Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP lc 37p50e - Tryb serwisowy na 0.1s i włącza się dioda OPC

Beleur 13 Mar 2017 19:06 2691 6
 • #1
  Beleur
  Level 9  
  Witam, przeszukałem już chyba wszystko i nic nie pomogło ;/
  Odkopałem swój stary TV jak w temacie, migały 2 czerwone diody, wymieniłem kondensator i w teorii powinienem skasować licznik błędów i tu jest problem po wciśnięciu Vup i Pdown wciskam przycisk zasilania,dioda zmienia się na kolor zielony, pojawia się literka "K" (z trójkącikami po lewej i prawej) na jakieś 0.1s (trzymając nadal przyciski) odpala mi tryb serwisowy (chyba) też na 0.1s (czarne tło czerwone napisy) chyba bo nie jestem w stanie nawet zobaczyć co tam jest napisane, po czym matryca gaśnie, dioda standby nadal świeci na zielono ale dodatkowo zapala się dioda OPC też na zielono (w skrócie na koniec świeca dwie diody obie na zielono) z tej sytuacji mogę TV wyłączyć pilotem lub przyciskiem. Jeśli odpale TV bez trzymania klawiszy z automatu zapalają się 2 czerwone diody i tylko odłączenie z prądu pomaga.
  Jeśli ktoś miał podobny chociaż problem to proszę o pomoc, może czegoś nie zrobiłem ?

  Pozdrawiam
 • #3
  Beleur
  Level 9  
  No więc tak, wymieniłem największy kondensator na inwerterze i transoptory, telewizor można powiedzieć, że działa ale... jest strasznie jasny obraz (świeci jak latarka w telefonie, ekranowa) w menu balans jest ustawiony na min. Mam problem bo wymieniłem te transoptory ale nie wiem czy na dobre ;/ nigdzie nie mogłem znaleźć ich opisu, w internecie znalazłem że niby ich odpowiednik to TLP 621,ale pewności nie mam, więc jeśli ktoś ma pojęcie jak odczytać te "stare" i znaleźć odpowiednik to bardzo bym prosił.
  Napisy od góry:


  NEC
  2571
  SK531
  "literki w piramidzie"
  V
  DE

  Z góry dzięki za pomoc
 • #5
  Beleur
  Level 9  
  Nie napisałem bo uważałem, że to zbędne :P a jak ktoś będzie chciał go wymieniać to będzie wiedzieć o co chodzi :) a chodziło dokładnie o duży niebieski hehe 220nF 630V a, transoptor zaraz zobaczę.
  Dzięki
 • #6
  mirex
  Level 43  
  Beleur wrote:
  Nie napisałem bo uważałem, że to zbędne a jak ktoś będzie chciał go wymieniać to będzie wiedzieć o co chodzi

  Czyli C7503.
  A te transoptory to wszystkie (chyba 16 sztuk) wymieniłeś, czy jakoś wytypowałeś podejrzane?
  Wiesz do czego one służą?
 • #7
  Beleur
  Level 9  
  Przepraszam, że tak długo nie pisałem ale nie miałem czasu ;/ Wymieniłem wszystkie 15 na inwerterze i 5 na drugiej płytce (RUNTKA155WJZZ). Teorie transoptora przeczytałem ale nie zagłębiałem się bardzo... Nie wiem czy wcześniej dobrze opisałem:
  Telewizor wyświetla obraz z HDMI ale bardzo jasny (praktycznie świeci), jak zacząłem się zastanawiać to przed wymianą transoptorów próbowałem włączyć tryb serwisowy to nie raz obraz który się wyświetlał (na 0,1s) z czarnego robił się różowy... więc przypuszczam, że to że "świeci" to już nie wina transoptorów ;/ Komuś coś to mówi ?

  Pozdro