Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

g50-30 - Problem z instalacją Win7 na laptopie lenovo

14 Mar 2017 19:44 1095 4
  • Poziom 3  
    Witam, chcę zainstalować na moim laptopie Win 7 lecz mam z tym problemy. Więc tak. Mój laptop to Lenovo G50-30, standardowo miał zainstalowanego Win 8 lecz parę lat temu kupiłem oryginalnego Win 7 (około 500 zł) i chce go zainstalować. Na Win 8 nie dało rady (był jakiś błąd z formatowaniem dysków), teraz zainstalowałem Win 10, lecz na nim też mam problem aby zainstalować Win 7.
    W boot menu mam:
    Boot Mode: Legacy Support
    Boot priority: UEFI first
    W Exit:
    OS optimized defaults <Win7 os>

lecz gdy system załaduje pliki, wyskakuję okno "starting windows" i wtedy wyskakuje bluescreen: the bios in this system is not fully Acpi comliant....... Stop:0x00000000A5

Gdy ustawiam Boot mode na Uefi, wtedy komputer się zawiesza na oknie "starting windows".

Mógłby ktoś doradzić co w tej sytuacji zrobić? Od razu mówię płyta jest w bardzo dobrym stanie.
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Masz wgrany najnowszy bios?
  • Poziom 3  
    Tak, tzn ze strony lenovo pobierałem aktualizację do Biosu (v.2.7).

EDIT
    Z kilku poradników udało mi sie ustalić parę faktów, teraz jest tylko problem z tym, że przed instalacją systemy, gdy widnieje ekran "starting windows" na czarnym tle, na chwilę pokazują sie paski na górze i laptop się zawiesza... Ktoś ma pomysł co jest tego powodem?

Scaliłem. RADU23
  • Poziom 4  
    1. sprawdź dysk pod kątem bad sektorów np. programem MHDD
    2. zmień opcje Boot priority: z UEFI first na LEGACY first.
  • Poziom 3  
    Dzięki za podpowiedź. Niestety mimo to nie udało mi się zainstalować Win 7, odpuściłem go sobie. Udało się natomiast zainstalować Win 10 bez przeszkód i przy nim muszę zostać. Jeszcze raz dzięki i zamykam temat.