Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HONDA CRV III - KONTROLKA FILTRA DPF

650ccm 14 Mar 2017 19:57 2997 5
  • #1 14 Mar 2017 19:57
    650ccm
    Poziom 13  

Witajcie Panowie. Z racji tego w moim autku jest filtr dpf chciałem zapytać czy ktoś z użytkowników forum wie czy w Hondzie jest jakaś ukryta sygnalizacja wypalania filtra?? Na desce jest kontrolka o DPF'ie jednak ona świeci się wtedy gdy filtr jest już zanieczyszczony. Będąc w warsztacie podczas wypalania filtra w trybie serwisowym słyszałem że niektóre auta mają ukrytą sygnalizację wypalania np poprzez włączające się podgrzewanie lusterek (niezależnie od warunków atmosferycznych). Niektórzy magicy podobno robią sygnalizację na diodzie i wiadomo kiedy następuje procedura wypalania, bo bez tego to istna loteria. Czy ktoś jest w stanie coś poradzić?

0 5
  • #2 14 Mar 2017 22:44
    damdam

Poziom 33  

możesz zaobserwować - chrakterystyczny dźwięk pracy silnika, chwilowe spalanie większe o kilkadziesiąt procent, ale prawdę mówiąc, jeśli używasz auta w cyklu mieszanym - to po co Ci konkretnie wiedzieć kiedy regeneruje ?

2
  • #3 15 Mar 2017 07:16
    650ccm
    Poziom 13  

auto mam od niedawna i trochę ciężko jeszcze mi poznać charakterystyczny dźwięk silnika. Problem w tym że auto jest używane głownie w cyklu miejskim, a kontrolkę chciałbym mieć po to żeby przy rozpoczęciu procedury wypalania móc ją prawidłowo dokończyć.

2
  • #4 07 Gru 2017 07:35
    Mirek1303
    Poziom 2  

Witaj
    Jestem posiadaczem crv 2,2 2014r rozgryzłeś może temat kontrolki dpf w poprzednich sam zakładałem na ogrzewznie tylnej szyby lub lusterka i sprawdzało się w crv założyłem na podgrzewanie lusterek lecz nie załącza diody samoczynnie mąż może jakieś info co jest załączają podczas wypalania dpf będę wdzięczny

0
  • #5 07 Gru 2017 08:09
    650ccm
    Poziom 13  

nie rozgryzłem tematu. Byłem w zakładzie "oczyszczającym" auto z tego dobrodziejstwa i problem zażegnany na dobre.

0
  • #6 07 Gru 2017 08:15
    Mirek1303
    Poziom 2  

Witaj miałeś jakie przypadłości z tym modelem jakiejestsrednie spalanie ??

0