Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Termopara kuchni, zasada dzialania

falo22 13 Mar 2017 20:40 5892 5
 • #1
  falo22
  Level 25  
  Witam, pytanie jak w temacie na jakiej zasadzie działa zabezpieczenie przeciwwyplywowe w kuchence , płycie gazowej itp. Termpoary z gazem w środku , termopary 1 przewodowe konektorowe , dwuprzewodowe coax i dwuprzewodowe z przykrecana masą . Pytam ponieważ ostatnio poleglem przy kuchni amica z problemem nie trzymania płomienia , po wymianie termopary dwuprzewodowej coax problem nie zniknął , wymianą zaworka nic nie dała a z podkładka fi6 nie próbowałem , fabrycznie już były . Proszę o fachową pomóc.
 • #2
  falo22
  Level 25  
  Nawet moderator się nie wypowie?
 • #3
  zibi1971
  Home appliances specialist
  Witam
  Gdy termopara zostanie podgrzana przez płomień wytwarza napięcie które zasila cewkę w zaworze. Zadaniem tej cewki jest trzymanie w pewnej pozycji ,,dźwigienki,,. Gdy zgasisz płomień cewka puszcza dźwigienkę i następuje odcięcie dopływu gazu. Wszystkie termopary nie zależnie od ilości przewodów działają tak samo. Mogą być jednoprzewodowe, wtedy masą jest cała kuchenka. Dwuprzewodowe wtedy jeden przewód to masa.

  Napisz z jaką termoparą masz problem i w jakiej kuchence.
 • #4
  falo22
  Level 25  
  Dzięki za wyjaśnienie tematu , co prawda nie wiem nadal jak to napięcie pojawia się na cewce zaworu , może jest zamieniane z ciepła płomienia na prąd ? Dziwne ale może tak jest , kuchenka to amica modelu nie mam bo klient zrezygnował z naprawy , termopara w niej jest dwuprzewodowa typu coax , tak jak pisałem termopara nowa i zawór nowy a pipa dalej nie trzyma płomienia .
 • #6
  falo22
  Level 25  
  Dziękuję za odpowiedź , temat zamykam.