Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei p9 - Czy da się namierzyć wyłączony telefon

Grackins 14 Mar 2017 11:05 2574 6
  • #1 14 Mar 2017 11:05
    Grackins
    Poziom 3  

Witam ostatnio z nocy 11-12 Marca skradziono mi Telefon marki Huawei P9 Eva-L09. Czy jest możliwość zlokalizowania go gdy jest on wyłączony dodam że bateria jest wbudowana i nie da się jej wyjąć najgorsze jest to że potencjalny złodziej mógł ten telefon po prostu wyrzucić bo był zablokowany kodem pin, kodem na telefon i do tego odcisk palca. Panowie macie jakieś rady może jest jakis sposób zeby na własną ręke próbwac go namierzać bo policja pewnie po miesiącu przyśle mi list o umorzeniu sprawy i tyle a szkoda mi danych i telefonu który miałem tylko pół roku .. Pozdrawiam

• #2 14 Mar 2017 11:29
    tino2003
    Admin grupy GSM

Wyłączonego nie namierzysz, tak samo jak nic nie zrobisz gdy ktoś umiejętnie przywróci go do ustawień fabrycznych.
    Policja też nie znajdzie, może przez przypadek im się uda, ale szanse marne.

• #3 14 Mar 2017 11:35
    Grackins
    Poziom 3  

Ale jeśli nawet go przywróci do ustawień i zrobi hard reset z palca to imei chyba zostaje i jeśli go włączy ze swoją karta to szanse jakieś są ?

• #4 14 Mar 2017 11:35
    Staszek z Chełma
    Poziom 17  

Telefon meldując się do stacji bazowej podaje m.in. nr karty SIM i nr IMEI.
    Zapewne przywrócił go do ustawień fabrycznych włożył swoją kartę i się na razie cieszy.
    Trzeba aby poszukać go po nr IMEI, gdyby to dotyczyło fałszywego alarmu to już by dawno znaleźli wszystkich którzy cokolwiek mieli wspólnego z tym aparatem (również osoby do których dzwoniono albo oddzwaniały oraz ich kolejne rozmowy) bez względu na rodzaj i ilość kart SIM.
    Ewentualnie pozostaje odwiedzić wszystkie Lombardy.

• #5 14 Mar 2017 11:42
    tino2003
    Admin grupy GSM

Kolega wyżej dobrze już wszystko wytłumaczył, ja tylko dodam, że po imei można bez problemu namierzyć nawet gdy ktoś go zmieni bo sam imei nie identyfikuje urządzenia.
    Jednak musi być poważne przestępstwo aby szukali w ten sposób.

• #6 14 Mar 2017 11:44
    Grackins
    Poziom 3  

Czyli nic innego nie zostaje jak czekać i liczyć na szczęście co do lombardów to nie wiem czy ktos przyjmie telefon bez papierów kradziony ale sugestia dobra

• #7 14 Mar 2017 11:50
    tino2003
    Admin grupy GSM

Grackins napisał:
    czy ktos przyjmie telefon bez papierów kradziony

Wygrawerowane ma na obudowie, że kradziony?

Komisant ma stosowną umowę i żadne dokumenty przy kupowaniu telefonu nie są wymagane.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo