Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 18.360 EURO 5 EEV - MAN TGX 2010r jest duże spalanie bez względu na obc

15 Mar 2017 01:23 2373 8
  • Poziom 2  
    Witam prosze pilnie o pomoc
    Mam MANA TGX 18.360 EEV 2010 auto na co prawda najechane 750 tysięcy km do tej pory chodziło bez problemu
    Jednak od jakiegoś miesiąca średnie spalanie to 35l na 100 km bez względu czy auto leci z towarem który ma 6t 10t czy 20
    Nawet wracając na pusto pali od 33 do 42 litrów

Wymieniłem turbo cale nowe kompletne
    Cały serwis zrobiony
    Sprawdzone wtryskiwacze

Mimo to przez tydzień jak auto pojechało to mam
    BLAD 03009 ZAPALIŁ SIE PONAD 240 RAZY JEDNAK NIE WYRZUCIŁ ZADEJ IKONY BŁĘDU
    WEDLE TLUMACZENIA MAN SERWIS

jest to Nadmierna prędkość obrotów po 2 wizytach ASO rozłożyli ręce i nie wiedzą co to jest

CZY KTOS MIAŁ TAKI PROBLEM I WIE JAK GO ROZWIĄZAĆ ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 31  
    Cześć sprawdz przekaźnik R 134 - najlepiej podmień z innego auta jeżeli możesz, sprawdz czy jest na swojej pozycji - sprawdz na obudowie bezpieczników i czy jest dobrze osadzony.
    nie zapalił się 240 razy tylko ma przyporządkowanie tego błędu,
    Wymieniłem turbo cale nowe kompletne - dlaczego?
    Cały serwis zrobiony - jakie były błędy, przed?
    Sprawdzone wtryskiwacze - jak, całą hydraulikę sprawdzali razem, czy każdy osobno? wyciągałeś je? były błędy? ile ml było w menzurce?
    jest tylko jeden błąd po ostatnim serwisie? ten 300....
    i czy adblue działa prawidłowo?
  • Poziom 25  
    EDC 3009 , przypuszczam ze skrzynia biegow jest manualna . Czesto kierowcy redukuja biegi wychodza na chwile poza tolerancje bezpiecznej predkosci obrotowej . Styl jazdy ma znaczenie ;) .
    Nie wiazalbym tego bledu z podwyzszonym spalaniem .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    To czym może być to spowodowane
    W ostatnim czasie pokazał błąd komputera głównego
    Wszystko już wymieniłem i nadal NIC
    Na samochodzie zmieniłem 4 kierowców
    Moment bylo Oki
    Po wymianie kulera i znowu 32l a auto ma na sobie zaledwie 3t a moze brać po 22t
  • Poziom 11  
    Siema

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić czujnik doładowania turbiny(miałem przypadek ze czujnik był uszkodzony a mimo to nie wyrzucał błędów). Sprawdź pompę paliwowa, sprawdź układ AdBlue(sprawność i dawkowanie) oraz sprawdź katalizator, jeśli będzie przypchany spalanie będzie na poziomie 38litrow i auto będzie słabe.

No i najważniejsze, nie napisales nic o mocy, w normie czy auto jest słabsze?
  • Poziom 31  
    To czym może być to spowodowane - złą diagnostyką
    W ostatnim czasie pokazał błąd komputera głównego - wcześniej nie napisałeś błędów i teraz nawet jak się wyświetlił i jest w pamięci
    Wszystko już wymieniłem i nadal NIC - musisz znalezdz przyczynę a nie wymieniać po kolei - to nie ma sensu, chyba że masz opór kasy.
    Napisz co to u Ciebie /u was pełen serwis - łącznie z ustawieniem luzu zaworowego, wymiany oleju w moście i skrzyni?
    Czy twój diagnosta sprawdził czy jakieś łożysko lub hamulce nie mają oporu?
    Czy jako właściciel/kontroler? Patrzysz tylko na wskazania komputera czy mierzysz paliwo w zbiorniku - bo to duża różnica.
    Jakie jest zużycie oleju w silniku?
    Możesz podać sprężanie na każdym cylindrze? Czy w aucie nawet na postoju widać lekki siwy dymek?
  • Poziom 25  
    Edc niezbyt radzi sobie z wyczuciem przypchanego katalizatora. Podejrzyj parametr cisnienia na wydechu podczas jazdy.
    750 tys nalatane i tak malo bledow… pogratulowac dobrze utrzymanego pojazdu :)
  • Poziom 8  
    Tez najprędzej obstawiłbym przypchany katalizator albo zablokowany hamulec silnikowy. Auto nie kopci ?
  • Poziom 39  
    TS MAN TGX 18.360 napisał:
    Na samochodzie zmieniłem 4 kierowców
    Moment bylo Oki

Potem się dogadali i znowu d....a.
    Kierowcy to taki gatunek człowieka, że bodaj jeden drugiemu żonę obraca i są sobie wrogami, to z paliwem się zawsze dogadają.

Poza tym problemy z wydechem i....... przejedź się sam. Zalej pod korek bez piany i po trasie znów to samo, policz spalanie.