Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Edifier R2600 - przeróbka na pasywne ?

kajen 14 Mar 2017 09:03 672 7
  • #1 14 Mar 2017 09:03
    kajen
    Poziom 2  

Witam, szybkie pytanie mam. Czy da się wyprowadzić wyjścia z takich głośników, aby ominąć wbudowany wzmacniacz ?

Edifier R2600 to monitory aktywne, ale mam to w komplecie ze wzmacniaczem Fatman iTube mk2. Bardzo podoba mi się ich brzmienie, dlatego nie chce szukać czegoś innego, bardzo do mnie przemawia mnie bass-reflex skierowany do przodu. Co musiał bym zrobić aby wyprowadzić takie wyjścia ? Służę zdjęciami wnętrza kolumny :) Pomoże ktoś ?

0 7
  • #2 14 Mar 2017 10:22
    651212
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Mar 2017 10:29
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 28  

pawel83ck napisał:
    Pewnie, że się da. Najprościej kupić w pierwszym lepszym sklepie gniazda bananowe, wywiercić otwory i przepiąć kable z wbudowanego wzmacniacza na te gniazda.

Co ze zwrotnicą?
    Jest pasywna, czy aktywna?

0
  • #4 14 Mar 2017 12:32
    kajen
    Poziom 2  

Generalnie podłączam teraz to tak:

Źródło ---> Wzmacniacz lampowy ---> Kolumny aktywne

We wzmacniaczu korzystam teraz z wbudowanego gniazda słuchawkowego i stamtąd sygnał leci dopiero do wzmacniacza wbudowanego w kolumny.
    Chciałbym pominąć tego ampa wbudowanego w kolumny w wykorzystać wyjścia głośnikowe dostępne we wzmacniaczu lampowym.

Jeżeli chodzi o zwrotnice to nie mam pojęcia jakie one są...

Mam za to zdjęcia wnętrzności, może pomogą...

0
  • #5 14 Mar 2017 15:36
    651212
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Mar 2017 17:56
    kajen
    Poziom 2  

Generalnie wygląda to tak:

Kolumna bez wzmacniacza i elementów do sterowania jest kompletnie pusta, sa tylko głośniki podłączone do gniazda XLR-5 ( z czego wykorzystane są tylko 4 przewody - jasne).

We wzmacniaczu są takie wyjścia jak na zdjęciu. Dwie wtyczki idą wspomnianym przewodem XLR do głośników w drugiej kolumnie, dwie kolejne do głośników w kolumnie ze wzmacniaczem. Mamy tam jeszcze do tej całej płytki podpięte taśma sterowanie od basów, sopranów, głośności (na tym samym wyłączniku jest również możliwość przełączania między źródłami sygnału - Aux i PC). Gdzieś tam jest jeszcze sygnał z pilota na podczerwień, ale to wszystko idzie taśmą do płytki ze wzmacniaczem...

Wnioskuje, że zwrotnice, o ile są muszą być na płytce z całym ampem. Za chwilę rozbiorę to jeszcze raz i porobię dokładniejsze zdjęcia...

0
  • #7 14 Mar 2017 18:16
    651212
    Użytkownik usunął konto