Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 fl 1.9 tdi 101km - amortyzatory, wymiana...

14 Mar 2017 09:01 1623 6
 • Poziom 4  
  Witam, w moim pasku amortyzatory mają 50% przód a tył 60%, chciałem zapytać, czy przy wymianie amortyzatorów przód - bo chyba by było trzeba wymienić, nie wiem jaka jest granica, a jak wymieniać, to z mocowaniami, czy nie ma takiej potrzeby i co się w tych mocowaniach znajduje? Pozdrawiam.
 • Poziom 30  
  Ale o które mocowania koledze chodzi?
 • Poziom 4  
  Górne z przodu bynajmniej odczytałem się że znajduje się tam bodajże łozysko i chyba guma
 • Poziom 30  
  Tak kolego jest to łożysko i poduszka amortyzatora. Jeżeli podczas jazdy słychać stuki lub przy skręcaniu np. przy nawracaniu słychać skrzypienie z okolic tych właśnie elementów to warto to wymienić jeżeli już to będziesz miał na wierzchu.
 • Poziom 4  
  Niby nie słychać nic takiego ale i tak to będzie na wierzchu to myślę żeby i to wymienić bo różnie bywa a koszt tego nie Wielki a jakie są granice sprawności amorow do 40% bo nie orientuję się przód to na pewno wymieniam bo mają 50% a z tyłem 60% troche wstrzymam
 • Poziom 30  
  Dla mnie jedyną granicą jest zdrowy rozsądek :) Bo są tacy co amorki tyrają do 20%, co jest oczywiście lekkomyślnością i brakiem wyobraźni. Ja z reguły jeżeli przekroczę granicę tych 50% to wymieniam, chyba że wcześniej się coś niepokojącego dzieje (buja samochodem jak konikiem na biegunach) to nie czekam tylko wymieniam. Trzeba wziąć pod uwagę też to że na cały pomiar sprawności amortyzatorów mają wpływ np. ciśnienie powietrza w oponach, czy waga felgi. Najlepszym więc testem jest obserwacja tego jak się samochód zachowuje. Chociaż pomiary przednich amortyzatorów są z reguły dość miarodajne. Tył może być czasem zaniżony bo sama waga samochodu bez ładunku jest sporo niższa z tyłu niż z przodu. Podsumowując, przód bym wymieniał a z tyłem faktycznie możesz jeszcze pojeździć jakiś czas.
 • Poziom 4  
  I tak zrobię nie ma co czekać dzięki za cenne informacje powodzonka