Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy DIY nie działa poprawnie

szaber00 13 Mar 2017 23:01 2031 1
 • #1 13 Mar 2017 23:01
  szaber00
  Poziom 1  

  Cześć! Na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem nieznającym się na elektronice człowiekiem (chociaż kręci mnie to, ale nie wiem jak się za to zabrać, czytam, uczę się, ale nie ruszam do przodu i stąd przeżywam lekką frustrację) i pewnego dnia chciałem sobie zrobić swój efekt gitarowy.
  Zamówiłem sobie efekt do złożenia - płytka pcb, elementy elektroniczne, obudowa i zaczęła się zabawa.
  Jest to efekt Phase 90 i jaki jest problem? Po włączeniu go nie następuje pożądany efekt, sygnał gity jest niezmieniony, wcześniej miałem problemy w ogóle z sygnałem - nie było go, albo odbierało mi radio, ale jakoś się uporałem.
  Gdzie szukać problemu? Jakieś zwarcie w układzie? To jak je znaleźć? Jakiś element spalony? Jak to sprawdzić? A może złe luty? (Poprawiałem je milion razy, mogę podesłać fotki.)

  Wiem, że jest tu wielu znawców, ekszpertów i w ogóle superludziznającychlepiejelektronikaniżwłasnepartnerkiżyciowe i dlatego proszę o wyrozumiałość, nie śmianie się z tych co nie wiedzą i jeżeli jest to potrzebne - o łopatologię.

  Dziękuję za odpowiedzi.

  Pozdrawiam!

  0 1
 • #2 14 Mar 2017 00:07
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  szaber00 napisał:
  Zamówiłem sobie efekt do złożenia
  Byłoby miło gdyby Kolega przedstawił nam ten efekt - nazwa, ewentualnie dokumentacja - skoro to zestaw do samodzielnego montażu, to schemat czy instrukcja być powinna. Bez tego nikt nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie o jakim efekcie mówisz.
  Poza tym - podstawowa sprawa to sama zgodność układu złożonego ze schematem - jesteś pewien, ze nie popełniłeś żadnego błędu? Czy wszystkie elementy są poprawnie polutowane? (może jakieś zdjęcia?) - miło że uważasz nas Kolego za godnych by Ci pomóc - jednak daj nam szansę...

  0