Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiesta mk6 1.25 - uciekajacy gaz z parownika IG1 po regeneracji

akarol97 14 Mar 2017 22:18 861 2
  • #1 14 Mar 2017 22:18
    akarol97
    Poziom 2  

Witam!
    Jest to mój pierwszy post na forum proszę o wyrozumiałość.
    Jestem po regeneracji parownika firmy Landi Renzo IG1. W trakcie pracy auta na gazie przez dziurkę zaznaczona na zdjęciu ulatuje gaz. Po wyłączeniu silnika raz przestaje uciekać, a raz stojąc dwa metry od auta słychać jak jak syczy. Czy ktoś z forumowiczów wie dlaczego tak może się dziać? Czy może być to spowodowane tym iż mogłem się pomylić? i zamienić membrany miejscami?
    Podczas regeneracji parownika pod jedną z membran znalazłem taki bolec jak na zdjęciu. Nie wiem od czego on jest, a może się okazać, iż to on jest kluczem do rozwiązania zagadki.
    Z góry dzięki za wszelka pomoc.

Wybaczcie za zdjęcie z znakiem wodnym lepszego w googlach nie znalazłem.

Fiesta mk6 1.25 - uciekajacy gaz z parownika IG1 po regeneracji Fiesta mk6 1.25 - uciekajacy gaz z parownika IG1 po regeneracji

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2017 22:31
    ociz
    Moderator Samochody

Oringa nie dałeś pod podkładkę na środku membrany albo sama membrana dziurawa. "Bolec" to pewnie tylko kołek ustalający pomiędzy korpusami, bo innego miejsca mu tam nie kojarzę.

0
  • #3 18 Mar 2017 14:42
    akarol97
    Poziom 2  

Problem rozwiązany: kupiłem oryginalny zestaw naprawczy. Uszczelki w tym nieoryginalnym były wątpliwej jakości więc albo one albo tak jak pisałeś membrany były nieszczelne.
    Kołek ustalał jaka pokrywka z której strony parownika. Wrzucam zdjęcia gdzie powinien być ten kołek dla "potomnych"
    Dzięki za pomoc wątek do zamknięcia :) Fiesta mk6 1.25 - uciekajacy gaz z parownika IG1 po regeneracji Fiesta mk6 1.25 - uciekajacy gaz z parownika IG1 po regeneracji Fiesta mk6 1.25 - uciekajacy gaz z parownika IG1 po regeneracji

0
  Szukaj w 5mln produktów