Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ohmy a koncowka mocy - Podpiecie glosnikow do radia

15 Mar 2017 10:49 426 4
  • Poziom 3  
    Siemanko

Pisze gdyż mam rozterke czy jak podepne 2x glosniki jbl gto 6527s
    audiosklep.pl/jbl-gto-6527s-p-884.html

Do tego radia jvc kd-r971bt
    au jvc.com/car/audio_receivers/kd_r971bt/

i beda 2 fabryczne + 2 gwizdki ( choc moge tez kiedys zmieniac jak bede mial fundusze) to czy nie upali koncowki mocy , pytanie wzielo sie stad gdyz glosniki maja tylko 2ohmy impedancji , czekam na wypowiedz kogos kto sie orientuje ,gdyz ja jestem troche laikiem
    samochod to opel astra f , gdzie glosniki fabryczne maja 50rws 100w.

Z góry dzieki , miłego dnia wszystkim
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Impedancja głośnika musi być nie mniejsza niż minimalna impedancja obciążenia wzmacniacza. Czyli jak radio ma minimalną impedancję obciążenia np. 4 omy to możesz dać głośniki 4,6 albo 8 omów - ale nigdy 2 omy. Obciążenie mniejszą impedancją niż dopuszczalna może spowodować spalenie końcówki mocy.
  • Poziom 3  
    Tyle , ze tam w specyfikacji radia na ich stronie ohmy sa podane przy subuferze tylko , a nie przy glosnikach ;/

A gdyby doszlo do takiej upalenia to jaki jest koszt naprawy takiej koncowki?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    W instrukcji radia jest napisane, że impedancja głośników powinna być w przedziale 4-8 omów. Więc głośników o impedancji 2 omów nie powinno się podłączać.
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Tyle ze te 2 ohmy w tych Jbl'ach to lekka sciema i mozesz smialo podlaczyc je pod samo radio.