Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternator od Peugeot 405 - Podłącznie do Andoria S320

Piotrek50501 13 Mar 2017 10:40 1074 7
    Piotrek50501
    Level 14  
    Witam,
    Posiadam traktorek sobie robiony i miałem w nic prądnicę od C360. Niestety dokonał ona swojego żywota. Ostatnio odpowadzałem samochód na złom, wysłużony Peugeot 405 1.9D i zostawiłem sobie alternator. Ale niestety nie chce mi ładować, zrobiłem podstawe w traktorze i podłączyłem ale nie chce ładować. Dodam że w aucie chodził do samego końca. Coś mogłem źle podłączyć czy może za słabo silnik kręci? Za wolne obroty?
    manta 5
    Level 13  
    Nie pamiętam co idzie na masę +czy- i chyba w tym będzie problem
    User removed account
    User removed account  
    Piotrek50501
    Level 14  
    georgesgr wrote:
    (-) na masie.
    Jesli C360 ma (+) na masie, wystarczy zamienic na akumulatorze (w zasadzie nic sie nie stanie - wszystko powinno dzialac normalnie) i podlaczenie altka bedzie bardzo proste (plus po stacyjce przez kontrolke na regulator i przewod pradowy da plusa aku).

Piotrek50501 wrote:
    Coś mogłem źle podłączyć czy może za słabo silnik kręci?

Oczywiscie, ze mogles. Wyobraznia ludzka jest bez granic, w przeciwienstwie do wiedzy.
    Mam nadzieje, ze nie podlaczyles do przewodow od pradnicy. Jesli tak, to nie bedzie dzialac.

Dzięki kolego za zainteresowanie. Ale chyba błędnie mnie zrozumiałeś. Porądnica zdemontowana z ciągniczka poszła na złom. Zamontowałem alternator od Peugeot 405 GLD w traktorku. Założyłem pasek i po odpaleniu traktorka nie ładuje. Alternator w samochodzie działał do samego końca. Prosiłbym o jakiś schemat i informację jak sprawdzić czy alternator posiada wbudowany regulator napięcia i czy bez regulatora będzie ładował? Za co on odpowiada? Wieczorem wrzucę zdjęcia jak podłączyłem który kabel do czego przy alternatorze.
    bearq
    Level 38  
    Alternatorów było kilka typów, wrzuć zdjęcie alternatora i jakiś schemat podłączenia bo tak to wróżenie z fusów.
    Piotrek50501
    Level 14  
    Wrzuce jak wróce do domu oki. Wieczorem wrzucę jego zdjęcie i jak podłączyłem.
    User removed account
    User removed account  
    januch1
    Level 7  
    stare prądnice prądu stałego w większości były z+ na masę z małym wyjątkiem np maluch wszystkie alternatory mają - na masie

Dodano po 7 [minuty]:

montowałem kiedyś alternator od peugeota 405 do T25a z wbudowanym regulatorem przy alternatorze ,gruby przewód na + akumulatora a wsówka na kontrolkę i do dziś wszystko jest okej