Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra - kontrolki gasną po uruchomieniu silnika

15 Mar 2017 11:25 1257 8
  • Poziom 3  
    Witam. Jako, że w kwestii samochodów ciężko znaleźć mniej obeznaną osobę ode mnie dlatego zwracam się o pomoc do bardziej doświadczonych. Czy to normalne, że kontrolki, które widać na zdjęciu gasną po zapaleniu silnika (zapaleniu nie dosłownie ;))? Po przekręceniu kluczyka (ustawieniu na zapłon czy jak to się nazywa) wyskakują co jest niepokojące a po uruchomieniu silnika gasną. A tak na marginesie czy kontrolka oleju może się świecić, bo auto krzywo stoi i poziom oleju jest błędnie odczytywany? Czy kontrolka akumulatora się świeci, bo alternator nie pracuje przy wyłączonym silniku?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    to normalne że kontrolki gasną, jeśli nie zgasną to wtedy możesz się martwić.
    Nie chce być złośliwy ale kiedy zrobiłeś prawo jazdy ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wszystko jest ok. Jakby świeciły podczs pracy silnika to sie martw.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Reasumując kontrolki czerwone po uruchomieniu silnika powinny zgasnąć, pomarańczowe w zależności od występującej awarii silnika się zaświecą, a zielone to światła, kierunkowskazy, które działają poprawnie.
  • Poziom 3  
    Bedi napisał:

Nie chce być złośliwy ale kiedy zrobiłeś prawo jazdy ?

Niedawno. Za pierwszym razem zdane. Kwestie techniczne pojazdów to nie moja dziedzina, choć to są zapewne podstawy i takie rzeczy każdy powinien wiedzieć. Na logikę to Check engine bez powodu się nie powinno wyświetlać ale skoro wszystko w porządku to ok. Sorry za pewnie głupie pytanie ale najszybciej jest zapytać kogoś obeznanego. Dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kto pyta nie błądzi.
  • Poziom 20  
    Ale Check się świeci po zapaleniu silnika, zrób zięcie po zapaleniu silnika i się oceni co się dzieje, czy potrzebny komputer do sczytania błędów lub usterek. Zapal też światła.
  • Poziom 3  
    Hajna napisał:
    Ale Check się świeci po zapaleniu silnika,

Pisałem. Po zapaleniu silnika gaśnie. Temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi.