Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywacja Windows 7 profesional x64

13 Mar 2017 23:36 1608 6
  • Poziom 6  
    Witam!

Laptop DELL Vostro 3555

Postanowiłem sformatować laptop który był zakupiony jako "używany", oczywiście dostałem go wyczyszczonego z plików poprzedniego użytkownika, ale przyszedł czas by przeprowadzić kolejny format.

Sprzedający prowadził firmę i nie mam 100% pewności czy w przypadku tego laptopa nie została zastosowana licencja "zbiorowa".

Laptop posiada naklejkę z kluczem licencyjnym na obudowie.

Do rzeczy:

Instalowałem system Windows 7 Profesional (była to kopia a właściwie paczka różnych windows-ów 7, gdyż sprzedający nie dołączył mi żadnej płyty itp.) z bot-owalnego pendrive, wcześniej czyszcząc wszystkie dyski (C także). Po zakończeniu procesu instalacji wpisałem klucz z naklejki i stało się to, co z reguły się dzieje "Wpisany klucz produktu Windows 7 jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji". Widziałem sporo takich problemów na googlach, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązań w przypadku DELLa.

Najprostszym rozwiązaniem jakie sugerują jest kontakt z MS, ale przed wykonaniem telefonu chciał bym się dowiedzieć:
    -Jak może wyglądać taka aktywacja?
    -Czy wystarczy do tego sama naklejka z pod laptopa, czy też może będzie potrzeba czegoś więcej np. płyty (której nie posiadam)?
    -Czy mogą się przyczepić o źródło z którego uzyskałem Windowsa 7?
    -Co zrobić jeśli użyłem aktywatora z nadzieją że zażegna to problem?

W załączniku wyświetlany komunikat.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A naklejka jest na pewno na Windows 7 Pro, a nie HP? Instalując wersję z naklejki, możesz aktywować system telefonicznie.
    Stosowanie aktywatora to piractwo.
    Dane podawane w trakcie rozmowy ( z automatem) są poufne i nie zostaną wykorzystane przeciw Tobie ( z tego co pamiętam jak robiłem to ostatni raz).
    Zostaniesz poproszony o kod z naklejki i w odpowiedzi dostaniesz kod do wpisania.
  • Poziom 6  
    Naklejka jest na Windows 7 Pro OA czyli OEM tylko pytanie czy w takim wypadku mogę drugi raz tego samego klucza użyć
  • Poziom 6  
    A takie pytanko, samo zainstalowanie kopii systemu nie jest karalne do 30 dni na jej wypróbowanie? Potem jak nie podam klucza "mogą" się dowalić
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Większość kodów wpisanych z naklejek dla innych producentów (jak na przykład DELL) nie aktywuje się automatycznie. Aktywacja telefoniczna w takim przypadku praktycznie zawsze przechodzi. Nie rozmawiasz z żywą osobą, tylko z automatem.
  • Poziom 6  
    Dzięki wielkie ;) 5 minut i pozamiatane.