Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra I, Silnik 1.6x16el bierze olej

piomat6 14 Mar 2017 21:51 1263 6
  • #1 14 Mar 2017 21:51
    piomat6
    Poziom 12  

Moja Astra z 96 roku ładnie paliła, brała olej zgodnie z opiniami {x16el} około 0,6 l/100k...Dolewałem półsyntetyk Mobila. Najwazniejsze, że nie dymiła... Od jakiegoś czasu widać z tyłu "dymek" nie niebieski, ale taki biały, troche chyba gęstszy. Oleju ubywa tak jak wcześniej, choć wtedy nie dymił. Płynu chł. nie ubywa... To dlaczego teraz pojawia sie ten dymek? Czy coś sie rozszczelniło? Mam takie pytanie:- czy zamiast półsyntetyka wymienię na gęstszy olej, np. mineralny. to szczelność się może poprawić ? Jak uważacie?

0 6
  • #2 14 Mar 2017 22:03
    robokop
    Moderator Samochody

Skoro silnik zaczął brać olej, to już żadne wymiany nic mu nie pomogą.

0
  • #3 14 Mar 2017 22:41
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

piomat6 napisał:
    To dlaczego teraz pojawia sie ten dymek? Czy coś sie rozszczelniło? Mam takie pytanie:- czy zamiast półsyntetyka wymienię na gęstszy olej, np. mineralny. to szczelność się może poprawić ? Jak uważacie?

Auto ma 21 lat i dlatego silnik się zużył. Pytanie , czy bierze pierścieniami, czy uszczelniaczami zaworów. Jeśli dymi to bez naprawy sie nie obejdzie.

0
  • #4 14 Mar 2017 23:10
    piomat6
    Poziom 12  

robokop napisał:
    Skoro silnik zaczął brać olej, to już żadne wymiany nic mu nie pomogą.

No wcześniej też brał olej w tej samej ilości, ale nic nie dymił... Myślałem, że gdy się wleje gęstszy, to bardziej się uszczelni...

0
  • #5 15 Mar 2017 10:09
    kortyleski
    Poziom 41  

Smalcu nakładź albo towotu. Jeszcze bardziej się uszczelni. A tak serio to olej powinieneś lać taki jak zaleca producent auta. A jeśli coś jest nie tak to należy naprawić silnik

0
  • #6 15 Mar 2017 11:11
    g107r
    Poziom 33  

piomat6 napisał:
    brała olej zgodnie z opiniami {x16el} około 0,6 l/100k..
    0,6 L na ile ? 100km ?
    Tu już nie brał w normie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3265465.html,, to teraz jest to patologia, nie norma. Nie pomyliłeś się o jedno 0 ?
    Jak masz hydrauliczne popychacze, kasowanie luzów zaworowych, to ostrożnie z gęściejszymi olejami, bo jeszcze i je popsujesz, choć to co lejemy, to już w sumie nasza sprawa :)
    Lej tańszy i gęstszy, to chwila moment a naprawdę nie będą wpuszczać do miasteczek naszych kopciuchów...
    Mnie pomogły same pierścienie, skończyło się sprawdzanie i dolewanie oleju co tydzień. Teraz sprawdzam jak mi się przypomni, i po szybszej jeździe :)
    Nie czuć paliwem ? Dymić może i od źle spalanej mieszanki.
    Nie masz zapchanych odm ?

0
  • #7 15 Mar 2017 13:09
    piomat6
    Poziom 12  

g107r napisał:
    0,6 L na ile ? 100km ?

Oczywiście, że brakło jednego zera :)
    g107r napisał:
    Nie czuć paliwem ? Dymić może i od źle spalanej mieszanki.

No czuć zapach spalin, ale nie wiem czy z oleju czy z paliwa...
    g107r napisał:
    Nie masz zapchanych odm ?

Tego też nie wiem. Gdybym chciał sprawdzić, to gdzie ta odma jest? Jak ją przedmuchać, wyczyscić?

0