Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega328 + moduł MP3 TF16 ( na YX5300 )

Elektronik_Kraków 15 Mar 2017 11:25 810 3
  • #1 15 Mar 2017 11:25
    Elektronik_Kraków
    Poziom 13  

Witam
    Próbuję uruchomić ten moduł. Na razie zauważyłem, że wymaga mocniejszego zasilania ( na zasilaniu z programatora nie działa ) , uruchamiany "ręcznie" przez zwarcie do GND gra - oczywiście po podłączeniu mocniejszego zasilania. Podpiąłem TX modułu do Rx FT232 ( ustawiony na 3,3V ) - moduł wysyła informacje w momencie włożenia/wysunięcia karty. Moduł ma swoją "płytkę" z stabilizatorem 3,3v oraz dzielnikiem napięcia na RX modułu.
    Ale niestety słuchać Atmegi nie chce ( sprawdzałem czy przez dzielnik napięcia dochodzi sygnał z Tx Atmegi - podpiąłem RX FT232 do pinu RX modułu - terminal pokazuje prawidłowo dane )

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2017 14:02
    373522
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Mar 2017 16:53
    Elektronik_Kraków
    Poziom 13  

Jak zwykle można liczyć na pomoc Kolegi. Oczywiście działa. Prinbin omijałem, mimo, że ma ciekawą właściwość - wysyłanie w pętli. Cały czas skupiałem się na wysyłaniu HEX we właściwej kolejności.
    Programik fajny - Zapewne twórczość na potrzeby własne, więc nie nigdzie go nie znajdę. Zresztą mnie była potrzebna współpraca z Atmegą - ma grać ustawiony numer pliku jako alarm ( oprócz samego buzera ). Dodatkowo mówić czas na życzenie - oczywiście w połączeniu z obsługi wyjścia BUSY

1
  • #4 16 Mar 2017 13:46
    Elektronik_Kraków
    Poziom 13  

A mógłby mi Kolega podpowiedzieć odnośnie odtwarzania plików, jeden po drugim ?
    Zrobiłem to tak:

i odtwarza jeden po drugim, ale nie zaraz po zakończeniu pierwszego tylko w następnym ustawieniu flagi od Timer'a.
    A powinno być tak, że po 8 sekundach flaga od Timer'a zezwala na wysłanie do modułu, druga flaga zezwala na odtworzenie pierwszego pliku, po wysłaniu flaga dla pierwszego się zeruje i do momentu, gdy odtwarza ( stan niski BUSY ) nic się nie dzieje. Gdy BUSY wysoki ( czyli skończył odtwarzać ) to przejście do odtworzenia drugiego pliku.
    Kiedyś robiłem przez Loop Until, ale to blokuje.

Zrobiłem poprawkę

I teraz mówi :
    "godzina dwudziesta"
    przerwa 8 sekund
    "trzydzieści sześć"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta"
    przerwa 8 sekund
    "trzydzieści osiem"

czyli pomija jedno "mówienie" minut

Zrobiłem jeszcze inaczej

Teraz "mówi":
    "godzina dwudziesta"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta" " trzydzieści pięć"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta" " trzydzieści siedem"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta" " trzydzieści dziewięć"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta"
    przerwa 8 sekund
    "godzina dwudziesta" " czterdzieści jeden"

czyli pomija jedno "mówienie" minut, ale wchodzi w warunek mówienia minut ( zwiększa wartość zmiennej minut ), ale nie wysyła.

0
  Szukaj w 5mln produktów