Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer admiral - podłaczenie silnika

14 Mar 2017 17:36 942 8
  • Poziom 4  
    Witam
    Potrzebuję pomocy z połączeniem kabelków w silniku odkurzacza zelmer admiral. Wymieniałem przewód i stwierdziłem ze wyjmę silnik i wyczyszczę wszystko bo był cały z prochu w środku po budowie , i teraz nie pamiętam jak były podłączone te przewody ze sobą. Patrzyłem na schemat, ale nie wychodzi mi to i znalazłem podłączenie Meteora, ale to tez mi nie gra i wywala mi bezpieczniki bo cały czas źle łączę pomocy :D Wstawię zdjęcia i jakby ktoś był łaskawy się zlitować nade mną. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Zelmer admiral - podłaczenie silnika Zelmer admiral - podłaczenie silnika
  • Poziom 4  
    Kolego czytałem, ale nie dużo mi to pomogło... Trochę zielony jestem w tym z kondensatora wychodzą cztery przewody po dwa z dwóch stron z silnika wychodzą 3 z tego jeden na stale, a dwa te po lewej stronie na gorze z tego regulatora obrotów wychodzą dwa wtyczki. Potem te 4 z dołu dwa są podłączone bo to były od suwaka, ale nie wiem jak tamte dwa co są wolne.
  • Specjalista AGD

Do 1 podłączasz jedną żyłę zasilania. 2 podajesz na jeden z przewodów kondensatora. Do drugiego wolnego przewodu kondensatora puszczasz drugą żyłę zasilania przez przełącznik. Z "lampką" sobie pokombinuj, przewody są tak zakończone że trudno o błąd jeśli wykonasz powyższe.
  • Poziom 4  
    A resztę tych przewodów narysowałbyś jak mam podpiąć, bo nie chce coś źle znowu połączyć, żeby nic nie spalić.
  • Specjalista AGD
    Przeczytaj uważnie co Ci napisałem i podłącz, wystarczy to do uruchomienia silnika z regulacją.
    Potencjometr widzę, że masz dobrze wpięty. "Lampka" jest równolegle do zasilania, w tej kombinacji nie starczy Ci wsuwek do złego podłączenia :)
  • Poziom 4  
    Kolego próbowałem przed chwila i mi dalej wywaliło bezpieczniki.
    Dodano po 2 [minuty]:
    Bo ten jeden nie opisany przewód z niebieska wsuwka został do podłączenia zwijacza.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zmodyfikowałem amatorsko schemat dokładnie do Twojego modelu. Musisz sobie poradzić bazując na nim.

Dodano po 41 [sekundy]:

Niebieska wsuwka ma iść do włącznika.
  • Poziom 4  
    Dzięki wszystko gra