Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linde H20T 90r - wysokie obroty na postoju

patryk5789 15 Mar 2017 11:03 456 2
  • #1 15 Mar 2017 11:03
    patryk5789
    Poziom 2  

Cześć, jako że jestem nowo zarejestrowany (mimo, że czasem przeglądam to i owo), to witam wszystkich :)

Mam problem z wózkiem widłowy Linde H20T seria 351 90r - na silniku deutza 3cyl. chłodzony powietrzem.
    Problemem są wysokie obroty po odpaleniu wózka (utrzymują się cały czas, mimo że pedał gazu nie jest wciśnięty), jazda działa ale z obrotami na full nie da się pracować. Pod siedzeniem jest coś (nie wiem jak to się nazywa, regulator obrotów albo coś w tym stylu) do którego jest podłączona linka. Jak ją wcisnę to obroty spadają.
    Dodam że problem powstał gdy odpalany z kabli był inny pojazd i pedał gazu na jakieś 2-3min był wciśnięty na maks.
    Czy ktoś miał podobny problem? Od czego zacząć? Za bardzo na ciężkich sprzętach się nie znam, mimo że w mechanice zielony nie jestem, i wolałbym spróbować samemu podziałać, bo serwis za przyjazd krzyczy i to nie mało...
    Odłączenie akumulatora oraz sterownika obok niego nic nie dało, twardy reset nie pomógł niestety.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
    Patryk

0 2
  • #2 21 Mar 2017 11:52
    Padrettini
    Poziom 18  

Rozbierz mieszalnik gazu. Prawdopodobnie w środku w podstawie pękł sworzeń.
    Uważaj tylko na sprężynki żeby nie "pouciekały". Powoli i delikatnie :)

0
  • #3 23 Mar 2017 12:02
    patryk5789
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Problem już rozwiązany. Przez to że był gaz wciśnięty na full + wibracje i spadła jakaś linka. Pierwsza awaria, ale na szczęście obyło się bez interwencji serwisu :)

0
  Szukaj w 5mln produktów