Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa gramofonu bernard 438.

Indykzapolski 14 Mar 2017 16:16 1206 3
  • #1 14 Mar 2017 16:16
    Indykzapolski
    Poziom 3  

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem gramofonu Unitra bernard 438 i mam z nim problem. Mianowicie: nie posiada on igly i chciałbym sie dowiedzieć jaką igłę mam do niego kupić, gdy podłączamy go do produ nie włącza sie napęd i płyta sie nie kręci , co może być tego powodem? I jeszce jedno , kabel do podłączenia do wzmacniacza jest urwany a chciałbym podłączyć do niego zwykle końcówki RCA ale niewiem do jakiego przewodu.

PS: w załączniku przesyłam zdjęcie urwanego przewodu.
    Dziękuję i prosze o szybką odpowiedź

0 3
  • #4 15 Mar 2017 12:47
    ropi
    Poziom 20  

Indykzapolski napisał:
    Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem gramofonu Unitra bernard 438 i mam z nim problem. Mianowicie: nie posiada on igly i chciałbym sie dowiedzieć jaką igłę mam do niego kupić

Nie kupujesz igły do gramofonu. Igłę możesz dokupić do konkretnej wkładki gramofonowej, a wkładki mogą być zastosowane różne. Pewnie nie masz wkładki, więc kupisz wkładkę z igłą. Wybór wkładki gramofonowej, to temat rzeka. Poszukaj w internecie a znajdziesz mnóstwo propozycji. Oryginalnie w gramofonach Bernard były stosowane wkładki rodzimej produkcji MF100 - 104, ale można użyć czegoś lepszego.
    r.

PS. Nie miałem tego gramofonu, ale może Audio-Technica AT95E przed zakupem upewnij się jednak, co piszą użytkownicy na forach specjalistycznych?

0