Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell Latitude E6500 - Matryca - świeci co druga dioda

aconatic 17 Mar 2017 14:15 2613 40
    lisek
    Service technician RTV
    Co pisze na układzie U1 ?
    Masz krawędziowe (Edge) podświetlenie LED?
    aconatic
    Level 12  
    Nie wiem co to układ PU1. Czy mam podświetlanie krawędziowe ? Nie wiem co masz na myśli ale podświetlanie mam od spodu matrycy listwa led .
    lisek
    Service technician RTV
    Daj foto tej listwy LED.
    Pomyśl jak muszą być połączone pod wyj. drivera LED > owe LED na listwie, (ile listw_stringów tam masz ) aby był efekt "podświetlania co 2-ej led"

Driver LED to będzie ukłąd U1
    aconatic
    Level 12  
    Nie chce mi się 10 raz rozkładać tego żeby zrobić foto listwy. Listwa jak listwa, aluminiowa blaszka w kształcie U, z paskiem diód smd zakończona taśmą z trzema ścieżkami .
    lisek
    Service technician RTV
    Kol. dopóki nie podasz nazwy tego U1 , to dalsze gdybanie i "bicie piany" nie ma
    dalszego sensu.
    - układ w ob. QFN24 4x 6_pin

Ponadto napisałeś
    Quote:
    z paskiem diód smd zakończona taśmą z trzema ścieżkami .

Masz driver LED ( na dwa channel (linijki) LED + masa)
    - jeden nie działa i masz taki , a nie inny objaw

Ile LED diód na pasku?

Dioda LED 1W ma Uf=3V (rozrzut prod. 3.1-3.6V), dlatego w matrycach laptopów do 17/19" stosuje się takie ,a nie inne rozwiązania.
    Driver musiałby np. dawać napięcia rzędu 100V, i przy Iled=150-300mA oprócz ciepła /*rozwiązanie szeregowe paska LED

Tutaj mamy zapewne dwie liniki LED (diody przemiennie) na tzw.pasku_płytka AL każda z linijek podłączona pod jedno z wyj. U1.
    np.

Widzisz kol. , jak się bierze za serwis to trzeba pewne "rzeczy" zapisywać na papierze > aby 10x nie skręcac i rozkręcać laptopa, a i coś urwać można ,złamać, lub nie daj Boże zapomnieć wyjąć Aku i ... i serwisować (to i KBC można uszkodzić i czasem coś innego)
    aconatic
    Level 12  
    Masz racje na temat serwisu nie mam pojęcia, robie to sam dla siebie, bo mam swiadomość brakow.
    Napisz mi tylko co to jest to U1 i podam nazwe jutro z rana. czy to jest zwany przezemnie inwerter ? bo w nazewnictwie też mam braki
    lisek
    Service technician RTV
    Chodzi o układ z foto. inv. U1(kwadrat z , 4x 6pin) z Twojej odp. w tym temacie
    #28 z 17 Mar 2017 13:25 (str.1)
    aconatic
    Level 12  
    Się nagłowiłem jak to rozczytać , mam dobry aparat i w trybie makro bez problemu to zrobiłem . a wiec:

orginał :
    U1 - 9955B HPP. 1F 1013A1

a na zamienniku który później włożyłem i był efekt 10 świeci 2 nie świeca u1:
    9955B 9RK 1F 0907A1

obecnie oba nie działają , czekam na kolejny. Jak dobieram inwerter to po oznaczeniu inwertera czy " całym" oznaczeniu U1 ?
    aconatic
    Level 12  
    Dałem kolejny inwerter, elekt ten sam, czyli 10 świeci, 2 nie świeca, 10 świeci i tak na całej długości matrycy. Czy dobrym pomysłem było by doprowadzenie cienkimi przewodami zasilania od tych diód które świeca do tych które nie świeca ? Nie dojdzie do jakiegoś przeciążenia ?
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    10 świeci, 2 nie świeca, 10 świeci i tak na całej długości matrycy.

Masz 4-y paski_linijki :
    - w każdym :10 led swieci i 2-wa Led nie świeci
    - ...
    * OZ9955A Eight String LED Controller 24 QFN,
    * OZ9955B Eight String SMBus™ LED Controller 24 QFN
    * Richtek daje opis na obud. (CY lub DW = OZ9955B), CZ=DG

Patrz na schemat ukł. pracy MP3388 (MP3388DR ) Link_ datasheet /*dostępne lub szukaj na podforum : Monitory
    Link_ opracowanie od monolithicpower

min. za Link

Skoro po podmianie inv. na nowy ze sklepu > masz dalej to samo > wina jest nie w nim i sterowaniu (pisałeś o 3-ch przewodach do sterowania pasków)
    lecz
    chyba w połaczeniu pomiędzy paskami?
    Jak to jest łączone_ dziwne ?

daj pełne foto. tych pasków na matrycy ?

p.s
    Quote:
    2-3 tyg temu padła bateria tj. wcześniej już traciła pojemność a 2-3 dni temu laptop spadł z łóżka i 2-3 dni później bateria przestała się ładować, dałem do regeneracji bateria śmiga jak nowa, ale w dniu w którym wysyłałem pierwszy raz na parę minut pojawił się problem podświetlania. Mineły te 2-3 tyg. i problem podświetlania zagościł na stale.
    Rozebrałem matryce pierwsze co rzuciło się w oczy to pogięta taśma podświetlania i nie była zabezpieczona orginalnie taśmą tylko luzem, czyli ktoś tam grzebał zanim go kupiłem , czyli przed dwoma laty. Chcąc rozebrać wszystko taśma ta strzeliła

Quote:
    pierwszy inwerter zakładam ze mógł się uwalić kiedy upadł laptop, albo poprostu skończył żywot.
    Drugi zaś jest popsuty, nieopacznie przed montażem oparłem się o niego i wczoraj zauważyłem ze dwa kondensatory smd są zerwane , moja wina

Które , daj foto ich umiejscowienia!?