Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sterownik do Pieca Vitodens 100W z zasobnikiem?

13 Mar 2017 18:19 3765 10
  • Poziom 4  
    Witam,

Wiem, że temat się juz troche powtarzał, ale był taki nadmiar informacji, że mam mętlik w głowie.
    Przejdę do sedna. Posiadam piec gazowy Vitodens 100W z zasobnikiem. Piec znajduję się w osobnym pomieszczeniu gospodarczym. Dom piętrowy, Na parterze w 80% ogrzewanie podłogowe, a na piętrze w pokojach grzejniki z ręcznymi termostatami (nie wiem jak się to fachiowo nazywa), a w łazience na pietrze podłogówka. W salonie na parterze posiadam wyciągniety kabel do podłączenia sterownika.
    Nie posiadam żadnego osobnego sterowania oprócz tego na piecu co jest niewygodne i mało oszczędne. Ogólnie chciałbym trochę zainwestować w te sterowniki, ale nie żeby jakoś specjalnie przepłacać (raczej nie jestem gadzeciarzem i nie lubie trudnej obslugi cyz dodatowych bajerów).
    1. Jaki sterownik w takim przypadku najlepiej kupić? (znajomy mi poleca bezprzewodowy)
    2. Czy do tego pieca można mieć czujnik pogodowy? (instalator pieca wyciągnął mi kabel na dwór)

Prosiłbym o jakieś rzetelne polecenie sterownika nie jakiegoś super drogiego, ale czegoś co się opłaca i będzie sprawnie działało.
    Z góry dziękuje
  • Poziom 4  
    Posiadama dokładnie piec Vitodens 100-W B1HA o mocy 26 kW , kondensacyjny jednofunkcyjny, komora chyba zamknięta, ale teraz nie jestem pewien.
    Interesuje mnie czy najlepiej jest wybrać dedykowany osprzęt (czyli Viessmana) czy opłaca się kupić innych firm jak tu na forum pisali ludzie o jakimś euroster. Dla mnie najważniejsze jest to żeby był łatwy w użyciu i coś dawał, nie psuł sie i sprawnie pracował.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wszystkie możliwości techniczne kotła możesz wykorzystać tylko z dedykowanymi sterownikami. Dotyczy to wszystkich producentów kotłów kondensacyjnych.
    pozdrawiam
  • Poziom 4  
    no to lipa, to w takim razie co mam zrobić? juz chciałem zamawiać sprzęt z tematu "Viessmann Vitodens 100-W - Open Therm (PT52) + czujnik TZ + temperatura na piecu ". To co mam wezwać jakiegos przedstawiciela Viessmana? bo instalować i ustawiać raczej tez nie bede.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    irus.m napisał:
    Wszystkie możliwości techniczne kotła możesz wykorzystać tylko z dedykowanymi sterownikami.

No nie jestem pewien. Jeśli jednak mają być oryginalne to pozostaje Ci następujący zestaw (poniższa kwota to cena netto):

Jaki sterownik do Pieca Vitodens 100W z zasobnikiem?
  • Poziom 15  
    Jeżeli ma Pan przewód to polecam wypróbować regulator pokojowy np Euroster 2026. Model ten bez problemu można podłączyć do tego pieca, bardzo dobrze radzi sobie ze stabilizacją temperatury instalacji wyposażonej właśnie w ogrzewanie podłogowe. Wystarczy regulator przełączyć w tryb PI i podłączyć dwoma przewodami do sterownika pieca. Cena w internecie niecałe 150zł za przewodowy lub 300zł za wersję bezprzewodową.
  • Poziom 4  
    Myślę, że ten oryginalny zestaw to jest troche przesada. wiele ludzi pisało, że z powodzeniem wykorzystuje czujniki innych firm (miedzy innymi jak pisał Serwisant Eurosteru). Ja bym chciał tak wydać na sterownik + czujnik pogodowy tak około 1000zl bo mam bardzo dobrze ocieplony dom i niskie rachunki za gaz wiec nie wiem czy kiedykolwiek te oryginalne sterowniki by się zwróciły bo niewiele wiecej wydałem na sam piec.
    Czy do tego Eurosteru 2026 da coś zainstalowanie czujnika pogodowego ? Jak tak to czy jakis polecacie?
    Czy euroster 2026 bedzie wystarczajacy do ogrzewanie w moim domu czyli grzejniki + podlogowka?
    Czy można do tego pieca podłączyć 2 sterowniki (przewodowy i bezprzewodowy) bo w salonie na dole mam wyciagniety kabel, ale bym chciał jeszcze górę kontrolować?
  • Poziom 28  
    Tylko oryginalny zestaw i najlepiej pogodówka. Mam junkersa i jest superr.
  • Poziom 4  
    Witam,

Otrzymałem tak różne odpowiedzi, że dalej sie na nic nie zdecydowałem. Jako ze jest lato i nie uzywam ogrzewania to czekam z tym problemem do pazdziernika. Prawdopodobnie jako ze slabo sie na tym wszystkim znam to zapewne zakupie oryginalny zestaw z czujnikiem pogodowym.
    W kazdym razie dzieki na pomoc.