Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linde H20T 90r - wysokie obroty na postoju

patryk5789 15 Mar 2017 11:03 900 2
    patryk5789
    Level 2  
    Cześć, jako że jestem nowo zarejestrowany (mimo, że czasem przeglądam to i owo), to witam wszystkich :)

Mam problem z wózkiem widłowy Linde H20T seria 351 90r - na silniku deutza 3cyl. chłodzony powietrzem.
    Problemem są wysokie obroty po odpaleniu wózka (utrzymują się cały czas, mimo że pedał gazu nie jest wciśnięty), jazda działa ale z obrotami na full nie da się pracować. Pod siedzeniem jest coś (nie wiem jak to się nazywa, regulator obrotów albo coś w tym stylu) do którego jest podłączona linka. Jak ją wcisnę to obroty spadają.
    Dodam że problem powstał gdy odpalany z kabli był inny pojazd i pedał gazu na jakieś 2-3min był wciśnięty na maks.
    Czy ktoś miał podobny problem? Od czego zacząć? Za bardzo na ciężkich sprzętach się nie znam, mimo że w mechanice zielony nie jestem, i wolałbym spróbować samemu podziałać, bo serwis za przyjazd krzyczy i to nie mało...
    Odłączenie akumulatora oraz sterownika obok niego nic nie dało, twardy reset nie pomógł niestety.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
    Patryk
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Padrettini
    Level 20  
    Rozbierz mieszalnik gazu. Prawdopodobnie w środku w podstawie pękł sworzeń.
    Uważaj tylko na sprężynki żeby nie "pouciekały". Powoli i delikatnie :)
    patryk5789
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź. Problem już rozwiązany. Przez to że był gaz wciśnięty na full + wibracje i spadła jakaś linka. Pierwsza awaria, ale na szczęście obyło się bez interwencji serwisu :)