Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmienić prędkość ładowania w ładowarce do akumulatorów BQC 4A07

agralinski 13 Mar 2017 21:52 621 3
  • #1 13 Mar 2017 21:52
    agralinski
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam ładowarkę akumulatorków AA\AAA Xtreme BQC 4A07 i ładuje ona akumulatorki AA 2100mha w ok. 1h po ładowaniu są lekko ciepłe. Jednak 8 sztuk akumulatorków Varta Ready2use R6 AA Ni-MH 2100mAh padły po ok. 20 cyklach używane były w aparacie i padzie od Xbox One. Wydaje mi się że to z powodu zbyt szybkiego ładowania. Czy jest możliwość wydłużenia czasu ładowania no. Do 5h, zmieniając zasilacz na słabszy ? Jeśli nie zasilaczem to jak to zrobić ? Etykieta ładowarki w załączniku.

0 3
  • #2 13 Mar 2017 21:59
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Zmyliłeś się hasłem ultra fast charger, szybkie ładowanie zawsze niszczy akumulator.
    Spróbuj użyć słabszego zasilacza 12VDC, np 1000mA lub nawet 800mA choć w zasadzie jest tam przetwornica i trudno powiedzieć czy na pewno ograniczymy prąd w ten sposób.
    Najlepiej byłoby zdobyć mapę tego ale Chińczyki nie drukują ;)

0
  • #3 13 Mar 2017 22:56
    agralinski
    Poziom 9  

No skusily słowa szybka, procesorowa i chłodzone akumulatorki. To była moja pierwsza ładowarka i do tej pory nie wiem jaki jest odpowiedni prąd ładowania akumulatorków ponieważ producenci nie podaja. A teraz chciał bym kupić akumulatorki eneloop i nie chciał bym ich uszkodzić złym prądem ładowania.

0
  Szukaj w 5mln produktów