel również znaczek orange, Pan w serwisie również stwierdził, że telefon w 100% oryginał i tylko pozazdrościć...:)

Co do próbowania na innych kartach sim, po włożeniu karty T-Mobile pokazauje komunikat "Karta zablokowana" albo "niewłaściwa" już dokładnie nie pamiętam, czyli wnioskuję że nokia ma simlock na orange.
    Na innej karcie orange niestety problemy te same co i na obecnej.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Więc usunąć simlock aby nie przeszkadzał i wgrać czysty soft.
    kuba5051
    Level 6  
    Usunąć simlocka nie zaszkodzi, a soft przyda wgrać się nowszy...
    Jeśli coś to pomoże to dam znać...
    kuba5051
    Level 6  
    Po dłuższej przerwie oświadczam, że na innej karcie SIM orange w ofercie Orange Yes nokia łączy się bez problemu przez WiFi jak i przez WAP.
    Zauważyłem ,że karta na której internet działa ma tylko jeden adapter(ramke) tzn jest to zwykła klasyczna Sim z micro sim w środku. Zaś moja karta( ta po której włożeniu nie działa internet) posiada dwie ramki tzn z klasycznej do micro i z mikro do nano.
    Taki mi się wniosek nasunął ,że może kłopot jest w karcie nanosim, byćmoże n8 jako starszy już telefon napotyka jakieś problemy podczas łączności...
    Co o tym sądzicie?

Dodano po 11 [godziny] 38 [minuty]:

Włąśnie zmieniłem karte SIM na nową ( bez nano sim ) i wszystko śmiga jak należy :) Widocznie n8 miała nie radzi sobie z nowszą technologią ;)
    kuba5051
    Level 6  
    Po dłuższej przerwie oświadczam, że na innej karcie SIM orange w ofercie Orange Yes nokia łączy się bez problemu przez WiFi jak i przez WAP.
    Zauważyłem ,że karta na której internet działa ma tylko jeden adapter(ramke) tzn jest to zwykła klasyczna Sim z micro sim w środku. Zaś moja karta( ta po której włożeniu nie działa internet) posiada dwie ramki tzn z klasycznej do micro i z mikro do nano.
    Taki mi się wniosek nasunął ,że może kłopot jest w karcie nanosim, byćmoże n8 jako starszy już telefon napotyka jakieś problemy podczas łączności...